Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=288633&sid=608ea0a87219f99b0821a9248ddffdf3

Защо да не мога да сменя АМ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mamaalex

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 9:24 am    Заглавие: Защо да не мога да сменя АМ? Отговорете с цитат

Здравейте майчета,
най-накрая и аз събрах смелост да се запиша при вас. Имам един въпрос, който ме тормози от една седмица. Дъщеричката ми Александра е на 2 месеца и откакто се е родила е на Аптамил. Всичко беше ОК докато не го промениха тоя Аптамил и от тогава не иска да го пие, а и да ви кажа честно и на мен не ми харесва. Все едно разтварям прах за пране. Много от мамите с които сме заедно са на Лактана БИО. И всичките доволни. Една майка ми даде да пробвам. Изпи си го бебо. Зазпа си доволна. Чак не можах да повярвам. Изчетох почти всичко и реших и аз да мина на Лактана БИО. Обаче педиатърката ни не дава и дума да се обели за смяна на млякото. Та какво да правя. Мисля на своя глава, както разбирам от форума доста мами така са направили. Та въпросът ми е защо да не може?
Много ще съм ви благодарна ако ме посъветвате как да постъпя.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом не иска да го пие,според мен трябва да го смениш.Не знам защо педи ти е казала така,но какво гладно ли да стои детето? new Ицко беше на Фризолак и Фризовом,смесвах му ги 1:1 и съм много доволна.Още му давам по 180 мл вечер,но вече Фризо 3.Според мен АМ е много по-полезно от киселото или от прясното мляко.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм сменяла ам и то без да питам-първо бяхме на Миломил,след това Фризолак,а сега сме на Аптамил,а и Фризовом пиехме заради запека.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mamaalex

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви майчета.
Най вероятно така и ще направя. Ще го сменя и точка. А мога ли да ви попитам дали изведнъж или постепенно. Моето мнение е изведнъж, ама все пак да попитам. Question

го^re
mishelinka
Отличник

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за пръв път чувам, че нетрябвало да се сменя млякото.
Май педиатърката е за сменяне.
Извинявай, ако си доволна от нея, обаче това нещо не го бях чувала досега-----

го^re
kremi7
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SHUMEN

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mishelinka написа:
Аз за пръв път чувам, че нетрябвало да се сменя млякото.
Май педиатърката е за сменяне.
Извинявай, ако си доволна от нея, обаче това нещо не го бях чувала досега-----
аз също за първи път ,голямата ми дъщеря бешена ам първо почнахме с Фризолак,но много се запичаше от него мнахме на Нан от раз и нямахме проблеми

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че ще го смениш, щом детето не го иска. Може би трябва да епостепенно. Смесвай един-два пъти 50/50 и после започни изцяло да даваш Лактана ( ако си решила да минете на Лактана). Няма такова нещо, че не се сменя АМ.

го^re
иветоо
Сериозен

Местожителство: Elin Pelin

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и аз за 1 път чува,че не може да се смени млякото. аз съм го сменяла няколко пъти, защото все е имало някакъв фактор, които не ми харесва на мен и на бебчо.ноита маца харесва новия аптамил засега.иначе бяхме на аптамил АР но го спряха и него за обновение и сега сме на обикновенния.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
kate
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

м....аз ги сменям постоянно...??????как така не може? всичко може-ти си тази която преценяш кое е добре и кое не е добре за детето ти Exclamation

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ive
Начинаещ

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mamaalex,
Пъро добре дошла Smile! Изобщо не го мисли - сменяй смело с Лактана БИО още повече че дъщеричката ти вече го е пробвала напрактика.
Преди време, ние също сменихме Аптамила (ама стария) с това ново АМ Лактана. Мога да ти каже, че съм безкрайно доволна от избора си. А и теорията, че АМ не бива да се сменя е вярна само дотолкова доколкото не можеш всяка седмица да й даваш различно АМ, я Razz. Не знам до колко си се задълбочила в съставките на това АМ, но Лактана БИО е единственото мляко в БГ, което е с пробиотици, с 4 вида бифидобактерии и е органично производство. На сина ми това му се отрази много добре. Препоръчвам ти преди да купиш от него, да почетеш повече за пробиотиците в нета и тук във форума (има теми за това), а освен това може да разгледаш и сайта на вносителя за повече инфо:
www.njpartners-bg.com
А що се отнася до педитата - изобщо не се шашкай - за съжаление повечето от тях изобщо не са в час с новостите, а пък и общо взето само Фризолак и от време на време Нан им е в устата Evil or Very Mad

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mamaalex написа:
Благодаря ви майчета.
Най вероятно така и ще направя. Ще го сменя и точка. А мога ли да ви попитам дали изведнъж или постепенно. Моето мнение е изведнъж, ама все пак да попитам. Question

Трябва постепенно да се замени едното с другото.
Има два ничина.
Първият: сменя се едно цяло хранене с новото АМ. Първият ден сменяш първото сутрешно хранене с новото мляко, останалите са със старото. На втория ден сменяш и едно следобедно хранене с новото АМ, стават две хранения. И т.н., за седмица- десетина дни го заменяш изцяло.
Вторият: смесват се новото и старото АМ в едно шише на всяко хранене. Например правиш АМ с 4 мерителни лъжички. Като почнеш да заменяш марките слагаш 3 мерителни лъжички от старото и една от новото. Така 2-3 дни и след това почваш да увеличаваш - 2 лъжички от старото + 2 лъжички от новото. Пак 2-3 дни, пак увеличаваш количеството на новото АМ и намаляваш на старото. Времето за смяна на марката пак е седмица или десетина дни.
Чела съм препоръки и за единия, и за другия начин. Не знам дали има правилно и грешно. Аз съм ползвала вторият начин по препоръка на педиатри и по моя преценка.

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Нед Яну 13, 2008 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

наистина и аз съм чувала,че не е хубаво да се сменя постоянно ам. стомахчето тъкмо свиква и после пак отново.когато обаче има проблеми няма как подменя се.желателно е да се смени постепенно и да се изчака извесно време, докато свикне с новото, може да се появи запек(не трябва веднага да се сменя с друго мляко)стомахчето ще свикне постепенно и нещата ще се нормализират.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com