Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=280023

ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБО
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PocuHka
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Kofina"]
DANIS написа:
Не мисля, че все още има педиатри които ще кажат на 40 дена да се даде сок на детето

Педиатърката на свекърва ми й каза да даде сок на 1 месец и бисквити с кисело мляко на 6 месеца.Така че-пак ще кажа-колкото лекари,толкова мнения Wink На нас ни остава само да се информираме и да решим кое кога и как да дадем Wink

Последната промяна е направена от PocuHka на Пет Дек 07, 2007 10:40 am; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PocuHka
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
DANIS, a ти мислиш ли че Свтовната здравна организация и Уницеф, които препоръчват късно захранване не мислят най-доброто за децата? Малко смешно ти е питането.

Много съм съгласна с теб,мисля,че на запад са "малко" по-добре информирани от нашите "педиатри" Laughing

го^re
Kofina
Редовен

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Nifada"]А това за купешките пюрета сигурно си го гледала онази ден в Часът на мама, но аз лично, не съм на това мнение. quote]

Всъщност това, че захранването трябва да стане с готови пюрета съм го чела в няколко списания, интернет а и от педиатъра. Последното което четох по тази тема е в списание БЕБЕ брой71 от септември. Така рекламираното предаване "Часът на мама" е.... нямам думи ама със сигурност не е от там.
Няма нищо общо с темата просто исках да уточня от къде съм стигнала до това заключение Wink

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Дек 07, 2007 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ОКSmile
Между другото и аз не се кефя на предаването напоследък, но това е за друга темаSmile
Иначе аз захраних Гергана с пюре от ябълки от селото на баба ми - леко чагави, но чисти, не бяха пръскани. А морковеното пюре беше също от домашна градинка. Така че не съм имала никаква нужда от купешки.
Вече не помня дали писах по-напред в тази тема, но кисело дадох чак към десетия месец.

го^re
Toni_Jeleva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mами, чета ли чета и незнам кога да я захраня още моята беба, тя е на 3 месеца и 7 дена и още си е на кърма изцяло, педито ми каза още на 2 месец да я захраня, аз отказах, сега на 6-ти декември като бяхме на преглед пак ми каза захранвай-аз пак отказах, е кога на 4,5,6 месеца незнам, аз по принцип съм за късно захранване, но с какво да започна с сок, пюре, каша, и това незнам-объркана съм Sad Като всяка майка искам най-доброто за детето си, ама кой ще ми каже кое е най-доброто ... Smile

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ednamama
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_188 написа:
Искам да ви попитам нещо от чисто любопитство.Въпросът е насочен най-вече към мамите които са захранили с плодово пюре.Като сте захранили с плодово пюре вашите бебчовци не отказват ли после зеленчуковото?Питам защото съм чувала че след такова захранване после предпочитат плодовите а на другите се мръщат заради това че плодовите са по-сладки.

Аз захраних със зеленчуково не само поради тази причина, а най-вече защото бебчо хапва доста и според педи трябваше да понамалим малко млякото (и да го заместим с пюрета) така, че да го засища. Беше на 5 мес. без 1 седмица. От самото начало на захранването зеленчуците не го кефеха особено много, с изключение на тиквата. Но откакто почнахме с плодовите, не мога да насмогна да кусам с лъжицата Laughing Ама само плодовите. Зеленчуковите все още не са му толкова любими.
А педи настояваше да започнем със сокове на 2,5 месеца. И т.н. Аз пък бях твърдо решена да захраня около 6 мес,, но с това негово бързо наддаване (на 5 мес. бяхме 9,550кг и 70см) се предадох по-рано. Сега на 13-ти ще видим какъв е ефекта. Според мен, съдейки по изхожданията, избързах. Изкарва си оранжеви парченца моркови или тиква, което ме навежда на мисълта, че не може да ги преработи.
Дали така е при всички в началото? Question

го^re
ednamama
Начинаещ

МнениеПуснато на: Съб Дек 08, 2007 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Има, има, повярвай ми, и то много ги има. И не само, че казват ами ако не го направиш се карат. Ние имахме късмет нашата педиатърка да ни остави да правим каквото искаме.
А това за купешките пюрета сигурно си го гледала онази ден в Часът на мама, но аз лично, не съм на това мнение. Нямам гаранция, че в храните, които купувам, за да сготвя на детето, няма нитрати и какво ли не друго. Но нямам и никаква гаранция какво точно има в купешките пюрета, въпреки всичките сертификати за детски храни. Колко пъти изземват от магазините кофти партиди пюрета, какво става сега с кашата Беби?

Има ги, наистина! Нашата препоръча сок на 2,5 месеца. Но аз само кимах учтиво. Не дадох. А за купешките пюрета не само в "Часът на мама" препоръчват - няколко педиатъра, до които се допитах, бяха на това мнение. А и откакто купувах (за нас с мъжо) картофи, внос от Египет, никак нямам доверие на зеленчуците и плодовете по сергиите. Градинката на баба хич я няма по това време на годината, за съжаление, и почнахме със самоковски картофки и пюретата на Хип Sad

го^re
PocuHka
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Дек 09, 2007 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Toni_Jeleva написа:
Mами, чета ли чета и незнам кога да я захраня още моята беба, тя е на 3 месеца и 7 дена и още си е на кърма изцяло, педито ми каза още на 2 месец да я захраня, аз отказах, сега на 6-ти декември като бяхме на преглед пак ми каза захранвай-аз пак отказах, е кога на 4,5,6 месеца незнам, аз по принцип съм за късно захранване, но с какво да започна с сок, пюре, каша, и това незнам-объркана съм Sad Като всяка майка искам най-доброто за детето си, ама кой ще ми каже кое е най-доброто ... Smile

Тони,моето менние е да изчакаш още малко със захранването и да започнеш с оризова каша Wink Педито,а и мамите във форума ми казаха,че ако бебето е на кърма,най-добре е оризова каша.Калоян е все още само на кърма и мисля да направя така Wink

го^re
tsvetoslava
Начинаещ

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Яну 04, 2008 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм чувала,че и късното и ранното захранване са опасни за нашите бебчета.По-рано от втория и по-късно от шестия не са за препоръчване.Бебетата трябва да приемат и храна различна от млякото,защото калориите в него няма да са му достатъчни.Не зная дали сте гледали по тв за дете на 2 или 3 години,което ядеше само овесени ядки и накрая стигна до спешното.Но всеки решава сам кое е най-добре за своето дете.Аз моето слънчице захраних след втория месец.Искам да кажа още,че и в нашите ......има остатъчни вещества,но това е съвсем нормално.

го^re
bimbo_07
Пристрастен

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gerinceto написа:
Аз започнах на 2м. с сокчета от ябълка и морков.На 3м. й дадох плодово пюре-първо по 2-3л. и после поколкото иска.След това в 4м. й дадох зеленчуково пюре-първо от картоф и морков-замествах и едно хранене.В 5м. и дадох от местните и ги редувах с зеленчуковите.И от 6м. започнахме с кухнята.А за сокчетата от магданоз мисля,че може да се дават,защото са полезни. new

Абсолятно съм съгласна. Аз на моята принцеска започнах да и давам преди една седмица сокче от ябълка, а от снощи и от морков. Тя направи вчера 2 месеца. Ще започна с пюренцата след 2-3 седмици. За мен е много глупаво това захранване от 6-ия месец, английски начин и такива глупости. И лекарката ми го каза, че това са пълни простотии, но всеки сам решава. Ние да не би да сме били захранвани от 6-ия месец, ами вече ги измислиха всякакви щуротии. Та това е моето мнение - всеки както идка си греда детето!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com