Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=73898&

Арменска кухня

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mili
Отличник

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 12, 2007 5:35 pm    Заглавие: Арменска кухня Отговорете с цитат

От известно време станах голяма любителка на арменската кухня. Ходих няколко пъти в ресторант Егур Егур и много ми хареса кухнята им. Ако някоя знае интересни рецепти нека ги напише.
Ето я и моята рецептичка:

Сърми със стафиди и канела

Продукти: лозови листа, 300 гр. ориз, 100 гр. стафиди, 1 глава лук, 1 с.л мед, 1 пръчка кнела, зехтин, сол.
Начин на приготвяне: Лукът се задушава, добавят се оризът и канелата и също леко се задушават. След това се прибавят и стафидите и след като се дръпне от огъня и медът. С така приготвената плънка се увиват малки сърмички. Нареждет се в тава, заливат се с вода и се пъкат на 180 градуса във фурната докато оризът стане готов.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам само, че Егур Егур означава Ела, Ела, обаче не съм почитател на тяхната кухня. Те правят кюфтета с чесън например, вместо кромид...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com