Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=284811

Кърменето след годинка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  

До каква възраст кърмихте?
до 6 месечна
40%
 40%  [ 4 ]
до 1 год.
20%
 20%  [ 2 ]
до 18 месечна
10%
 10%  [ 1 ]
до 2 год.
10%
 10%  [ 1 ]
до 3 год.
20%
 20%  [ 2 ]
Общо гласове : 10

Автор Съобщение
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Сря Окт 03, 2007 10:44 am    Заглавие: Кърменето след годинка Отговорете с цитат

Мамчета, аз лично продължавам да кърмя. Мията е на 14 месеца и 3 седмици. Смятам да продължим така до 2 год., стига разбира се да имам кърма, а и най-вече и двете да имаме желание да го правим.
Мъжът ми проявява страхотно разбиране по въпроса от самото раждане на беба, и дори вечер след къпането й, идва носи чашата й с вода за през нощта, събира играчките й, оправя банята, ако има неизмити чинии- ги измива, докато ние се кърмим.
Факт е обаче, че Миата никога не пое биберон и така, нощите са малко трудни... спи 11- 12 часа нощем, но се буди поне 2 пъти плачейки- може би от болка, от страх, от сънища- и аз не знам... прегръщам я, давам и водичка, говоря й нежно и пак заспива... със сигурност не се буди от глад, тъй като ако я сложа на гърдата само 2 пъти като сукне и вече е заспала.
Има ли мами кърмили или кърмещи до тази възраст.
Как се справяте с нощните събуждания?
До каква възраст кърмихте или смятате да кърмите?
И изобщо каквото друго се сетите по въпроса- пишете, моля.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

браво на вас двете...аз не можах да кърмя повече от 9-10 месеца, защото с пробиването на първите зъбки и двамата се отбиха. Иначе бих продължила докато има кърма и желание.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titi79
Пристрастен

Местожителство: Кърджали

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

каката я кърмих до 1.1м но на нея кърмата и беше осн.ядене всичко друго беше м/у другото,а с малкия след 7-я м. сме на кисело мляко защото кърмата не го засищаше след 6-я м. и като му дадох киселото мляко се отби сам.До като имаш и и стига давай щом и за двете не е проблем new

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още кърмя малката. Аз, съм за естественото отбиване, когато детето е готово, то само, ще се отбие. Wink

Последната промяна е направена от semiramida на Чет Окт 04, 2007 6:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Ninkata
Пристрастен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 04, 2007 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не гласувах, зачудих се кой отговор да избера... Кърмих до 1 г. и 3 мес., не знам защо си бях решила дотогава, сега съжалявам, че не продължих още малко. Честно казано имаше и малко натиск от страна на майка ми - време било, всичко разбирал, голям бил..... Embarassed Нощем давах биберон-залъгалка - той ми беше спасението. Това беше и второстепенната причина да спра да кърмя, мислех си, че докато суче няма да откаже и биберона. 1-2 месеца след като спрях да кърмя, махнахме и биберона.

го^re
katia1234
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Jambol

МнениеПуснато на: Пон Окт 22, 2007 9:37 pm    Заглавие: Re: Кърменето след годинка Отговорете с цитат

нищо не съм отговорила,защото още се кърмим

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
genova
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кърмих Хриско да 8месеца и половина,но на теб мога да кажа само new

го^re
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здрасти майчета!
070914 за много години и да са ни живи и здрави дечицата, че и ние покрай тях!Smile
относно кърменето- ние продължаваме... следвам безотказно ритъма и предпочитанията на детенцето ми, питайки я дали иска или не да суче. ако пропусна момента, тя сама ме хваща за ръка и ме води в спалнята. от 3-4 дни- не проявява желание към сутрешното сукане, но затова пък изяви желание да суче след обяда си- напапква се като за световно и след това пие млякоSmile но щом така иска- нека бъде така...
та такива неща при нас.
вие как я карате???

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Яну 10, 2008 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също продължавам да кърмя малката. Wink Кърмя я сутрин и вечер.
Много е смешна, като тръгнем да си лягаме. Хваща ме за ръката и казва:
"Мамо, дай цок". new

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com