Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=99145

ЖИТО

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 12:40 pm    Заглавие: ЖИТО Отговорете с цитат

Днес на кухнята имаше десерт с жито и някакъв сос ли какво е-не знам как е приготвено.Не съм давала жито досега,а и днес не съм го дала още и въобще какво мислите???Много ми се видя странен тоя десерт... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми е странен този десерт за малки деца Rolling Eyes май се казваше ашуре Exclamation При нас не са давали такова нещо Smile

го^re
tatya
Начинаещ

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Житото е доста полезно и стига да е добре сварено, мисля, че няма поблем да го даваш.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно ашуре е .Според мен няма проблем да го даваш.Не е толкова малко детето вече.Аз не съм давала още, но няма май такъв десерт в кухнята.Само да няма ядки вътре, че то по принцип се слагат орехи, но във вашето не знам какво има.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разрових го хубаво-няма ядки,сякаш е правено с прясно мляко,сладко е и лигаво,предполагам от житото.Дадох на Дими 3 лъжички,ослади му се,ама мисля,че като за първи път му стига толкова.Защото един ден пък имаше какаов крем,дадох му го и после имаше пъпчици,тъй че май не ми се рискува много-много.Благодаря ви мамчета за отговорите new

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди годинка не си прави експерименти с какао и шоколад.А това с млякото не знам, не е ли рано, преди годинка?Аз още не съм давала прясно мляко на Ками, а тя е на годинка и един месец почти.

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И в нашата кухня правят такива десерти - жито или овесени ядки с мляко. На мен ми изглеждат лигави и противни, но малката си ги яде. Още повече, че са доста разварени, почти на каша.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мама_на_ками написа:
Преди годинка не си прави експерименти с какао и шоколад.А това с млякото не знам, не е ли рано, преди годинка?Аз още не съм давала прясно мляко на Ками, а тя е на годинка и един месец почти.

Може да са го направили със сухо или адаптирано мляко.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Досега не съм му давала нито прясно мляко,нито какао,ама от както е на кухнята след 11я месец дават такива,пък и други работи,които не е ял и ...не знам.

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми аз съм записала в кухнята без мляко и яйца поради тази причина.А крем какао не е имало до този момент.Ако дадат -няма д го давам.Все някаква каша ше направя или просто банан и ябълка да речем, ще дам.Това което си давам събота и неделя.

го^re
Galinche
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Май 17, 2007 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ашуре се казва- да. Аз лично много го обичам и е много полезно за кърмата. Едва ли е направено с прясно мляко, поне рецептата за ашуре е само с вода- то така си белее от житцето. Но знам ли- там може и да са сложили млекце. Обаче на кухнята с прясно мляко правят кремовете- аз питах (поне във Варна). На нас още не са ни давали нито с овесени ядки, нито с жито. Само мляко с грис и веднъж мляко с ориз. Според мен няма нищо опасно в този десерт- това си е пшеница. Както пшеничните каши на "Слънчо". Стига да няма орехи, понеже за тях не съм сигурна кога могат да се дават, а типичното ашуре е с орехчета.

го^re
verdi
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Дадох на Дими 3 лъжички,ослади му се,ама мисля,че като за първи път му стига толкова.....new

Мисля, че много правилно си постъпила! Винаги, когато даваш нещо за първи път, е добре да си предпазлива и да не даваш големи количества - независимо от възрастта на детето.

gabinki написа:
Досега не съм му давала нито прясно мляко,нито какао,ама от както е на кухнята след 11я месец дават такива,пък и други работи,които не е ял и ...не знам.

И в нашата детска кухня правят кремовете с прясно мляко, поради което не взимам изобщо десерти.
Както писах и по-горе, "работите, които не е ял", ги давай по малко в началото.

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Десерта наистина е ашуре и пшеницата си е много полезна. Все пак в кухнята има специалисти по детското хранене и са преценили какво и от каква възраст да приготвят на децата. При нас най-малката възрастова група е от 6 мес. до 9 мес. и в техните храни слагат адаптирано мляко. Питала съм жените в кухнята.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com