Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?start=30&t=4535

Гинекологичните проблеми след раждане
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 8:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MAlena, как вървят нещата при теб? Оправи ли се? Rolling Eyes
MISTIKA, възможно е да има разкъсване на шийката на матката. Мое мнение е, но отиди и чуй още едно мнение. Wink Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

semiramida написа:
MISTIKA, възможно е да има разкъсване на шийката на матката. Мое мнение е, но отиди и чуй още едно мнение. Wink Wink

За съжаление НЕ new , обясниха ми, че всичко ще си мине от самосебе си new , което не се знае кога точно е. Вече хематома понамаля леко, а разкъсването щяло да си зарасне самичко. Всъщност доколкото разбирам това е раничка, тогава ми я обработиха чрез горене и сега чакаме..този месец пак съм на преглед и аз не зная докога така, но нямам друг избор...

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

semiramida написа:

Разбрах аз,че е възможно,но ми се струва невъзможно за 2 години да не зарасне?!Или иска да каже,че се вижда,че е имало ли,знам ли Rolling Eyes
МАлена,какво значи разкъсване вляво,на влагалището ли?
И друго се чудя,ако ми е разкъсана шийката,как така се съгласи да ми сложи спирала???Парадоксално ми се струва Idea Idea Idea

Последната промяна е направена от MISTIKA на Сря Сеп 12, 2007 7:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
danisia
Отличник

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е и аз след раждането бях много зле с пет външни и 20 вътрешни шева .3 месеца след раждането ходих на лекар специално заради раничка която бе голяма колкото 1 стотинка .Имах обилно бяло течение вследствие от вътрешните конци .При полов акт ме болееше много .Даже сега усещам конците как ме дърпат.

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MISTIKA написа:
semiramida написа:

Разбрах аз,че е възможно,но ми се струва невъзможно за 2 години да не зарасне?!Или искаже да каже,че се вижда,че е имало ли,знам ли Rolling Eyes
МАлена,какво значи разкъсване вляво,на влагалището ли?
И друго се чудя,ако ми е разкъсана шийката,как така се съгласи да ми сложи спирала???Парадоксално ми се струва Idea Idea Idea

Мисти точно така, на влагалището/на входа на влагалището/там имах няколко разкъсвания. Аз също не бях забелязала,че нещо не е наред, но при първия полов акт /силно казано/ след раждането адски много ме заболя , въобще не можеше и да става дума за нещо такова. Когато отидох при АГ-то си тя ми обясни какво е положението и защо всъщност изпитвам тази болка.Но все пак влагалище и матка са две различни неща. Аз се изненадах, че за две години не си усетила нищо, но знам ли...аз бих те посъветвала, както и другите, да се консултираш и с друг лекар, и да разбереш точно, имаш ли в момента такова разкъсване на матката или си имала, тъй като доколкото разбрах и ти не си напълно сигурна.

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е,аз външно имах епизиотомия,нея си я наблюдавах,вътрешните ми зараснаха нормално,но за шийката нищо не са ми казали тогава,явно защото и да съм имала разкъсвания,те зарасват сами,без да се шият...Знам ли...

го^re
Rumi_R
Пристрастен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 11:52 am    Заглавие: Re: Гинекологичните проблеми след раждане Отговорете с цитат

MAlena написа:
Мами да ви се оплача, тези дни реших да си направя профилактичен преглед, да видя как е положението след раждането. И какво да ви кажа, оказа се, че от лявата страна имам разкъсване от раждането, което лекарят е забравил new new да зашие, което започнало да загнива, а от дясната имам хематом, който също е вследствие на раждането, който пък преминал в киста?!?!?! Представяте ли си ?? На всичкото отгоре гинеколожката ми ме попита как не са го видели всичко това на прегледа/който се оказа, че е задължителен/ при изписването, а на мен такъв въобще не ми е правен new И сега лечения, лекарства в продължение на два месеца /може и повече/ - ужас...Горкият ми мъж пак е на пост и молитва new new new , ама какво да се прави...А като се сетя за лекарите в болницата направо ми идва да new new new , а ние се оставяме в техните ръце. Какво е това здравеопазване?!?! А вие??? Как сте? Имали ли сте проблеми??
MALena при мен се полу4и същото,незашито разкъсване и рани4ка.Рани4ката я обгорихме,но лекаркта ми каза,4е разкъсването може да се оправи само с пластика или при второ раждане да го зашият.Аз раждах в Окръжна Св.Ана,да не си била и ти там

