Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=285704

Провал в кухнята :(
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
И аз ще се добавя тук. На мен редовно нещо не ми става както трябва, но все го изяждаме. но се сещам за два големи гафа на майка ми.
Баща ми донесъл от село една тлъста кокошка и майка ми ще я вари. В същото време затвряме и буркани с печени чушки. Затворихме и си легнахме( кокошката вече увряла). през нощта започна едно гърмене здраво, хвърчат капачки по тавана като побъркани. Чушките преляли извън бурканите и едни набъбнали. Като ги опитахме - те със сода. Майка ми вместо сол им наслагала сода. Остави това ами и кокошката беше сварила със сода, та и семеен скандал имаше, че нарочно го е направила "защото кокошката е от свекървата"Smile
Другият и гаф беше наскор. У нас решила да вари пилешка супа на Гугито, но вместо сол, сложила захар. Опитала я, видяло и се, че е безсолна и слагала още и още.....захар. Накрая загряла, и за да не хвърли нещото, сложила още вода и фиде, ама и сол сложила. Е пак беше сладко и като си тръгна нахраних "тоалетния човек" и азSmile

Като се сетя за нещо фрапиращо мое, ще го напишаSmile

Е това е много добро!Нифада , майка ти е голям шемет.
Сега се сетих за дядо ми.Бях в основното още.Баба ми беше приета в болница за известно време , наш'те на работа и кой да ни готви на мен и на брат ми .... ДЯДО.Милият решил да ни направи закуска кус-кус , ама вместо сол ( и той ) сложил сода.След като се отказахме с брат ми да ядем това шуптящо чудо , дядо ми си сложи захар и воден от "Веруюто" "Пениш се не пениш , ще те ям" , си го изяде.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didi_24
Жител на Mamaibebe

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Very Happy Very Happy много смешна тема

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ewka
Редовен

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Сря Яну 09, 2008 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз също нямам късмет с готвенето....абе желание имам,ама не става.нямам кой знае какви гафове,но елементарни неща,за които хората не се и замислят как се готвят,на мен не се получават.Пример: много обичам боб,обаче досега всички опити са ми ужасни и накрая го направих супер по някаква случайност и си викам "супер научих се"................да ама не,следващите пъти уж го правих точно по същия начин и не се получава вече и това си е. абе ужас! но се сетих за една баница за миналия Бъдни вечер- реших с готови кори и праз лук да я направя,за да е постна...........и сядаме си ние двамцата за първия ни Бъдни вечер сами и какво мислите,че стана,взимаме си,хапваме си,а то само праз лук,все едно кори не съм слагала,едвам я преглътнах,а мъжа ми който хич не е капризен и той едва едва гълта и ми стана ясно,че приключвам с баниците. аз не обичам сладки неща да ям,а за мой карък единствено сладките произведения ми се удават и то с лекота,а любимите ми манджи не и не!!! new

го^re
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, като се сетя за първата си пилешка супа, дето и кучето на село не искаше да я яде, чак ми се доплаква. Иначе поне 4-5 кекса тип "подметка", една баница с ориз, сирене и яйца, с която спокойно можеше да се убие човек, безсолни манджи - безброй. Но сега да се похваля никой не се е оплакал от качеството на яденето.

го^re
kykona
Редовен

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз по принцип не умея да пека сладкиши,затова мъжо прави,та ето един негов провал:много обичам кексовете,та с дни го моля да опече,един ден отново същата история,накрая мир,ще има кекс new аз вече точя лиги чакам,1во мъжо забрави и го пече на 50градуса,аз видях и new криво ляво дйде момента на рязане,гледам аз нещо не не нестава,а мъжо-забравих млекото и брашно да сложа new дори сънувах кекс тая нощ

го^re
tania1mi
Пристрастен

Местожителство: italia

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sinna написа:
Всеки си има провали в кухнята. Аз си имам много, защото постоянно готвя нещо. Не се сещам за фрапиращ случай. В повечето случаи ,става за ядене, но не е това което съм очаквала.

и аз така.много често правя нещо с мерак-и накрая нищо........пълен провал...........

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daniela80
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Издънките ми са много-веднъж направих кекс със сол вместо захар,сгъстявах леща като разбих брашното в гореща вода и цялата леща стана на топченца,предпоследния път като правих дроб-сърма можеше с нож да си отрежиш порцийка,залисах се с детето и стана тя каквато стана.И още има,но сега не се сещам.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kremi7
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SHUMEN

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък ще правя питка за първи път и ще ходим нагости в кумовете след нова година ,ама това става преди няколко години ..и омесих питката ,сложих всичко необходимо мая ,сол ,захар брашно и т.н. и я метнах да се пече ей на външен вид егати гледката .Отиваме на гостито и аз вече доволна ,ама ако знаете че неможах да си отчупя и парченце тя подметка то се оказа че въобще не съм оставила питката да втасва ама аз откъде да знам....

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com