Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=42192

Проблем с изхождането
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 9:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не давай мед по хубаво захар не мед чесно не е хубаво

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да- мед не може, не води до алергии, а до ботулизъм/хранително отравяне/.В никакъв случай на малки бебета и деца не се дава.
Водата със захар няма да му помогне да се изходи, така че няма смисъл да даваш и захар и тя не е особено полезна.

Браво на детето.Щом се е изходило самичко е добре.Ти питай дали за Т да си знаеш.А за изхождането, пак ти казвам не се притеслявай и 2-3 не е запек.

Пиши какво става. Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anni_79
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 10:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не му давай мед!Много е мъничък още.Аз знам,че може след годинката.Аз давах овесена вода,за да се изходи и действаше моментално.

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За овес на тази възраст, трябва лекар д разреши, защото овесените ядки съдържат глутен и трябва да се прецени.Не може на своя глава.Аз имам 1 близка на която й бяха казали да дава овесена вода, но педито беше разрешила.

го^re
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както казах и в другата тема пробвай с листото от мушкато при нас имаше моментален ефект и вече нямаме проблеми, а и листото не сме ползвали. Иначе имахме период в които не искаше два три дни да ходи сам и правех клизмичка с термометъра.

го^re
norin
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-добре нищо недей да му даваш, нито мед нито овесена вода или пък каквото и да било за сега. Доколкото разбрах за сега бебето ти няма запек.Както ти каза мама на ками и два - три дена да не се изходи това не означава, че има запек. Недей да се вманиачаваш. Едва когато видиш, че детето прави опит да се изходи, а не може и ака нещо като топченца или акото му е твърдо тогава е запек. Престани да му мериш температурата в дупето. Може да си вземеш термометър-биберон или има едни термометри на Чико, които мерят Т по-бързо. Даже може и с обикновен термометър, обаче да му го слагаш под мишничката или както виждам, че твоето бебе е малко да го опреш плътно на гръбчето му и да задържиш докато се измери. Така им мереха Т в родилния дом докато бях там.

го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

AV тук поблема е, че детето е научено да ходи с термометър и трябва да се научи само.С мушкатото става, но то е като термометъра.Само че аз знам не за листо за са клончето.

го^re
macka
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за мушкатото става с дръжката на листото,само леко връхчето се вкарва без да се мие и сока върши работата,но както каза мама на Ками този начин пак е мързеливия и бебето няма да се научи да ходи само

го^re
Кала
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НА 2М.и мойта щерка се изхождаше на 3-4дена веднъж,а беше изцяло на кърма.По съвет на педито и давах водичка от овесени ядки няколко лъжички и имаше ефект,след като започнах да я захранвам вече нямам такъв проблем

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите, които ми дадохте. Засега ще се опитам нищо да не давам освен чайчето на "Хип" и ще видим какво ще стане.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
andi
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моя позната имаха подобен проблем и това с мушкатото много им помогна,но и правеше постояно гимнастика на детето и масажи на коремчето.

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 8:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера пак не се изходи. Наливам го с чайчето и нищо. Изглежда предния път му подейства водичката с малко мед. Но не мога да го използвам. Не ми се иска да му помагам с термометър или дръжка от мушкато. Иска ми се - сам да се справи. А за гимнастиката - всеки ден по 1-2 пъти. Също му разтривам стомахчето. Ама няма ефект.
Той от самото начало не ходеше много пъти. Чувала съм от приятелки, че техните бебета се изхождат къмм 4-5 пъти, а той най-много 2 пъти. Лоша работа. new

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
macka
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

абе чакаи малко какво значи това че искаш да ходи по4-5 пъти,това да не ти е......и до ден днешен малката си ходи по 2 пъти но 3 много рядко и не е ли много малко бебчето ти за мед,по принцип мед се дава след 1г защото е силен алерген но все пак ти си знаеш.И аз така в началото исках да ходи много често но не ставаше и питах джипито,тя каза че по принцип зависи от храната,ако се храни повече ще ходи и по 5 пъти но малката ми ядеше винаги по малко от колкото трябва за месеците но си наддава по 1кг отгоре.Стискам ти палци да започне да си ходи самичко без термометри и подръчни средства,че е лошо така,дано успееш,пиши как се развиват нещата

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди не ми правеше впечатление, че ходи само по веднъж и то само с термометър. Казах ви, че вчера цял ден не се изходи. Но днес има малко напредък. Сега сутринта напълнихме гащите. Искренно се надявам всичко да се регулира.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
andi
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Фев 24, 2007 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво.Вече имате напредък.Продалжавай да му правиш масаж на коремчето и гимнастика с крачетат,но забрави термометара.А за температура като искаш си вземи дигитален и докато го кърмиш под мишницата.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com