Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=64597

Няма ли спортуващи тук?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kloie
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

skarabei написа:
полин написа:
Всъщност желанието е най-важното Very Happy Има ли желание, всичко се получава, рано или късно.

Ама мързела е по-голям! Може би ако си намеря дружка...

Хе-хе,да защото ,когато спортът не е включен към начина ти на живот,понякога така става.
Има много момичета,идват в залите ентусиазирани от нещо,или от някой,но за съжаление в повечето случаи то е за кратко .
Пък кой знае никога не е късно да се запалиш?И да разбереш какви девиденти можеш да извлечеш от положените усилия. new new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
skarabei
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да, така е! Май повече ме е срам. Embarassed Трябва ми леко стягане, но наистина ми е неудобно да питам какво точно трябва да правя. Като аборигените!
Ако не си обърна внимание ще се разплуя! ЕГН-то чука на вратата!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А аз искам да питам какво ви е мнението за велоергометъра Question Embarassed Колко и как трябва да се спортува с него Question Embarassed Предварително ви благодаря new new new

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

skarabei написа:
Е да, така е! Май повече ме е срам. Embarassed Трябва ми леко стягане, но наистина ми е неудобно да питам какво точно трябва да правя. Като аборигените!
Ако не си обърна внимание ще се разплуя! ЕГН-то чука на вратата!

Няма срам.Ако имаш нужда само от леко стягане ходи на каланетика,обикновенно комплексните упражнения са за цялото тяло не само в проблемните зони.Грешките при жените е,че наблягат само на тях.А ако имаш нужда и от сваляне на килограми можеш да комбинираш с аеробни спортове.Абе много е важно и да те кефи,така че избираш най-подходящото за себе си.Груповите спортове несъмнено са по-забавни,но трябва да се съобразяваш с графика на часовете.На мене лично фитнесът ми е по-скучен,но сега много често тренирам сама вкъщи или тичам навън,добре че имаме хубава морска градина,за другото когато има кой да гледа малкият.
Пък колкото до ЕГН-то права си след 25 всичко се отразява на фигурата и трябва да се подържа или запази това,което го има Very Happy
Сигурно станах вече много досадна.Но съм докачлива на тази тема.
new

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alex76 написа:
А аз искам да питам какво ви е мнението за велоергометъра Question Embarassed Колко и как трябва да се спортува с него Question Embarassed Предварително ви благодаря new new new

Велоергометъра е кардио уред,който не натоварва ставите при една интензивна тренировка.Според мен тренировка с велоергометър за да е качествена трябва да бъде около 60 минути.На тялото са му необходими около 15-20 минути за да започне да изгаря калории,т.е да черпи енергия от мастните депа.А нали това е целта.Така,че тренировка до 30 минути не е подходяща за сваляне на килограми.
Плюсът при него е че без да натоварва ставите влияе върху доста мускулни групи,краката,седалището и корема основно.
Нагласяш го на най-слабата му степен ,т.е да въртиш лесно педалите ,но променяш темпото както следва :започваш нормално 10 минути докато загрееш,след това ускоряваш темпото докато учестиш пулсът до 140-150 удяра в минута зависи от органзма до каква степен е трениран на издръжливост,след това намаляш докато нормализираш до 130 удара в минута,5 минути и така отново ускоряваш 15 минути.Общо взето това е.
Не е задължително да си съгласна с мене това е мое мнение.

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kloie отговора ти е много изчерпателен

го^re
skarabei
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се,ако мога да бъда полезна
Пак заповядайте.
Very Happy

го^re
полин
Редовен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което kloie описва като тренировка за велоелгометър е т.нар. интервално кардио - след като позагрееш темпото се сменя - бързо и нормално. Не съм съгласна, обаче с това за 60-те минути. Ако съкратиш интервалите : например 2 мин. бързо темпо ( макс. и полезната честота на пулса са индивидуални) и 1 мин. нормално темпо (за нормализране на пулса), то тогава 30 мин. тренировка ще ти е напълно достатъчна. Ако въобще можеш да издържиш толкова Smile, поне в началото, де. Тази пропорция 2:1 мин. е примерна. Но идеята еинтервалите да са колкото може по-кратки. Интервалното кардио се налага все повече като вид аеробна тренировка, защото ускорява процеса на горене. Препоръчва се за горене на мазнини, а не за издържливост.
Формулата за изчисление на честотата на пулса, при която тялото гори мазнинки (Целева зона на сърдечния ритъм - ЦЗСР) е:

(МСР-СРП)*80% - СРП

СРП (сърдечен ритъм при покой), МСР (макс. сърдечен ритъм) = 220-годините.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alex76
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

полин и за теб

го^re
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="полин"]Поли разгледах ти сайта.Готин е,браво на тебе.Ако на снимките за упражнения сте вие с бебка много сте сладки и двете. new

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз го разгледах Laughing Има много полезни неща Laughing

го^re
АНЯ
Пристрастен

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз преди да забременея спортувах доста Cool ,но само в къщи,по скоро за удоволствие околкото за отслабване Laughing че никога не съм имала проблеми с килограмите.За жалост все се каня да ходя в зала,но все не успвам .или таткото ще е зает или нещо друго,а и понякога ме домързява,че не ми се ходи сама Embarassed ,но наистина е важно желанието и и затова си правя по някое и друго упражнение в къщи,ако не съм много уморена от малкия,че се гледаме самички Sad
а пък колко много ще се радвам ако си намеря компаниика за зала .... Very Happy ,виждам мама от Бугас ,че и инструктор Very Happy Very Happy kloie здравей,да те питем ти къде ходиш мила да спортуваш Wink

го^re
полин
Редовен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Мар 22, 2007 11:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, ние сме на снимките. Благодаря за хубавите думи и се надявам наистина да съм полезна Very Happy

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kloie
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Мар 23, 2007 8:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

АНЯ написа:
и аз преди да забременея спортувах доста Cool ,но само в къщи,по скоро за удоволствие околкото за отслабване Laughing че никога не съм имала проблеми с килограмите.За жалост все се каня да ходя в зала,но все не успвам .или таткото ще е зает или нещо друго,а и понякога ме домързява,че не ми се ходи сама Embarassed ,но наистина е важно желанието и и затова си правя по някое и друго упражнение в къщи,ако не съм много уморена от малкия,че се гледаме самички Sad
а пък колко много ще се радвам ако си намеря компаниика за зала .... Very Happy ,виждам мама от Бугас ,че и инструктор Very Happy Very Happy kloie здравей,да те питем ти къде ходиш мила да спортуваш Wink

Хайде,заедно с мене.Ходя в Аякс зад строителният техникум.Всъщност
тренировките са по тае-бо.Ако си решила пиши ми ,ще се радвам да те заведа в залата .
http://www.ajax-sport.com/ - Можеш да им разгледаш сайта.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com