Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1380&start=0

Как се справяте с дългото чакане?!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Hariela
Начинаещ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 6:00 pm    Заглавие: Как се справяте с дългото чакане?! Отговорете с цитат

Здравейте, момичета!
Сигурна съм, че на всички, които с нетърпение чакат бебето да дойде, им е ужасно трудно! Поне при мене е така и вече незнам как да се спрявям. Изгубила съм всякаква надежда! Crying or Very sad Омръзна ми от всичко, от чакане и надежди, от успокоителни думи, от тестове и т.н. Всеки месец е едно и също и нищо не се променя. Чувствам се ужасно! Вече си мисля, че нищо в живота ми няма смисъл, след като не мога да имам най-голямото щастие на този свят. Знам, някои ще кажат : "Тази пък какво се оплаква, като са минали само 6 месеца, откакто е започнала да прави опити за бебе!" Но не е така! 6, 8, 10 месеца, година, чакането си е едно и също, разочарованията и мъките, празните надежди, болката, всичко е едно и също! Вече нищо не ми се прави, не искам повече тестове, дори и секса не ми харесва, всичко ми се струва безмислено!
Ужасно отчаяна се чувствам и незнам пред кого да изплача болката си, освен пред вас, които сте в същото положение и единствени можете да ме разберете! Идва ми да new , но не от щастие, а от мъка и безпомощност!
Кажете ми, как се справяте вие с всичко това?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как, просто трябва да мине.
Най-доброто което можеш да направиш е да не купуваш тестове. Ако си бременна и с тестове и без тестове, ще разбереш Wink

В началото на опитите, първите месици, чакането е надежда. След половин година, чакането започва да става болка. А като мине година, чакането става рутина Sad Все нещо се чака - я овулация, я някои изследвания, я някои резултати ....

го^re
mim80
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Фев 09, 2007 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се отчайвай и при мене положението е горе долу същото и след всяко закъснение си казвам няма да си правя тест докато наистина не стана бременна, но ме съблазни и си направя . Когато видя пак 1 чертичка ми рухва всичко.Ама не трябва да се отчайваме ще дойде точно когато най малко се нядяваме . Аз вярвам, вярвай и ти.УСПЕХ Laughing Smile Very Happy

го^re
Manual
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Фев 09, 2007 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! И аз бих искала да се включа към чакането Все чакаме както каза Tania. Ние със съпруга ми опитваме вече година и 5 месеца и все нищо и нищо. Всеки път с надежда си казвам, че този месец цикъла ще ме пропусне и така от самото начало до сега. Ивсичко е въпрос на търпение и надежда. Поне аз се опитвам да не мисля за това дали е станало или не, защото когато направя тест и е - се отчайвам и си казвам, че никога явно няма да стане. Но за всичко си има причина да стане или да не стане. Така, че спокойно. Въоръжени с търпение и надежди ще трябва да си чакаме new

го^re
Ralito
Пристрастен

Местожителство: Lille,Франция

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние чакахме 6 месеца докато стане-това беше един от най тежките ми моменти на страх,сълзи,болка и изнервяне.Лек няма,приказки от рода "не мисли и ще стане" не са вярни Rolling Eyes .Как можем да игнорираме нещо,което ни е толкова на сърцето.Успех ти желая,не се отчайвай никога.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Manual, година и пет месеца са си много време. Ходихте ли вече при специалист? Някакви изследвания правилили сте?

го^re
Manual
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tania, не сме ходили, защото преди 1 година се консултирах с гинеколожката ми и тя ми каза, че при мен няма проблеми и да не се притесняваме. Предложи ни да изчакаме 1 година и тогава пак да й се обадим. Сега изчакваме да дойде март месец и мислим да пуснем някакви изследвания, каквито тя каже. Иначе този месец чувствам доста неразположения (киселини, става ми лошо от време на време ...) и се надявам това да са симптоми на + резултат. Но на 17-ти тази седмица в събота ще стане ясно Smile

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Manual, пожелавам ти от сърце да не се наложат по специални изследвания!

Иначе само за информация, да знаеш горе - долу кое след кое се прави
1. Едновременно - при теб проследяване на месечния цикъл за да се установи кога точно ти е овулацията (с фоликуметрия) и спермограмам при пратньора ти.
2. Изследвания на хормоните - при теб
3. Проверка проходимостта на маточните тръби - цветна снимка или хидротубация

Това като за начало е добр.

Още нещо искам да кажа не само на теб, но и на всички поели по този път. Много често лекари правят стимулация на овулацията без преди това да е правена спермограма и проверка проходимостта на тръбите. Това е недопустимо и безотговорно. Стимулация се прави броен пъти в живота на една жена, в противен случай последиците може да са много сериозни! Ако някой лекар Ви препоръча стимулация (най-често с Клостилбегит) бягайте възможно по-далече от него!

