Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=98100

Колко пъти на дене хранене на 3 месеца?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 5:23 pm    Заглавие: Колко пъти на дене хранене на 3 месеца? Отговорете с цитат

Моето бебенце е на 3 месеца, но се храни само 4-5 пъти на ден. Само на кърма сме и изхвърлям толкова много, иска ми се тя да яде повече и по-честичко. Иначе е много жизмена и изглежда да се чувства добре, но не е ли малко по 4- 5 пъти на ден. Лошото е, че когато не ще по никакъв начин не мога да я накарам.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега пак ще шокирам форума,но да си кажа-аз моята дъщеричка я храня по 4 пъти на ден още от първия месец-просто не искаше повече и реших да не я мъча.Следва да кажа,че качваше доста-по 1кг. ,че и повече на месец.Индивидуално е за всички бебета,и аз се притеснявах от този факт,но като и се спеше-спеше,не съм я будила насила,за да яде,това е много вредно за детето-да му прекъснеш съня,така,че ако качва по килограм и отгоре,въпреки,че яде по-малко,няма място за притеснения. new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 6:01 pm    Заглавие: Re: Колко пъти на дене хранене на 3 месеца? Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
Моето бебенце е на 3 месеца, но се храни само 4-5 пъти на ден. Само на кърма сме и изхвърлям толкова много, иска ми се тя да яде повече и по-честичко. Иначе е много жизмена и изглежда да се чувства добре, но не е ли малко по 4- 5 пъти на ден. Лошото е, че когато не ще по никакъв начин не мога да я накарам.
Може би бебчо успява да изсуче по-голямо количество и така издържа по-дълги интервали без ядене.Щом детенцето е добре-здраво,спокойно и игриво,значи всичко е наред.Не се тревожи излишно.

го^re
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Italia

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 9:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай, Алберто о6те от първата седмица спря да се събужда през но6тта и яде само 5 пъти, а е цяло слон4е 6,320кг. на 2 месеца и 20 дни.

го^re
petyaico
Пристрастен

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние ядеме по 6пъти на ден като през нощта не се е хранила никога-последно към 22,30ч и после в 6-7ч сутринта.Щом бебето расте и се чувсва добре значи му е напълно достатъчно.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за отговорите. Бебенцето ми наддава добре, мисля. Роди се 2800, а на 2 месеца беше 4500. След няколко дни сме на консултация и ще видим колко кг. е на 3 месеца.
Поздрави

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние вече се храним по 5 пъти на ден, понякога 4. Никога не съм я будила, когато и е дошъл часа за ядене и си наддава по 1 кг месечно. Рядко ми се буди нощем и ако си лапа много ръцете и давам да суче.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо се притесняваш? И ние ядем по 5 пъти на ден. Аз така го закръглям, защото доста си хапва - вече и по 180 гр. не му стигат. Наддава доста - на 3,5 м. беше 8,300 кг. Утре ще видим колко е на 4,5 м. Щом е спокойно детето, значи му стига.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
dani1717
Начинаещ

Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и Дари яде по 5 пъти,но й давам и сокче и по малко разредено пюре

го^re
lorabp
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Май 15, 2007 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy моята Моника яде различно ,но поне 6 пъти на денонощие , когато иска тогава и давам , не я насилвам , на смесено хранене е

го^re
verdi
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 10:43 am    Заглавие: Re: Колко пъти на дене хранене на 3 месеца? Отговорете с цитат

gabinki написа:
Може би бебчо успява да изсуче по-голямо количество и така издържа по-дълги интервали без ядене.Щом детенцето е добре-здраво,спокойно и игриво,значи всичко е наред.Не се тревожи излишно.
new

petyaico написа:
Щом бебето расте и се чувства добре значи му е напълно достатъчно.
new

Подкрепям напълно gabinki и patyaico!
Моят син също беше само на кърма - в началото (роди се 2830 г) се хранеше доста често (понякога през час), но постепенно заякна и на 4 месеца се хранеше по 4 пъти дневно и не съм го карала да яде по-често.
Много погрешно е да насилваш да яде, щом не иска. Това особено важи и по-късно за периода на захранването, пък и след това.

го^re
val02
Отличник

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Детето само показва ако е гладно яде, ако не иска не го насилвай.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com