Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=90559

Когато няма подкрепа за кърменето

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 5:03 pm    Заглавие: Когато няма подкрепа за кърменето Отговорете с цитат

Аз бих искала да кърмя детето си дълго, за сега дай боже имам достатъчно кърма. Малката е на 3 месеца, но за хората около мен - съпруга ми и неговата майка е странно да се кърми голямо бебе. Четох му статии, в полза на кърменето, но няма ефект. Много е тежко да нямаш подкрепа, особено когато имаш желание да дадеш най-доброто за бебето си. Аз разбира се няма да се откажа заради това, но ако имате някаква идея как да убедя съпруга... си дайте съвет. Надявам се да кърмя малката до годинка поне въпреки всичко...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

би било редно да го кърмиш докато имаш кърма, а не да го отбиваш по една или друга причина, независимо колко голямо е детето. Да не говорим , че имунната система на кърмените деца е по-силна.Аз съм кърмена до близо 2г. и почти не съм боледувала в детската ясла и градина.

го^re
ani4ka
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изобщо не е голямо детенцето на 3 месеца.И ако имаш кърма - продължавай.Сина го кърмих точно една година и сега за бебка много исках да я кърмя колкото се може повече,но кърмата ми намаля,тя отказваше се да суче и се наложи третия месец да я дохранвам.Толкова много се растроих,даже плаках първата вечер когато я дохранвах.Затова според мен не се предавай,а продължавай.А на свекърва ти ако трябва и кажи,че така те е посъветвал педиатъра и тогава тя като спре да се меси предполагам,че и мъжът ти няма и той да те разубеждава.Успех!!!

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я му купи малко списания за бебета и бременни и да по прочете малко, той нормален ли е а и майкаму, това кърмата е най хубавото, нямате ли приятелски семейства с деца те да му поприказват малко, защо иска да спреш да кърмеш?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а с какво мислят че трябва да се храни детето....чесно казано за първи път чувам такова нещо, свекърва ми настояваше да кърмя възможно най-дълго, а тати беше доволен заради лесния начин на приспиване Laughing

го^re
elid
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Разлог

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Но защо ти дават такива грешни съвети??? То по хубаво от кърменето няма, тя свекървати от едно време незнае ли ,че е по хубаво да кърмиш?
Наистина кажи им ,че педиатърката ти е казала така и може да престанат.
Но ти си продължавай да кърмиш, щом имаш кърма.

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за съветите и аз съм на това мнение и ще съм категорична. Жалко, че е толкова трудно да се противопоставиш и да отхвърляш "ценни" съвети за по-лесно. Аз знам, че навремето са били модерни адаптираните млека и явно още има хора, които живеят с мислене от преди 40 години. Дано да имам кърма а да си храня бебето...

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължавам да кърмя дъщеря си. Вече е на година и пет месеца. Wink Световната педиатрична асоциация, препоръчва изклютиелно кърмене, минимум до 6ия месец. Мисля, че този аргумент е достатъчен. Wink Свекърва ми е кърмила мъжа ми, до 1 на годинка, а малкия му брат до 2год. Кърми си бебето и не обръщай, внимание на поредната глупост Wink

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 8:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се намерят много хора от обкръжението ти, както в моето да ти дават подобни съвети от сорта:"Време е да отбиваш", или "Стига с това кърмене".Е аман от подобни! Ние като майки, мисля че знаем най-добре какво е най-доброто за нашите бебета, и кога да спрем с кърменето. Моят съпруг е много горд,че аз като майка избрах кърменето и много ме подкрепя и винаги се изказва,когато някой се прави на компетентен:"Кърменето е модерно!" Имаш нашата подкрепа, кърми си бебчето и мисля ,че и таткото ще те разбере и ще те подкрепи и той!

го^re
verdi
Редовен

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят син е на година и половина вече и все още го кърмя. В началото получих подкрепа от свекърва ми и от съпруга ми, но, когато наближи времето малкият да навърши годинка, започнаха изказвания от сорта - "Трябва вече да намалиш броя на кърменията, че наближава да го отбиваш!", или "Нормално е да се кърми до годинката!". След като синът ми навърши годинка, продължиха подмятания - "До кога смяташ да го кърмиш?", или "Хайде, време е да спираш това кърмене!", или "Абе това дете докога ще суче?". На всички отговарях с усмивка - "Мислех да го кърмя до казармата, но вече момчетата няма да ходят в казарма, та мисля - докато го приемат студент!"
Добре че съпругът ми продължава да стои зад мен! Ти най-добре познаваш твоя - пожелавам ти да намериш верния път към убеждаването му!
Щом веднъж си взела решение да кърмиш и си убедена, че това е правилно, бъди твърда в отстояването!
Пожелавам ти успех!

го^re
adi
Фен на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това направо ме изуми Rolling Eyes Аз плаках, че нямах и капка кърма и исках да си кърмя детето поне малко, а теб те принуждават да спреш Question Exclamation Това за мен си е престъпление( надявам се да успееш да убедиш когото трябва, че по-хубаво от кърмата НЯМА) new new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com