Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=280628

отделна стая
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
natalisim
Пристрастен

Местожителство: Sofia, BG

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2007 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В старата квартира, която беше гарсониера и имахме една стая, която наричахме спално-холо-детска Виви спеше в малко бебешко легло, и от време на време прескачаше при нас. Но сега като се преместихме от първия ден си спи сама в нейната стая. Е, идва да се гушкаме по някога - нали и тя е човече, има нужда от топлинка и да я гушне някой. Като знам колко е гадно да спиш сам направо ми дожалява за нея. Иначе Антон спи още при нас в бебешкото легло. Не го взимам при нас, защото много буйства и на няколко пъти пада от леглото и мъжът ми го е кръстил Тони скока. Но навърши ли 1 г. и 6 месеца го пращам в стаята при кака му.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Elisha
Отличник

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз смятам след като малкия навърши годинка да го отделим, но постепенно, а не изведнъж. Надявам се да успеем, защото с мъжа ми мислим, че е хубаво децата да са в самостоятелни стаи, колкото може по-рано. А и сега с тези бебефони и какви ли не техники, не е толкова притеснителна мисълта, че ще го оставиш сам през нощта.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Toni_Jeleva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз смятам до към година и половина при мама и тати, а после в детската стая

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Болна тема - и аз искам да отделим поне баткото сега ама.....все още се буди и пищи или пък почва да плаче - бълнува си нещо и понякога го прави през 5 мин. А ако го отделим ще е на втория етаж и ако трябва да търча по 100 пъти нагоре по стълбите посред нощ - не благодаря.
Затова сме си 4-мата в спалнята - лудницата е пълнаSmile Нека да порасне още малко беба и тогава поне до 1г и половина.
Вярно има бебефони, но не можеш да разбереш дали са отвити , а моите особено баткото се отвива.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 5:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Охх как си решавате проблемите с това спане не знам, но ако ние не решим скоро нашите....след второто раждане "девствена" ще си остана...
Както съм писала, живеем в 2 преходни стаи, едната - спалня, другата дневна....а спалнята е - както каза Мистика - туристическа Very Happy
Малката спи по средата....и ние не можем нищо да "свършим"...пък и лесно се буди...пробвах малко преди да родя, да а сложа в единия край, даже й купихме олекотен юрган, да спи с отделни завивки....но се оказа, че няма желаещ да спи по средата. На мъж ми му било много криво, аз бях с корем тогава и ми беше много трудно да прескачам, а и сега като имаме бебе и ставам по 2-3 пъти само нощем, щеше да ми е направо ужас! Затова възвърнахме старото положение - каката в средата...но докога.....
Притеснявам се бебето като порасне да не започне да ревнува, че сестра му е до мама и тати, а за него няма.....дано се се чувства изолирано и криво, защото то няма как да разбере, че просто НЯМА място.
Иначе ако имахме детска самостоятелна стая - щях вече да съм пренесла голямата там. Щях да я приспивам и като заспи да се махам...или поне щях да опитам, а каквото стане, защото тя е много страхлива....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ха, ето ме и мен с този проблем. Алед като от 5-6 месечна Гергана спеше сама в стая повече от година, преди 2 месеца се стресна една нощ и оттогава спеше при нас на спалнята. А ние спим в хола. И в един момент се оказа, че всичко в нашата къща се върши в хола, а детската стои празна. И преди няколко дена сменихме местата на помещенията - детската стана хол, а холът, който е много по-голям, стана спалня за нас и детето. От 3 вечери Гергана си спи на леглото, но вечер я приспивам на нощна лампа. И някъде около 5 се събужда и докато не я взема при нас не спира да реве. Но все пак се върна в леглот си, дори и да е частично.

го^re
Adamant
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Дек 30, 2007 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
ха, ето ме и мен с този проблем. Алед като от 5-6 месечна Гергана спеше сама в стая повече от година, преди 2 месеца се стресна една нощ и оттогава спеше при нас на спалнята. А ние спим в хола. И в един момент се оказа, че всичко в нашата къща се върши в хола, а детската стои празна. И преди няколко дена сменихме местата на помещенията - детската стана хол, а холът, който е много по-голям, стана спалня за нас и детето. От 3 вечери Гергана си спи на леглото, но вечер я приспивам на нощна лампа. И някъде около 5 се събужда и докато не я взема при нас не спира да реве. Но все пак се върна в леглот си, дори и да е частично.

Ние преди имахме ПОДОБЕН проблем, но с кошарата. Алекс спеше в кошарата до годинката някъде, даже през нощта ставаше взимаше си водата (беше в джобчето на обиколника), пиеше, оставяше си я на мястото и пак лягаше....и изведнъж, да не я види тая кошара.....не знам какво стана...после започнахме да я приспиваме на спалнята и я местехме в кошарата, но през нощта като се събудеше направо протягаше ръце да идва при нас и не искаше да заспива там...карахме така известно време, пък си я взехме за постоянно, понеже най-накрая забременях и така или иначе трябваше да се освободи кошарката....просто 7-8 месеца по-рано се случи Very Happy (пък и съм чувала, че не е хубаво в последния момент да преместиш едното дете, заради другото)

го^re
bebemancho
Редовен

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Отделихме Гергана на 4-5 месеца и тя дори и не разбра. До скоро и спеше сама без никакъв проблем, слагах я в леглото, гас лампата, оставям вратата към коридора отворена да и влиза малко светлина и тя си запиваше сама. Но преди десетиа дни нещо се стресна на сън и оттогава не иска да спи в леглото си. Не го отдавам на отделната стая, а по-скоро на това което е сънувала.
Чела съм, че колкото по-рано се отдели, толкова по-безболезнено минава този момент. Е, ако си готова да ставаш и да ходиш до стаята по 2-3 пъти нощем. Аз лично го правех и не съжалявам.

Писането на кирилица е задължително, ако нямате инсталирана п-ма, ползвайте КРЕДОР

Модератор

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com