Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=34202

Може ли безглутенова каша на 4 месеца?
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dankata
Сериозен

Местожителство: sofiia

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен кашата не е твърда храна и друго бебето ще навърши 4 месеца след 4 дена.Едвали тези 4 дена са толкова фатални и за този малък период едва ли нещо ще се промени и едва ли храносмилателната ни система ще е по готова за "твърди храни" както ги наричате.Както и не мисля че пюрето е твърда храна.Не искам да се заяждам просто това е моето мнение!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данката, в една друга твоя тема пак за захранването ,съм ти писала, че всяка храна, различна от кърма или АМ се води твърда храна, това не означава, че по консистеция трябва да е твърдо.След като пюретата и кашите не са твърда храна според теб кои са-кюфтета и кебапчета ли?Просто това е наименованието на другите храни.Не се хващай по този начин за думите и не ги тълкувай така.Освен това и педиатрите ги наричат така, ти въобще консултираш ли се с педиатър?Питай го дали е твърда храна, всичко различно от мляко , и му кажи, че според теб кашата не е, щото е рядка да речем и течна, да видим какво ще ти отговори.
Другото за 4-те дни-естествено че не става въпрос за 4-5-6 дни, ако става въпрос то е за месеци.Щом си решила-дай му каша,така или иначе вече си давала пюрета и според мен няма значение дали ще дадеш каша сега или след 1 седмица.Преценката и детето са си твои.Моето мнение за захранването е различно, но аз моето дете съм го захранила късно.Ти твоето ще го храниш както ти решиш.Лошото е, че ако недай си Боже получи алергия или стомашни проблеми за в бъдеще ще страда то, не ти.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да консултирах се с педиатъра по него препоръка захраних а и мисля че не е нужно да го питам за всяко нещо мога и сама да си гледам детето не е нужно да му званя за всяка лъжица която хапне дъщеря ми! Едно време се със педиатри са се консултира ли!

го^re
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dankata написа:
да консултирах се с педиатъра по него препоръка захраних а и мисля че не е нужно да го питам за всяко нещо мога и сама да си гледам детето не е нужно да му званя за всяка лъжица която хапне дъщеря ми! Едно време се със педиатри са се консултира ли!

Напротив, нужно е. Защото детето ти може да прояви алергична реакция. Едно време са раждали на полето или в плевнята, ти там ли роди?! Ако не, защо не се върна към корените си?
Едно време, като са нямали кърма са хранели децата с попара от хляб и червено вино, практикуваш ли този тип гледане?
И не ми казвай, че дядо ти е живял до 90г примерно. Защото това не зависи само от храната, а й от околната среда и начина на живот!
Ще ме прощаваш, но много немарливо ми се струва всичко.
Детето си е твое и дано занапред няма здравословни проблеми от лекомислието на майка си!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Данката, когато става въпрос за собственото ти дете, не може да се разсъждава така.А пък да ми говориш какво е било навремето, това няма значение, в 21 век сме сега.Навремето не е имало перални и памперси-защо не переш на ръка и не караш на пелени по твоята логика.Ако имаш възможност да намериш информация, си длъжна да го направиш, защото се касае за бебе-ако трябва ще питаш лекаря, той е затова.Аз преди звънях почти всеки ден да питам-никога нищо не са ми казали, но това им е работата.
Но както и да е, да не изместваме темата.пак ще кажа- кашата се води твърда храна и щом си решила да даваш, давай 3-4 дни нямат значение.
По принцип е добре да прочетеш информация за евентуалните последици от ранно въвеждане на определени продукти.тези последици могат да бъдат след години, не е задължително да се обрине 15 минути след ядене.Аз съм преценила, че не мога да поема този риск, но ти щом си толкова смела, че да рискуваш здравето на детето си, давай.

го^re
Диляна
Пристрастен

МнениеПуснато на: Съб Фев 10, 2007 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dankata написа:
Според мен кашата не е твърда храна и друго бебето ще навърши 4 месеца след 4 дена.Едвали тези 4 дена са толкова фатални и за този малък период едва ли нещо ще се промени и едва ли храносмилателната ни система ще е по готова за "твърди храни" както ги наричате.Както и не мисля че пюрето е твърда храна.Не искам да се заяждам просто това е моето мнение!

А попара от кога ?

го^re
dankata
Сериозен

МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2007 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да прадядо ми живя до 97г. не мисля че съм немърлива захранвайте на 1 година то бебто може да развие алергiчна реакция и на 1 година от нещо все пак или има алергия или не.Направо да се спре захранването до 3 годишна възраст да се кара на кърма после защо децата са болни от анемия.Всеедно аз съм единствената захранила на тази възраст като гледам децата са си здрави нали!!!

го^re
Нина
Редовен

Местожителство: София, ж.к. Стрелбище

МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2007 1:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Dankata, защо реагираш така агресивно? Никой не е казал, че се започва захранване след 1 годинка или „Направо да се спре захранването до 3 годишна възраст да се кара на кърма после защо децата са болни от анемия.”. Изчетох цялата тема и такова нещо не видях. Идеята е следната смята се, че е по-добре захранването да започне след 5-6 месец, по ред причини, които в момента не ми се изброяват. Но това е препоръчително, а не задължително.
Всеки се преценява сам за себе си, но недей да твърдиш, че кашата и пюретата не са твърди храни – това вече е много грешно.

го^re
Pink
Сериозен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2007 2:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С риск да повторя доста майки преди мен,ще изкажа и моето мнение по темата:
Данката,поне до 4-я месец бебето не се нуждае от нищо друго освен АМ или мляко.След това вече започни да въвеждаш храните бавно и постепенно.Можеш да избереш няколко варианта-да започнеш със зеленчуково пюре,плодово или оризова каша,която е за предпочитане.Първоначално давай по няколко лъжички,като всеки ден увеличавай броя им.Наистина не е нужно да се консултираш с лекар за всяка лъжичка,но е нужно да го правиш за всяка нова храна в менюто на бебо.А колкото до алергиите,човек не е застрахован за цял живот,може да ги получи и на 50 години.Но вроятността,това да се случи на бебетата до 1 годишна възраст,е направо огромна.Ти сама решаваш как да постъпиш,детето си е твое.Но щом искаш съвет,не се ядосвай,когато нашите мнения са различни от твоето new
Диляна,попарата се въвежда към 8-я месец

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Фев 11, 2007 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И глутенова и безглутенова каша въведох от 4м,а попара от 6м.Не съм го направила на моя глава,а по предписание на педито.

го^re
Galeniche
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пон Фев 12, 2007 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят бебо в четвъртия месец отказваше зеленчуковите пюрета и плачеше,искаше си млякото.Дадох му каша на "Слънчо"-картофи с домати,много му хареса и така покрай кашата прояде и пюренца.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com