Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=3093

Кърмите ли децата си?
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мари
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 6:09 pm    Заглавие: Кърмите ли децата си? Отговорете с цитат

Кърмите ли децата си? Нека поговорим за най-идеалната храна за всяко бебче-кърмата.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами,хайде почни ти.Аз не съм кърмила много и постоянно и не съм толкова компетентна относно качествата на кърмата.Пък и да ти кажа честно,и да си кърмил пак не можеш много,много да говориш за качества,и дали е най-идеалната храна за нашите деца.Ако става на въпрос мога да дам много полезни статии относно стимулирането на кърмене и кърмата.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meme
Фен на Mamaibebe

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Здравей,Мери Мери.
new Аз кърмих до new края на 4м.

Последната промяна е направена от meme на Нед Яну 07, 2007 11:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
witch
Начинаещ

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да, кърмя Very Happy

го^re
Мари
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 2:46 pm    Заглавие: И аз. Отговорете с цитат

Да,аз също кърмих децата си продължително,като същевременно си консумираха всичко необходимо за възрастта.Според мен кърмата е идеалната храна за всяко бебе и е добре,ако я има,да се кърмят децата до 1г.Децата изграждат добър имунитет и по-рядко боледуват.Освен това е винаги с вас,готова,топла,приготвена и съдържаща всички вещества необходими за детския организъм.Това е моето мнение по въпроса,а вашето? Very Happy

Последната промяна е направена от Мари на Сря Яну 24, 2007 9:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
intense
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не съм кърмила. Нямах кърма. Известно време взимах от моя приятелка, но намаля бързо и спрях.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
dudididi
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Окт 28, 2006 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кърмих за съжаления само до 3 тия месец след това кърмата ми спря

го^re
zori85
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе-Пловдив/Тракия/

МнениеПуснато на: Пон Окт 30, 2006 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кърмих-ако мойто можеше да се нарече кърмене 2 седмици.Ноо се изцеждах и така му давах кърмата.

го^re
mommo

МнениеПуснато на: Пон Окт 30, 2006 12:32 pm    Заглавие: Кърмене Отговорете с цитат

Вече 5 месеца кърмя и ще продължа докато е възможно. Давам и по малко пюренце на обед и след обед и допълвам менюто с кърма. Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Пон Окт 30, 2006 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приписвам това от една книга.Нека всеки сам за себе си си направи изводите.
Естествено или изкуствено хранене -погрешно поставен въпрос

Проблемът с храненето още повече се обърка заради спора между привържениците на гърдата и почитателите на би¬берона. Жалко е, че хората реагират толкова емоционално, като се присъединяват към единия или другия лагер. Това е тема, по която се горещят лекари, медицински сестри, де¬тегледачки и обкръжението им. Така понякога се насажда чувство за вина у майките, които не кърмят бебето си. Хо¬рата казват: „Кърменето е измислено от природата." Забе¬лежка, според мен толкова смислена, колкото и следната: „Ако Бог искаше хората да летят, щеше да им даде крила."
На препирнята може да се сложи край чрез следното твърдение: не съществува нито едно научно доказателство, че единият от двата метода е по-благотворен за детето във физически или психологически план. Вие сте тази, която ще изберете предпочитания от вас метод.
Но ако се спрете на храненето с биберон, гледайте да притискате детето към себе си и да го галите точно както бихте правили, ако го кърмехте. Впрочем и тук не става дума за строго правило. Бебето ви не се излага на никакъв психологически риск, ако случайно му дадете биберона набързо. То просто се нуждае от физически ласки, все едно дали го кърмите или не.

го^re
emmy
Сериозен

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2006 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кърмих 8 месеца и синът ми сам се отби Sad .Мислех да го кърмя до годинка,но той реши друго.

го^re
elli
Пристрастен

Местожителство: na vsqkade

МнениеПуснато на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кърмих до края на 3м., за кърменето съм просто защото е по-лесно. Но като нямам какво да правя, приятелката ми кърмеше и двете си деца до годинка, но да ви кажа, че не боледуват често ще ви излъжа, всичко си е до организъм и гинетика Wink

го^re
ma_nda_rinka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2006 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз все още кърмя с пълна сила и мисля да продължавам докато бебето пожелае само да се отбие. За мен това е огромно удоволствие, както и за малкия човек.

Относно това, че кърмените деца са по-здрави... Не е вярно!
Объркването идва от там, че при кърмените деца, когато са болни, през гърдата преминават вирусите и организма на майката изработва антитела за точно тези вируси, след това антителата преминават през кърмата и бебето се оправя по-бързо.

го^re
Ая
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2006 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кърмя и ще продължа докато детенце иска

го^re
arlina
Начинаещ

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Ное 06, 2006 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ma_nda_rinka написа:
Аз все още кърмя с пълна сила и мисля да продължавам докато бебето пожелае само да се отбие. За мен това е огромно удоволствие, както и за малкия човек.

Относно това, че кърмените деца са по-здрави... Не е вярно!
Объркването идва от там, че при кърмените деца, когато са болни, през гърдата преминават вирусите и организма на майката изработва антитела за точно тези вируси, след това антителата преминават през кърмата и бебето се оправя по-бързо.
new new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com