Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=91855

"Чеиз" - ДА или НЕ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, ЧЕИЗ е това, което родителите са купили или приготвили за сватбата на детето, НО това изобщо не включва сервизи за хранене, тенджери и тигани. Чеиз са одеала, покривки, кърпи, спално бельо и т.н. Аз лично не съм чувала чеиз чаши....
Онова, което гостите на сватбата ще подарят се приема като дарове (подаръци), те могат да са от същото естество на чеиза или пари, тенджери, сервизи и т.н.
Моите родители на сватбата като минавахме по масите също ме дариха с пари, но това не е чеиз Very Happy Те ме дариха, както гости даряват...само, че по-богато, все пак са първа линия Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
belladonna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand написа:
Нашите ми бяха купили само апартамент и кола

Само...??? И аз не знам дали това е чеиз, но ти си щастливка.

gabinki написа:
това да се дават показно тези подаръци пред всички и един вид да се натъртва на това какво е дадено,някак си вече не е актуално.Е,така мисля аз,пък иначе хората,които харесват този обичай нека си го правят,все пас сватбата си е техен ден.

100% съм съгласна с теб, gabinki.
Конкретно в моя случай решихме на сватбата никакви подаръци и пари от родителите да не се обявяват пред гостите, точно защото не държахме на тази показност. Разменихме си ти предната вечер.
Имам от нашите разни сервизи, но те още си стоят там, защото в тясната ни квартира няма място. Може би към чеиза може да се каже, че имам и бижута.
Също така май в чеиза се включва, ако има нещо изработено, ушито или избродирано от булката преди сватбата - в това число имам една покривка и няколко гоблена (поне за това се сещам).

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irka
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Semiramida по-важно е било , че си била истински щастлива new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
av4e написа:
мила под чеиз нали не разбираш само одеала и губери? Защото примерно моят беше, сервизи за хранене, готвене, чаши, вилици лъжици всичко нужно на един нов дом.
Да,Авче,ама имах впредвид,че това да се дават показно тези подаръци пред всички и един вид да се натъртва на това какво е дадено,някак си вече не е актуално.Е,така мисля аз,пък иначе хората,които харесват този обичай нека си го правят,все пас сватбата си е техен ден.

а едно време беше дето казваха, аз давам едиколко си пари, аз давам кола или тем подобни това наистина е за срамотия и пълна простотия, представяте ли си какво е било

го^re
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Майка ми беше събрала доста неща и ми ги даде, когато се изнесох на квартира още приди да се оженя, но и сега все още ми помага и ми дава парички.Аз лично не мисля, че има нещо срамно в това да ти дадат чеиз - напротив голяма помощ е.

го^re
mama Veni _83
Пристрастен

Местожителство: Montana

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имах огромен чеиз но не ми го дадоха показно .Просто ми го натовариха в един бус и от Плевен ,та хоп в Монтана. Почти всичко ми влиза в употреба ,пък и повечето неща аз си ги поръчах като чеиз ,защото те ме питаха какво искамм

го^re
rossy_fil
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да се оженя не съм събирала нищо,за което много се радвам.Майка ми все ми викаше -дай да вземем т'ва,аз -не,дай да вземем онова,аз пак не и така....Сега си купувам това което ми трябва и ми е много по-добре!

го^re
elid
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 9:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак да кажа, че съм имала огромен чеиз, не. Но майка ми мидаде някои неща, като одеала, спални комплекти, които сега ми влизат в употреба. Свеки също даде на мъжа ми, даже ми даде и сервизи и тенджери. Наистина чак показност , не съм съгласна да има-ти това ми даде, ти това, но първоначално има нужда от такава помощ. Е поне аз так мисля.

го^re
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

и на мене ми бяха приготвили.аз не исках ама сега ми върши работа Exclamation new

го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пълна отживелица е това. Предпочитам да ми дадат парички да си купя нещо потребно и което аз искам от колкото 1 тон губери китеници килими и какви ли не глупости. Винаги съм се чудила на тази традиция и най-странното е, че още я има.

го^re
gery_deni
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми предстои сватба но чеиза за мен е отживелица ако родителите искат да ни помогнат ще дадат пари пък ние ще преценим как да ги изхарчим Smile От сватбата на нашите още има одеяла Laughing

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите родители ни подариха апартамент, напълно обзаведен и с всичко необходимо за едно домакинство. Не сме купили даже и една лъжичка. Отделно ни дадоха и пари. Да са живи и здрави, страшно много ни помагат! Но това са подаръци, а не чеиз както се е употребявала тази дума и е носила смисъла отпреди години.

го^re
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand написа:
Нашите ми бяха купили само апартамент и кола, незнам дали се смята за чеиз. За другите неща са на мнение, че всеки трябва сам да си ги избере- чаши, чинии и т.н.
САМО?????? Та те са ти дали основното. Ти си късметлийка new

го^re
neylli
Пристрастен

Местожителство: карнобат

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз нямах това,което наричат чеиз-чергички,гобленчета,одеалца(родопски),хавлии и т.нКаквото ми трябва мама ми купува или аз си купувам!

го^re
jivka
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

semiramida написа:
Нищо нямахме и двамата. Никой от нас, нямаше нищо зад гърба си, камо ли чеиз? Rolling Eyes Laughing Бяхме толкова бедни, че отидохме с такси до гражданското да се подпишем. Wink И не съжелявам за онзи прекрасен ден. Бременна в деветия месец, хванала под ръка бъдещия си съпруг и щастлива, много щастлива!!! Wink

Горе-долу същото положение. Не бих казала че сме бедни, но на подписването бяха само кума и майка ми. Неговите родители дори не присъстваха, за подаръци и чеиз да не говорим new Не им искам нищо! Стига ми това че детето ми и мъжа ми са здрави и се обичаме! new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com