Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=70847&highlight=

Това проблемно майчинство

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 1:51 pm    Заглавие: Това проблемно майчинство Отговорете с цитат

Здравейте майки,имам един въпрос свързан с майчинството-значи,беше ми обяснено от счети,че понеже съм родила през юли миналата година, немога да взимам майчинството си през Ной,чрез карта,защото ме бил хващал стария закон... new new new new new Що за глупост питам се аз?Ами нали като влезе закона,той беше за всички майки,ами аз искам да ми се превеждат патите,не да чакам да се вкарат осигуровките на фирмата и чак тогава да ми се преведат парите и аз да ходя да си ги взимам-никак не е удобно и приятно-повярвайте ми.А да не говорим,че някои фирми превеждат осигуровки жеднаж годишно-не ми се мисли как си чакат парите.............УЖАС!!!!!!!ТАКА ЛИ Е ИЛИ НЕ И ВИЕ КАК ПОЛУЧАВАТЕ ПАТИТЕ СИ?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз съм по стария закон,ама още като работех ми превеждаха заплатата по дебитна карта и сега шефката ми понеже е готина всеки месец като ходи да внася заплатите на служителите си,внася и мойто майчинство и аз съответно си го тегля от дебитната.Естествено тя не ми е длъжна да го прави,просто сме в добри взаимоотношения и затова.Надявам се и ти да намериш някакъв начин,че е кофти наистина...

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BBBOBI
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм по стария закон, но фирмата ми работи с дебитни карти и ми превеждат парите от 10 до 15 число всеки месец. Не са закаснявали до сега.

го^re
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз мойта си е вземам на място в фирмата.А имам познати където са по карти,но от преди са си вземали заплатите така.А,ти си по сария закон за получаване 2години.

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 6:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Родих през април 2006 и майчинството ми го дават на ръка и до днес и аз питах защо не може по карта, но казаха, че няма кой да се занимава с 5-6 бременни,въпреки че едната колежка ще роди всеки момент и ще й се изплаща по карта

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2007 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм по стария закон, но си получавам редовно майчинството около 28 число на дебитна карта. Аз лично се радвам, че не минавам през НОИ, защото от там ги бавят по 1-2 месеца.
Дано и при теб да се разреши въпроса. new

го^re
Анна
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2007 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм заварено положени (за мой късмет). Защото винаги съм си получавала парите навреме-на 1 число. Не си мисли, че от НОИ не бавят парите, особено сега, докато им проработи системата. Но мисля, че ако работодателя ти бави парите, можеш да подадеш молба да си ги получаваш от НОИ. Нека по-запознатите да кажат.

го^re
desixxx
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2007 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм по сткария закон и ми ги дават на ръка всеки месец. Някой знае ли колко е майчинството - 160 лв. или 180лв.?

го^re
Анна
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2007 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От 01.01.2007 майчинството е 180лв.

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Мар 29, 2007 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм в заварено положение и ми го изплащат на ръка от ф-мата,не от НОЙ.

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От 1 януари 2007 г. осигурените лица ще получават обезщетения за болест и майчинство директно от НОИ, вместо от работодателя. Болничните листове и другите документи (декларации и др.) следва да се предоставят на работодателя в срок до 4 дни от датата на издаването на болничния лист. Работодателят се задължава да ги предостави на НОИ по новия установен ред. Паричните обезщетения се изплащат от НОИ в 30-дневен срок по банкова сметка, декларирана от служителя.

Прилагат се следните декларации:
1. В случай на бременност, раждане и отглеждане на малко дете до 2 годишна възраст
Декларация 1 - попълва се с първия болничен лист за 135 дни отпуск за бременност и раждане. Към нея се прилага еднократно Декларация 5 с данни за банкова сметка, по която НОИ да превежда обезщетенията. В случай на промяна на банковата сметка, в 7-дневен срок осигуреното лице се задължава да подаде нова Декларация 5;
Декларация 2 - попълва се с цел изплащане на обезщетение при бременност и раждане за остатъка от 135 до 315 дни. Към нея се прилагат копие от акта за раждане на детето, както и Декларация Приложение 7;
Декларация 3 - при отглеждане на дете до 2 годишна възраст;
Декларация 4 - в случай, че майката не използва правото си на платен отпуск за отглеждане на дете до 2 год., а получава 1/2 от обезщетението за гледане на дете до 2 години (за 2007 г. - 90 лв.).

2. В случай на обезещетения поради временна неработоспособност - болничен
Декларация 5 с данни за банкова сметка, по която НОИ да превежда обезщетенията - попълва се еднократно с първия издаден болничен лист. В случай на промяна на банковата сметка, в 7-дневен срок осигуреното лице се задължава да подаде нова Декларация 5;

3. В случай на гледане на болен член на семейството
Декларация 5 с данни за банкова сметка, по която НОИ да превежда обезщетенията. В случай на промяна на банковата сметка, в 7-дневен срок осигуреното лице се задължава да подаде нова Декларация 5;
Декларация до работодателя (свободен текст), че няма друго лице, което да гледа болния член на семейството;

Всички осигурени лица са длъжни да попълват Декларация 6 при промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения.

Arrow Ако някой се интересува да пише.Ще му пратя и самите декларации...

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com