Още веднъж, пожелавам ти успех!

го^re
Manual
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tania, благодаря за информацията, ще ги имам в предид.
new
А относно симптомите, които имам възможно ли е да са свързани с бременност или да търся причината другаде? new
Като цяло е доста неприятно и често ходя да пишкам, а досега не съм имала такива оплаквания дори и пред ПМС new new

го^re
Tania
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 2:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е да са от бременност Smile Пожелавам ти го.
Изчакай датата на менструацията и ако не ти дойде направи тест. Не прави сега, изчакай!

Успех!

го^re
ivalina73
Начинаещ

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hariela, не се отчайвай! Аз също осем години чаках, мерех си базалната температура, следих си овулацията, ходих по лекари да се изследвам, купувах тестове, плачех постоянно, живеех с човек, който не ги разбираше тези неща, правеше се на луд и отказваше да се изследва. След известно време обаче срещнах друг мъж и се оженихме. С него продължих същите неща и пак в продължение на година и половина нищо не ставаше. Беше ми се превърнало във фикс идея и тревожех себе си и хората около мен. В желанието си да имам дете бях превъртяла. Дори се стигна дотам, че мъжът ми, когато аз както обикновено си свалих гащичките и си вдигнах нощничката, ми каза че се чувствал така, сякаш е някакво животно за разплод. Съпруга ми обаче прояви разбиране и голямо търпение и един ден седнахме и се разбрахме, че ще си осиновим дете. Той в момента учеше и ми обеща, че когато завърши, ще задействаме нещата. Пропуснах да кажа, че от изследванията се оказа , че и двамата сме здрави и няма причина да нямаме деца. Взехме си едно бебе кученце - болонка, за което се грижех много старателно и покрай това забравих за лекарствата, меренето на температурата и следенето на цикъла. След около 6-7 месеца отново ми закъсня М, както често се е случвало и преди това. Не очаквах, че съм бременна и чак на 40 тия ден си взех тест. new Чудото беше станало. Искрено ти желая и на теб успех! new Стискам палци и на теб! new

го^re
Hariela
Начинаещ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 14, 2007 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви, момичета, за отговорите и за това, което споделихте!
Ивалина, имаш много хубава идея, да пренасоча грижите си към друго същество, докато чудото стане. Но уви, при мене това не може да се получи, защото миналата зима загубих кученцето си, което толкова много обичах и гледах от 4 години new . Плаках и страдах ужасно дълго време, все едно съм загубила член от семейството си. И се заклех, че ако не никога, то поне в близките 10 години няма да си взимам никакъв домашен любимец. Благодаря ти за това, което си ми написала, твоята борба е била жестока и продължителна, но пък с щастлив край, слава на Бога!
На Таня също благодаря, че ни казва какви са стъпките, които трябва да се следват, когато се започнат изследвания. Сега вече знаем какво ни предстои. Това ми е от голяма полза, защото в петък с мъжа ми имаме час при доктор Методи Генов. Този месец, след като отново е неуспешен за нас, и след като наистина ужасно преживях идването на цикъла ми, решихме с мъжа ми да отидем и двамата на лекар. Всъщност той го предложи, за да се чувствам аз по-добре. Той милия всичко прави само и само аз да съм добре. Понякога се чудя как ме търпи...! Rolling Eyes
И така, момичета, стискайте ми палци в петък! Ужасно ме е страх и аз незнам от какво!!! Може би от това да не ми каже нещо страшно... Все едно за пръв път отивам на гинеколог.
Някои може да си помислят, че избързвам, но аз предпочитам така, да се прегледам по-добре и да знам какво ме чака, отколкото да продължавам с чакането и всеки месец с празните надежди.
Дано имаме скоро успех!

А, момичета, забравих да ви честитя Св. Валентин! Желая ви много романтика и любов през целия ви живот! new new new

го^re
maggi4ka
Начинаещ

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличка правили ли сте някакви изследвания?

го^re
Manual
Начинаещ

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление никой от симптомите преди няколко дни, които описах явно не е показател за бременност при мен new
След като и тест направих и беше отрицателен new и съвсем се сринах. Сега чакам да ми свърши и да се консултирам с една лекарка, да чуем какво ще ми каже. new
А колко ми се искаше резултата да е положителен new

го^re
zorito
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Фев 23, 2007 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Tania написа:

В началото на опитите, първите месици, чакането е надежда. След половин година, чакането започва да става болка. А като мине година, чакането става рутина Sad Все нещо се чака - я овулация, я някои изследвания, я някои резултати ....

new напълно съм съгласна с Таня.
Летните месеци обаче е някак по-лесно -поне за мен.Имам повече занимания ,с които отвличам тези мъчителни мисли.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Опитвам се да забременея Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com