Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=132

Поникване на зъбче
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lora
Сериозен

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 8:40 am    Заглавие: Поникване на зъбче Отговорете с цитат

Здравейте мами,
Имам няколко въпросчета. Тъй като в момента сме на фаза поникване на зъбки, но не се знае още кога ще стане бих искала да ви попитам на каква възраст поникнаха зъбките на вашите бебоци и с какво беше придружено това. В друга тема Кama4e беше споменала тимпература, лигавене и т.н. При нас засега има само лигавене, но ме притеснява евентуалният момент с температурата.
И още едно питане мазали ли сте предварително венците на бебето и с какво?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 8:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото зъбче изби на 5 месеца и нещо.Второто зъбче 20 дена по-късно.Почнах да мажа с Калгел още смятай на 4 месеца.Таман беше почнал да си лигави и чеше.Мажех постоянно както се казва.В момента на избиването,аз вече го бях свършила и не съм го мазала.Значи мажех,без причина,а когато дойде момента не. Wink
В интерес на истината само веднъж ми вдигна малко температура.Аз обаче ще ти кажа,че бебетата и малките деца лесно от температура не падат.Т.е.възможно е дори да не разбереш,че има.Аз давах Панадол превантивно.Той не е само за температура.Незнам,аз си мислех,че го успокоява и 2 пъти на ден му давах по 4 деления.Друго,което може да съпроводи избиването на зъбче е разтройство.Виж това не ни подмина.Направо на водичка ставаше.И това е предния или същия ден на избиването.Т.е. само 2 дена беше с разстройство.Другото е ти вече си видяла лигавенето,нервното чесане,лапане на всичко.Много чесане,много нерви ни костваше.Голям рев.За първия се бях нервирала и аз,ама като не очаквах, и се чудех що така реве,какво не му е наред?За втория вече бях подготвена и просто 2 дена бях с нагласата,че детето е нервно от зъб.И последно,като погледнеш венчето е леко надуто,като зрънце,с бяло прозрачно връхче.Като пипнеш и като те одраска,или убоде еее вече ЧЕСТИТ ВИ ЗЪБ.Това е,с което аз съм се сблъскала.При вас и безсимптомно може да протече.Просто един ден да видиш бял връх.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Lora
Сериозен

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 8:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За сега при нас е много лигавене, както казваш ти всичко в устата лапа, и е много кисела голям мрънкалник. И през нощта на сън мрънка. Надявам се скоро да избие това зъбче, че като самнамбул съм станала.

го^re
marianna
Начинаещ

Местожителство: Yambol

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 9:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При Йоана първият зъб излезе късно-на 1.2 м.При нея признаците са нервност, чешене, неспокоен сън, понякога температура и разстройство, секрети от носа.Аз давам Камомила вулгарис, но само когато е нетърпимо.

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При Ками още няма никакви признаци, освен, че много се лигави, ама тя си е така от около 3 месеца насам.Иначе подуване, побеляване на венеца и разни други признаци няма. Smile

П.С.Сега се сетих, че като родих , другата жена , дето бяхме заедно в стаята, първото си дете го беше родила с два зъба Shocked Всичко е индивидуално, има деца и до 1 год. не им поникват.

го^re
Violanta
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето момченце е на 7м и 10дни! Първото му забче изби два дни преди да навърши 7 месеца, а второто на следващата вечер. Днес гледам че след долните два е избило трето забче - горно, дясно. В рамките на половин месец ни избиха тези три зъбчета, а скоро очаквам и четвъртото. Нервен е от 6-я месец, като самото лигавене и дъвкане на всичко започна още през третия. Нямахме разтройство, температура и други видими неразположения. Просто два дни преди да избие зъбчето ставаше особенно крив като му се преспеше. Мажа го точно по време на кривотиите с Кал гел.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meme
Фен на Mamaibebe

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята е на 4м и 22 дена и също се лигави ,мрънка new ,лапа вси4ко и и е много гот като и чеша венеца с бибата.От 2 дена венчето и отдолу се поду и леко побеля .Като погледна венеца от вътрешната страна се личат очертанията на 2 зъбчета.
Мисля ,че деня в който ще избие първото зъбче new наближава. new

го^re
Mi6
Сериозен

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 12:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Макар да беше отдавна, все пак пазя някакви спомени - Дребчо започна да се лигави от края на третия месец, а първият зъб проби в деня, когато навърши 8 месеца. Не съм го мазала с нищо, обаче лигавенето беше страшно - вечно мокър отпред. Иначе не е бил особено нервен и капризен.

го^re
Vanilia

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Стилян първият зъб изби точно на 7 месец. Температура не ми е вдигал никога. Плаче вечер, иска да го гушкам. Давам Калпол, но рядко. Също съм мазала с Калгел и Дентинокс. Има ефект. Сега пак целия е в лиги. Ужасссс.

го^re
evamartini
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро ще хрупате морковчета new /еее...най после намерих място за най сладкия емотикон/ new

го^re
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Миши първо зъбче изби на 6 месец,а започна да се лигави от 4мес.
Мазала съм го с Калгел и пофалактично съм давала Панадол.

го^re
zori
Редовен

Местожителство: Испания

МнениеПуснато на: Сря Окт 18, 2006 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На сина ми първото зъбче му изби на 10 месеца,после ги изкарваше по 3 на веднъж.Много леко ги изкара,а симптоми-слагаше всичко в устата си.

го^re
ic
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 19, 2006 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На 5 месеца и 1/2 му излезе първото зъбче.Лигавеше се много и постоянно слагаше нешо в устата.Долните зъбки не съм ги усетила кога избиха, с нищо не съм го мазала.Повечето пастички са на принципа на упойката(съдържат бензокайн) и действат на момента за няколко часа.Първото горно зъбче ни изби много трудно и доста го болеше,второто сравнително лесно.Един -два пъти го мазах тогава с паста Orajel(страхотна работа върши при силни болки, изпробвах я на себе си първо, изтръпна ми венеца).Сега ни никнат резците, стях имахме пак няколко по-тежки дни..за сега е спокоен.Темепература не е дигал и разтройство не е имал, също така си спи спокойно и суче повече нощем.Пожелавам на всички да мине много безболезнено зъбоникненето! new

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Нед Окт 22, 2006 7:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото зъбче - точно когато стана на 7 месеца.Не се е лигавил много, температура ми вдигна само един път и то беше вече на 4-5 зъбче.Мазах с Дентинокс и Калгел. Случваше се някоя вечер така да изпищи горкото от болка, че чак мен ме заболяваше, но общо взето не сме имали проблеми с никненето на зъбките.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Desi & Gabi
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 23, 2006 12:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото зъбче- като по учебник- на 6 месеца. new Много се лигавеше и де що докопа, всичко дъвчеше. С нищо не съм я мазала, приятелка мед. сестра ми каза, че няма смисъл, и с мазане и без, все същото. Два, три пъти беше кисела и това беше. Вече сме почти на 11 месеца и имаме 8 зъбчета.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 1 от 10

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com