Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=269819

Истинска или изкуствена елха за празниците?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ralito написа:
Не обичам изкуствените неща-цветя или елхи,не могат да се сравняват с истинските-нито на допир,нито на миризма,нито обстановката е същата.А за сеченето-всяка година се подновяват дрaвчетата,така че няма губене.Също така може да си отглеждате малка елхичка в саксия целогодишно и по празниците да си окрaсявате.

Рали, във Франция може и да се подновяват дръвчетата, но тук със сигурност само се унищожават. Аз също не обичам изкуствените елхи, но тази година сме с такава по две причини : Гергана за пръв път има достъп до нея и непрекъсанто маха каквото си иска от нея и пак го слага. Втората е, че ако имах къде да засадя елха с корени щях да си купя колкото и да е скъпа, но около блока непрекъснато някой нещо копае и строи и както си я засадя, така ще я премаже някой багер. А в гората няма да отида, защото все пак искам като съм дала много пари за това дръвче, да си го гледам. Ей такива, егоистични подбуди ме накараха да сложа изкуствена тази година. Но преди Коледа ще топна някой клон във ваза, за да ми мирише на смола, обожавам тази миризма.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didi21
Отличник

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 3:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме с изкуствена. Натуралните коледни дръвчета Wink божествено ухаят и допълнително повдигат Коледния дух и усещане, но като си помислите, че за няколко дни от годината хиляди дръвчета ще бъдат изсечени - за предпочитане си е в такъв случай изкуствената. А за жива елхичка - после пък няма къде да се засади около нас, а това за ходене в гората да се засажда - кой ще го направи? Аз? Е, сама не бих го направила, а мъжът ми няма да ми се върже на акъла. Laughing

го^re
bebemancho
Редовен

Местожителство: гр.Варна

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме с изкуствена. Но е доста кичеста и по нищо не отстъпва на истинските. Украсихме я още на 02.12., за да имаме повече време да й се радваме. От един месец вкъщи се слушат само детски коледни песни и с това духът на Коледа е налице дори без истинска елха.
Вярно е, че има разсадници за елхички. Но има и много отрязани от бракониери. А по въпроса за това, че така и така са отрязани - търсенето определя предлагането. Ако рязко спадне продажбата на естествени елхи, вече ще се обезмисли да секат толкова.
По въпроса с аромата - организирайте разходка в някоя борова горичка, дишайте дълбоко, заредете се с настроение и си го отнесете вкъщи.
Така и малчуганите ще получат първите си уроци по екология.

го^re
silzdrav
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Натуралните коледни дръвчета божествено ухаят

нашата не мирише, даже си долепям носа до нея и нищо Shocked , а уж за това я взехме Sad, може би защото е смърч, а не ела, знам ли...

го^re
аnnakalo
Редовен

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изкуствена.Естествените са такава жалка картина след празниците,жал ми е за тях.

го^re
ваня
Фен на Mamaibebe

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2007 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ВИНАГИ СМЕ БИЛИ С ЕСТЕСТВЕНА

го^re
Bamby
Редовен

Местожителство: Планетата любов

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2007 10:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние сме с изкуствена,вярно е,не мирише на борче,ама после ми е жал да хвърля истинската

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com