Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?t=1244

Един въпрос за млечните каши

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dankata
Сериозен

Местожителство: sofiia

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 12:58 pm    Заглавие: Един въпрос за млечните каши Отговорете с цитат

Кажете ми млечните каши с какво мляко са и от кога могат да се дават?Защото четох че били с обикновенно сухо мляко!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам са със сухо мляко и повечето се дават след 4м,а някои и по-късно.

го^re
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Милупа кашите са с адаптирано мляко, то си го пише на кутията.Има някои каши в които слагаш АМ, не вода-примерно оризовата на Нестле е такава.Пак ще кажа, че според мен бебето ти е малко ощеза храни, различни от мляко, но ти си преценяваш.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е няма да чак да стане на 1 година и тепърва да и дам сокче

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не говоря да чакаш да стане на 1 година естествено, но има продукти, които не е желателно да се дават преди определена възраст.Твоето бебе все пак е на 3 месеца и все още има най-голяма нужда от мляко.Не е зле първо да се информираш какви могат да бъдат ползите и вредите от храните, които даваш, как те се усвояват от организма на 3 месечно бебе и дали въобще се усвояват, преди да ми изопачаваш думите.Не съм казала нищо подобно да не даваш нищо до 1 година, много моля.В нито едно мое мнение няма да срещнеш подобно изказване.Ти питаш, аз и останалите форумки си правим труда да отговаряме.Всеки има право на мнение и съвет, а пък ти ако искаш го приемаш, ако искаш не.

го^re
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Марче, не се впрягай. Ако иска и тройка кюфтета с гарнитура да даде. Виж, че приема добронамереността ни, като заяждане.

мама_на_ками написа:
На Милупа кашите са с адаптирано мляко, то си го пише на кутията.Има някои каши в които слагаш АМ, не вода-примерно оризовата на Нестле е такава.Пак ще кажа, че според мен бебето ти е малко ощеза храни, различни от мляко, но ти си преценяваш.

Това е и моето мнение.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой ви каза че ще и давам каши просто искам предварително да се информирам тъй като сме на почти 4 месеца и естественно основната ни храна е мляко

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dankata написа:
Кой ви каза че ще и давам каши просто искам предварително да се информирам тъй като сме на почти 4 месеца и естественно основната ни храна е мляко

Ако започваш запитванията си с това уточнение, всички отговори ще са по темата.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросите ми са точни просто исках да знам с какво мляко са никъде не пише че почвам да давам какъв по ясен въпрос от този:"С какво мляко са кашите?"Трябва да пиша и че просто питам ли все пак има ли значение дали почвам от утре да ги давам или питам предварително за информация!С никой не съм искала да се заяждам знам на колко месеца сме и щом съм решила че не ни е рано защо на всеки отговор трябва да уточнявате че сме само на 3 месеца???

Последната промяна е направена от dankata на Сря Яну 31, 2007 7:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данката ти питаш и искаш съвет, а аз съвсем добронамерено ти казвам мнението си и как постъпвам или бих постъпила аз.Писах ти за кашите по-горе, но пак ще напиша.Моят съвет е да дадеш каша като навърши 4 месеца минимум тя да бъде оризова или ориз и царевица, тъй като това са каши,които не содоржат глутен.Всички, които съдържат пшеница, овес имат глутен и не се препоръчват преди навършване на 6 месеца на бебето.Оризовата каша на Нестле е много хубава, аз захраних с такава, разрежда се с адаптирано мляко.Тази на Милупа също е много хубава, тя се разрежда с вода, защото съдържа адаптирано мляко.Кашите с мляко на Слънчо със сигурност са със сухо мляко, не с адаптирано, поне така пише на етикетите.Ако те интресува и нещо друго около кашите, моля заповядай, с радост ще ти отговоря.

го^re
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси съжалявам не съм искала да се заяждам аз мисля дори към 4 и половина да ги почна Very Happy

го^re
intense
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dankata написа:
Въпросите ми са точни просто исках да знам с какво мляко са никъде не пише че почвам да давам какъв по ясен въпрос от този:"С какво мляко са кашите?"Трябва да пиша и че просто питам ли все пак има ли значение дали почвам от утре да ги давам или питам предварително за информация!С никой не съм искала да се заяждам знам на колко месеца сме и щом съм решила че не ни е рано защо на всеки отговор трябва да уточнявате че сме само на 3 месеца???

Хубава редакция Wink
няма да споря, не нанирам смисъл, както и да е....

Давала съм само каши на Милупа и силно ги препоръчвам, мама_на_ками е обяснила по-горе на какъв принцип са, няма да се повтарям. Започнах кашите, когато Виктор навърши 5 месеца и половина.

го^re
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам едно питане,
взех млечна каша на Слънчо с бисквити, но не обърнах внимание, че е над 6 месеца (оставия и взех др. но това няма значение), та въпроса ми е защо на кашите на Ганчев "с бисквити" пише 4 месеца, а на кутийте Слънчо 6 месеца?
И грешка ли направих, че захраних с бабанена?
опс питанията станаха две new

го^re
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А бихте ли ми казали с каква каша е по-добре да се започне с млечна или немлечна или можеби оризова??? new

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

AV аз мисля, че щом е с бисквити трябва да е за над 6 месеца, тъй като съдържа глутен, а глутена е хубаво да се дава над 6 месечна възраст.Аз Ганчев няма да ги коментирам, те и пюретата им са за някакви възрасти-нищо общо с другите пюрета-Нестле например.Ганчев имат и шоколадова каша за над 6 месеца, която също не бих дала на детето си.Слънчо кашите също не са като хората, според мен, но всеки си преценява какво да вземе и според възможностите си.Ти с бананова каква каша си захранила-оризова-бананова ли?Аз такава на Милупа давах след като захраних с чисто оризова и тя според мен е много хубава и подходяща.

dankata и по-горе казах, какво аз съм направила, но пак ще се повторя-аз захраних с оризова на Нестле, която се разрежда с адаптирано мляко.На Милупа оризовата се разрежда с вода, но тя си съдържа АМ.Оризовата с рожкови на Нестле пък не съдържа мляко и се разрежда с вода.Ти си прецени, но аз бих дала(и дадох)такава с мляко, все пак не трябва да ги лишаваме от мляко, стига да не е обикновено сухо, каквото си мисля че е в кашите Слънчо, но това съдя от прочетеното на етикета.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com