Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=38344

ДО КОГА ЩЕ СИ МЪЛЧИМ
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
deia80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:10 pm    Заглавие: ДО КОГА ЩЕ СИ МЪЛЧИМ Отговорете с цитат

Мили мами,пускам тази тема за да се чуе и вашето мнение.
Докога ще търпим да се подиграват с нас и да получаваме по 180 лв. майчински на месец.С тези пари може да си купим само памперсите и адаптираното мляко за децата.
.А тези мами които имат близнаци,те как се оправят??????
И защо еднократната помощ за раждане на дете е 200 лв.Това си е чиста подигравка спрямо нас.
Не е ли време ние да направим нещо.Защото ако сами не си помогнем никой друг няма да го направи вместо нас.
Кажете какво мислите????
Ако желаете,добавете адреса на тази тема в подписа си,за да я видят повече хора. new

Последната промяна е направена от deia80 на Пон Фев 26, 2007 12:52 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Adamant
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТЕМАТА!
Да не говорим, за подигравката, че ако имаш близнаци, все едно са едно дете! Не е честно!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mam4eto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак ще кажа,че напълно заставам зад идеята new
Аз до скоро взимах 160 лв. майчинство и мога съвсем честно да кажа,че парите не стигат за АМ и памперси на месец!Това е жива подигравка към нас майките и към нашите дечица,които са БЪДЕЩЕТО на България!

го^re
eyoree
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съгласна! А и междудругото тези 180лв не стигат и за памперси и за мляко ако детето е на специализирано мляко за алергични бебета(като моето например).А с тях трябва да гледаш и себе си и детето си.Е нали уж ни обезщетяват?! Как че нещо не се сщам?!Редно е като се говори за обезщетение да е минимум в двоен размер...А за еднократната помощ да не говорим.Това май само в Бг може да се случи?!ДОКОГА е въпросът ще се подиграват с нас и нашите деца?! И какво промениха с този нов закон за майчинството, като голяма част от майките ги осигуряват на минимална работна заплата?Каква вина имаме ние,че частниците се опитват да пестят от данъци по този начин?...О,има какво да се каже по темата и още как!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
deia80
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз само да кажа,че когато майка ми ме е родила и тя е взела 200 лв. еднократна помощ-преди 26 години.Толкова много време е минало,толкова неща са се променили,а парите все същите
Едно както и да е ще го изгледам,обаче второто ще ми дойде малко на нагорно.
А за майките с близнаци-тях горките не мога да ги мисля.Да се радват ли,да плачат ли.
И накрая за увеличението от 20 лв.-егати гаврата.Тия хора майтап ли си правят с нас???

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Януари последно взех 160 лв и от този месец се надявам да бъдат 180 лв, но това е едно НИЩО! Нека управниците да дойдат и да гледат едно дете с 20 лв, защото толкава са детските, а със 180 лв майчинство да плащат ток, вода, тел и т.н.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

new И аз заставам зад тази идея.Как може едни кметове да дават при новородено по 2000лв.а в останалите по 200лв. и това за близнаците съм съгласана.А да не говорим за детските аз дето имам две деца едното му дават 18лв.а на другото 2олв. що за простотия.
Искат раждаемост и место да се зарадва тая държава,че последните години се покачила,те се подиграват с нас.А недай се боже да се разболее дете и лекарствата са адски скъпи и има семейства се принуждават да работят на две места за да копуват лекарстав.

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно ви подкрепям!Точно си мислех това като гледах онзи ден протеста на таксиджиите,ами ако отидем всички мами пред парламента,аз съм за протеста

го^re
пуфа
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

подкрепям с две ръце,мисля че знаете защо
наистина незнам да се радвам ли да плача ли от това че чакам две бебета,разбира се аз съм много щастлива,но като се замисля за финансовата част и направо ми се реве.Ще ме извините ама не съм съгласна че майките на близнаци трябва да взимат наравно с майките на едно бебе.
eyoree съгласна съм с теб че майчинството трябва да стига и за бебето и за майката,защото иначе излиза че тя кара на фотосинтеза без пари.

го^re
veniand
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пуфа,права си и аз не съм съгласна да взимаш колкото мама с едно бебе.Имам приятелка с близнаци и знам колко е трудно.

го^re
eyoree
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veniand написа:
Напълно ви подкрепям!Точно си мислех това като гледах онзи ден протеста на таксиджиите,ами ако отидем всички мами пред парламента,аз съм за протеста

Май е време за протест на мамите!!!

го^re
mam4eto
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eyoree написа:
veniand написа:

Май е време за протест на мамите!!!

new new

го^re
deia80
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
не съм съгласна че майките на близнаци трябва да взимат наравно с майките на едно бебе.
Мен ако питаш трябва да взимаш три пъти повече-че то близнаци да не се гледат лесно.Ами количките за близнаци -доста са скъпи и всичко по две да купуваш.Ужас.
Хайде мами,време е да се направи нещо. new new newЕдни таксиджии се вдигнаха,че ние ли не можем-много повече сме от тях.

го^re
andi
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами след като и другите могат да ходят на протести защо не и ние от цяла Б-я не се надигнем.Ей тогава да я видя оная Масларка какво ще пелтечи

го^re
eyoree
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2007 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

newТя и да опита ще и запушим устата new
Време е за newnewnewnewnewvnewnewnewnew на мамите

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> На кафе с mamaibebe Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com