Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=92327&

Сладоледена торта

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sesilia
Пристрастен

Местожителство: габрово

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 8:50 pm    Заглавие: Сладоледена торта Отговорете с цитат

Знаетели как мога да си направя сладоледена торта ?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vesi_127
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз имам няколко рецепти. Зависи дали искаш да я правиш с крем, който в последствие, като се замрази става като сладолед (имам предвид сметанов крем), или с готов сладолед. Кажи кой вид те интересува.

го^re
sesilia
Пристрастен

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля да е със сладолед.

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sesilia написа:
Мисля да е със сладолед.

Щом е така, ти трябва тънък блат за торта. Ако имаш по-дебел, разрязваш на две и между тях слагаш леко размекнат сладолед (различни видове), като предварително блата се охлажда в хладилника.

Може вместо блат да се направи със смлени бисквити с масло, които в хладилника се втвърдяват. В тях може да сложиш и орехи и някакъв ликьор.

Вече ти ще си прецениш кое ти е по-лесно. Wink

Ще ти напиша една рецепта за сладоледена торта с шоколад

Трябват ти: 1 готов блат (който се разрязва на две, или 2, ако са по-тънки), 1 кг. шоколадов сладолед, 150г. шоколад, 1 ч.ч. сметана, 2 с.л. пудра захар.
Единият блат се слага на дъното на тортена форма. Оставя се за половин час в хладилника. Върху него се разстила сладоледът и се покрива с втория блат. Оставя се дя престои 2 часа в камерата на хладилника. Непосредствено преди сервирането тортата се освобождава от формата и се залива с разтопения шоколад. Слага се за още 10 мин. в хладилника. След това се украсява със сметаната, разбита с пудрата захар и се нарязва с остър нож, потопен в гореща вода.

Ако не сте големи любители на шоколада, може да пробваш варианта с различните сладоледи - примерно сметанов, ягодов, ментов. Става много красиво като се разреже. Важното е да са леко размекнати (не втечнени вече), за да се разстелят по-добре.

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето още една рецепта:

Сладоледена торта с ягоди

500г. сметанов сладолед
200г. ягодов сладолед
200г. сметана
1 тънък блат (по желание)
За соса:
200г. ягоди
2 с.л. пудра захар

С леко размекнатия бял сладолед се покриват стените и дъното на тортена форма. Заглажда се с лопатка и се слага в хладилника.
Сметаната се разбива добре, смесва се с ягодовия сладолед и се разбърква, така че да се получи еднородна маса.
Ягодовата смес се изсипва във формата върху белия сладолед, като се притиска внимателно, да не останат кухини. Отгоре се слага блата. Слага се в камерата, да се замрази.
Сосът се прави, като ягодите се намачват и се смесват с пудрата захар. С него се полива всяко парче при поднасяне, но може и без него или примерно да се използва готов сос.
Интересното е, че замразената торта се обръща в чиния, така че блатът да дойде най-отдолу, а белия сладолед отгоре. Това става по-лесно, ако формата се потопи в гореща вода.

Ами, това е. Дано да съм била полезна. Ако направиш, после сподели резултата.
Very Happy

го^re
petito
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз правя една икономична сладоледена торта - със сладолед на прах и бишкоти:
Поставям във формата бишкоти. Върху тях нареждам нарязани смокини от сладко. Отгоре слагам шоколадов сладолед (направен по упътването). Поставям във фризера да се стегне. Преди да е напълно замръзнал слагам пак бишкоти, смокини и ванилов или лешников сладолед. Замръзва. Украсяваш по желание отгоре.

Така за разнообразие в белия сладолед след като го разбия слагам начупена шоколадова вафла или сникерс, или "Република", или плод от друго сладко, или парченца чгоди, праскови и т.н.

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

petito написа:
Аз правя една икономична сладоледена торта - със сладолед на прах и бишкоти:
Поставям във формата бишкоти. Върху тях нареждам нарязани смокини от сладко. Отгоре слагам шоколадов сладолед (направен по упътването). Поставям във фризера да се стегне. Преди да е напълно замръзнал слагам пак бишкоти, смокини и ванилов или лешников сладолед. Замръзва. Украсяваш по желание отгоре.

Така за разнообразие в белия сладолед след като го разбия слагам начупена шоколадова вафла или сникерс, или "Република", или плод от друго сладко, или парченца чгоди, праскови и т.н.

бре това е много интересно Very Happy хем лесно,хем икономично,ще опитам и аз
Веси и твоите рецепти са супер ама е по-голяма играчка Very Happy

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, ама аз не обичам сладолед на прах. Навремето доста често правехме от него, но после като замръзне няма същия вкус. Затова предпочитам с купешки сладолед.
Иначе наистина варианти има много. Wink

го^re
sesilia
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Май 11, 2007 6:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Страшна работа момичета .Тази торта била голяма вкусотия. Аз си позволих да я направя само от сладолед И понеже не ми остана време да правя блатове си ги купих и ги намазах със сладоледа малко фъстъчки и кокосови стърготинки и във фризера.

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Май 11, 2007 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! Щом си доволна от резултата, това е най-важното. Аз покрай тия рецепти и обсъждания, се запалих и аз да направя тези дни. А, я кажи с какъв сладолед я направи?
Аз искам да направя с ягодите, ама нека да им паднат цените още малко. Laughing

го^re
sesilia
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Май 11, 2007 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо си купих от големите кофи по 1/2гк /за да има да опитам и да остане за тортата new два различни вида .

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com