Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=40221

Проблем с изхождането
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stasssy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 11:23 am    Заглавие: Проблем с изхождането Отговорете с цитат

Аз също нямах кърма. От начало започнах с НАН 1, но нещо не се отрази добре на моето бебче. Плачеше и не искаше да яде. Затова му взех АПТАМИЛ 1 и сега сме добре. Но проблемът с акането и ние го имаме. Ходи само рано сутрин в 6 часа, когато му меря температурата. Изглежда свикна да се изаква само с термометър и малко се притеснявам. new

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 4:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А ти защо му мериш всеки ден Т?
Ако го свикнеш с термометър, ще му направиш лениви червата и ще береш ядове после.Остави го да се изака само.Ако не ака 1 ден -това не е запек и 2 дни пак не е.

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лекарката ми беше казала всяка сутрин да му меря температурата. И аз това правя. Вие кога мерите температурата на детето?

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 4:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога не я меря.Мерила съм я 1-2 пъти, когато е имало нужда.Извинявай, но каква е тая лекарка-питай я тя всяка сутрин ли си мери Т?Питай я да видим какво ще ти каже.
От какъв зор ще му бъркаш в дупето всяка сутрин, не ми е ясно.
Защо ти каза да му мериш Т, като това се прави само, ако има Т или се съмняваш, че има Т или е болно.Така само ще го научиш да ака с термометър, ама после лекарката няма да дойде да му регулира стомаха и да го научи да ака само.

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще спра да я меря всяка сутрин и ще видя дали ще може да се изходи сам. Незнам какво ще стане, при положение, че вече почти три месеца всяка сутрин си мерим температурата. Лекарката, която ми каза да следя за температурата е доста добър педиатър и работи в Пирогов. Моето детенце го водя два пъти месечно на контролни прегледи там, тъй като на втория ден го оперираха. Но и аз лично се притеснявам, че ходи по голяма нужда само с термометъра. new

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 4:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е щом е оперирано, може би заради това ти е казала, вече при това положение не знам, но по принцип ако е добре детето, не е необходимо да се мери Т.Ако поради операцията е наложително да му я мериш всеки ден, тогава купи термометър -биберон и я мери в устата.Не му прави лениви червата, 3 месеца са много дълъг период да ака по този начин и после ще береш ядове с това ходене.Термометър се ползва в краен случай и инцидентно.Просто разбери докога трябва да мериш Т и вземи такъв -биберон.

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съвета. Ще се консултирам и с педиатърката. Може пък вече да не се налага всеки ден да меря температура. new

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 4:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обезателно питай, защото с цел да направиш добро, да не стане че да влошиш друго, ако разбираш какво искам да кажа.И ако се налага ще вземеш термометър -биба.

Сега ще помоля да се раздели тази тема, тъй като много се отклонихме от основната тема .

Да пишеш какво става с бебето.Успех. Wink

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На всяка цена ще пиша какво става. Днес още не съм му мерила температурата и ще чакам сам да се изходи. Дано да успее.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 4:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес още не се е изходило. Давах му и чай на Хип - той трябваше да го разхлаби. Ама още няма ефект.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

stasssy 1 ден не ходене не е запек.Не се притеснявай.Чакай детето, още повече то вече почти 3 месеца е ходило само с термометър и няма навика според мен.Изчакай още и 2 -3 дни не се води запек.

Ти пита ли дали да мериш Т и докога?

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още не съм. Ама аз реших да не му я меря. Другата седмица във вторник сме на контролен преглед в Пирогов и ще разпитам хубаво педиатърката.
А за изхождането - ще чакам. Но ме е страх, че ще му се засилят коликите.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
мама_на_ками
Модератор

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега, ако още 1-2 не се изходи самичко, направо се обади по телефон или го заведи.Хем ще питаш дали да мери Т и докога и хем ще питаш за изхождането.Но това с термометъра не може да продължава безкрайно дълго, защото влизаш в омагьосан кръг, един вид.С какво мляко го храниш?

Пиши какво става. Wink

го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Давам му "Аптамил". Първоначално бяхме с "НАН", ама нещо не му понесе.
Събуди се. Ще пиша пак. Трябва да го къпем и да хапва.

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
stasssy
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Снощи се изходи самичък. Сутринта пак. Цял ден му бях давала чайче на "Хип", но и топла водичка с малко мед. Моя приятелка ми се скара - каза, че мед не се дава на малко бебе - водело до алергии. Ама аз му дадох съвсем малко. Повече няма!

Последната промяна е направена от stasssy на Сря Фев 28, 2007 3:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бебето и детето Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com