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 1:29 pm    Заглавие: Re: Гинекологичните проблеми след раждане Отговорете с цитат

Rumi_R написа:
MALena при мен се полу4и същото,незашито разкъсване и рани4ка.Рани4ката я обгорихме,но лекаркта ми каза,4е разкъсването може да се оправи само с пластика или при второ раждане да го зашият.Аз раждах в Окръжна Св.Ана,да не си била и ти там

Здравей Руми, съжалявам, че и при теб се е получило същото, аз раждах във ІІ ра градска. Моля те, ако са ти обяснили, да ми кажеш какво се прави при пластика , пак те зашиват или...??? За първи път чувам за такъв вариант. На мен АГ-то ми обясни, че щяло да си зарасне само, ама... new вече минаха четири месеца, а подобрението е съвсем леко. Вече се чудя дали да не се обърна и към друг специалист new

го^re
Rumi_R
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са ми обяснявали за пластиката,но аз си мисля,пластика-пласти4на операция new ,незнам да не кажа някоя глупост.Незнам на теб какво са ти казали,но на мен ми казаха,4е засега така ще си остане и да го оправя при евентоално второ раждане.Така аз го разбирам,4е няма да създава никакви проблеми,а на гинеколожката й имам пълно доверие,защото преди това ходих при една,която 6 месеца не може да ми излекува те4ението,да не говорим за рани4ката,а тази за 2,5 месеца и те4ение оправи и рани4каНадявам се да се оправиш,само ми е интересно как ще зарасне само Rolling Eyes Къде ходиш на лекар

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ходя при една лекарка, от която по принцип съм доволна, тя ми следеше цялата бременност. Но това за второто раждане, не мога да чакам, а пък и я има, я няма new , още не съм мислила...Ако може напиши ми координати на твоята лекарка, тъй като категорично реших да потърся и друго мнение, защото това да си зарасне от самосебе си нещо не ме устройва. А ако се потвърди и от друг лекар, ще се примиря new ...

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото тази лекарка как те е излукувала от бялото течение, има тема за това, моля те new сподели с нас!

го^re
Rumi_R
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

АГ-то е в 7-ма Поликлиника срещу Централна гара на 5-я етаж,казва се Дица Ца4ева

го^re
Rumi_R
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да кажа,4е работи и със здравната каса

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичета,пластиката,която може да е на шийката на матката или на влагалището се извършва от гинеколког,не от пластичен хирург...
А за лекуването на бялото течение,всичко е до организъм,на един му минава от едно,на дуг от друго...а най-често,ако са вътрешни гъбичките,са хронични.Тка съм чела,де,не си измислям Rolling Eyes

го^re
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vesi_127 написа:
В бургаската болница пък, колкото и да е мизерна, идваха на визитация всеки ден сутрин и вечер, преглеждаха ни, питаха ни дали сме ходили до тоалетната. Последния ден бяха цяла делегация-лекари, стажанти, студенти. Чак след визитацията, изписват.

И в Русе е така, даже мен ми правивиха два поредни дни "оглед" с видиозон преди да са ме изписали. И въпреки, че нищо мо нямаше и можеха да ме изритат по-рано, ме оставиха докато направя 4 пълни дни.
Освен една раничка, но доста по късно след раждането други проблеми не съм имала. Слава Богу!!!!!!!!!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com