Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=285384

ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекар или свекаърва
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Кое име да избера?
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gersan
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 5:03 pm    Заглавие: ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекар или свекаърва Отговорете с цитат

Мoмичета кажете си мнението дали сте съгласни имената да бъдат продължавани или сами с съпрузите си да си измислим име на детето си.

А мисля че трябва сами да решим как да се казва детето, а не даго кръстем на баба си и дядо си. Ако го заслужават и се държат добре с мен и ми помагат може и да го кръстя, но при условие че не ми се обаждат да ме питат как съм според мен неможе да искат шрава.
Кажето си мнението ако обичате

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
darma
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност и в двата случая избарът е наш.Конкретно за моя син аз сама взех решението(разбира се съпругът ми ме подкрепи) да носи името на дядо си-свекър ми.

го^re
galia87
Редовен

Местожителство: с.Нова Черна/Тутракан

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен това зависи само от майката и бащата.Ние решихме двамата, че 1-то ще го кръстим на баща ми(поради здравословни причини), а второто го кръстихме на съпруга ми и на баба му(защото много ми помага).Изобщо не слушай хората.Детето си е на родителите му, и те са тези, които могат да взимат решения за децата си.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gersan
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама сигорно имаш повод да го кръстреш на него

Виж при мене никой внимание не ни обраща нито ни помага.
Сега разбраха че съм бременна и пак нищо
но един ден ста въпрос за името и се почна да го кръстя на свекара си защотот така трябвало
Аз немисля че така трябва, а той ме е обиждал и нагробявал макарче сега взе да ми се обажда и да ме пита как съм ама то явно някой му е казал че неискам да си казва живот и здраве сина ми на него

го^re
sttella
Начинаещ

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм на мнение, че е най-добре родителите да изберат име за детето си, което наистина им харесва, без да се съобразяват със свекър, свекърва или който и да е.
НО аз кръстих дъщеря си на моя баща ( само първата буквичка, не цялото име), защото той е направил страшно много не само за мен, но и за двамата със съпруга ми. Това беше единствения начин да му се отблагодаря.
Много се дразня на тези остарели разбирания, че детето трябва да се кръсти на свекъра или свекървата.А защо не на родителите на момичето?Те по-малко ли заслужават това, само защото са родители на жена?

го^re
gersan
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така мисля и ще тропам много с крак само да е живо и здраво бебчето ми и Господ да ми го богослови няма да им се оставя

го^re
ваня
Фен на Mamaibebe

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това си е апсолютно твои избор ти решаваш дали ще го кръстиш на свекъра на свекъвва и т.н а пък щом отношенията не са мн.добри мъжът ти трябва да е на твоя страна и да е съгласен с теб че баща му не заслужава да кръстите бебо на него при положение че те е обиждал и те е нагрубявал

го^re
darma
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох как го мразя това "така трябва".При нас уговорката беше такава:ако е момиче -на майка ми,ако е ммомче-на свекър ми,но не съм убедана,че щяха да стоят така нещата ако имах като твоите отношения със свекърите си.Изберете името,което ВИЕ желаете,това ВАШЕТО дете!

го^re
Dessita
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

МИсля, че родителите трябва да избират сами имената на децата си, без да е ръководят от това"така трябва"...Ние кръстихме дъщеря ми на свекр ми, но защото ние така искахме. А и такова красиво име е МаринаSmile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rapunzel

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Родителите са тези, които имат право да изберат сами име на детето си. Не ги разбирам тия селско-еснафски разбирания "Ама то детето трябва да се кръсти на свекъра" и т.н. Родителите на момичето по-малко ли са заслужили? Подобни манипулации и обработки от страна на свекърите ми намирисват на ориенталщина.

го^re
ewka
Редовен

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абсолютно съм съгласна,че не трябва да се кръщава детето на свекъри или свекърви. 1.ако имената не ми харесват,трябва ли да давам на детето си гадно име и утре да не си го харесва,само защото така трябва 2.много гадна традиция е това,защото все едно майката и бащата на жената са нещо по-маловажно,защото нямат син,за да са свекър и свекърва 3.според мен,не трябва да се кръщава дете на никой,а да му се избере самостоятелно име,за да има своя уникална съдба

го^re
baby_born
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз съм на мнение,че родителите трябва да изберат име на детето си.При нас беше така.Въпреки,че сме в прекрасни отношения с родителите ми и свекърите ми, детето ни не е кръстено на нито един от тях.Всъщност аз избрах името - кръстих я на баща и , той естествено беше на седмото небе,свекърите ми бяха доволни,нашите също,защото носи първата буква на майка ми.
gersan при положение ,че не те уважават и не се интересуват от теб нямаш никакво задължение да кръстиш детето си на тях.

го^re
Afinora
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ти и съпругът ти трябва да решите как да се казва бъдещото ви дете. Не съм привърженик да идеята детето непременно да се кръщава на някой за да се продължи традицията. В крайна сметка името е нещо много важно, което остава за цял живот. Следователно трябва да се харесва от родителите. Никога не бих кръстила детето си на някой, само защото така трябва. Още повече, ако някой ми каже или намекне подобно нещо. Но всеки сам решава за себе си.

го^re
jozi
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не че съм против,но
бих си кръстила детето на него си,
без да се съобразявам с баби и дядовци,
за да няма после сърдите Smile

го^re
neli_love
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано родителите на детето си решават как да се казва бебчо и на кого да го кръстят,важното е да има рзбирателство и от двете страни ,но примерно мъжът ми реши да го кръсти на негов родител без да съм съгластна и да настоява ами моите уважения ама няма да стане Laughing

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Кое име да избера? Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com