Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=250444

Ваксина срещу ракът на маточната шийка
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  

Искате ли да се ваксинираре или да ваксинирате дъщерите си ?
Да, ще се ваксинирам
17%
 17%  [ 3 ]
Не
29%
 29%  [ 5 ]
Ще ваксинирам дъщеря си
29%
 29%  [ 5 ]
Не няма да ваксинирам дъщеря си
11%
 11%  [ 2 ]
Ще ваксинирам дъщеря си и себе си
11%
 11%  [ 2 ]
Общо гласове : 17

Автор Съобщение
karolin
Сериозен

Местожителство: love4

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз първоначално се бях навила за тази ваксина, но моята гинеколожка ми каза да не бързам. все още на васкината и предстояло да се усъвършенства, за сега щяла да бъде ефективна само за период от 5години. прави се до 26 годишна възраст и не трябва да си имал повече от 4 сексуални партньора за да има ефект. така ми каза тя ме посъветва да изчакам на този етап.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atadar
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

вече писах по тази тема но сега ще го повторя след като проявявате интерес към ваксината!
1во и най- важно това си е личен избор, но е хубаво да го направиш след консултация със специалист - гинеколог!
аз лично вече се ваксинирах!
консултирах се с моята гинеколожка. да спомена че преди две години оперираха майка от рак на маточната шийка. последва лъчетерапия. медикаменти никакви не и предписаха! след година се влуши ужасно! отслабна до 38кг и я приеха в болница на системи уж било от лъчетерапията, но се оказа, че има много разсеики и при тогавашното и състояние неможели да направят нищо! дано на никого не се случва подобно нещо!!! нямате представа какво е да буташ майка си в инвалидна количка / защото не може да ходи!/ и да ти кажат, че немогат нищо повече да направят за нея и ще цитирам '' да си я водим в къщи и да си я чакаме''!!! дори лекарства не и предписаха!!! ние и спестихме информацията за разсейките и и казахме, че не са я оперирали защото е твърде слаба! да поясня още, че действието се развива във военна болница софия където тя е работила 25години!!! както и да е не с помоща на доктори а чрез алтернативна медицина / много е трудно да накараш лекар да повярва на алтернативна медицина!!!/я вдигнахме на крака!!! сега тежи 55 кг и според последните и изследвания туморните и маркери са в норма!!!
тази пролет по новините пуснаха репортаж за ваксината и мама веднага ме прати да се консултирам. до тук бях стигнала ... доктора ми каза, че след като майка е боледувала е хубаво да си поставя ваксината тези болести не се предават наследствено, но значи че организма ти е предразположен към тях! естествено няма сто процентова гаранция, но си е някаква застраховка все пак!!! взе ми цитонамазка / бях 2 група и имаше някъкво ерозио!/и ми направи още няколко изследвания! след като всичко беше ок ме подложи на ваксината! това са три мусколни инжекции които се поставят на нулева дата, два месеца след нея и последната шест месеца след нулевата дата! цената на трите дози е около 900 лева не не е малко, но дали си заслужава всеки сам си преценява! странични реакции .... може да има гадене или възпаление на мястото където е поставена аз лично нямах никакви странични реакции! единственото което не посаветва доктора беше да се въздържаме с бебеправенето в периода на ваксинацията!!! преди два месеца ми поставиха и последната ваксина последваха малко прегледи и отново цитонамазка /вече съм 1 група!!! а ерозиото ми намалява /и така всичко е наред! от този месец започнахме и бебе да си правим, но това е друга тема! надявам се да не съм ви досадила с историята си и да съм помогнала!
мое мнение- няма нищо лошо в една профилактична ваксина!!!!! Wink

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

atadar, много ти благодаря за поста, много ме обнадежди. Аз си я поръчах ваксината и си записах час за Януари да ми я сложат.Нямаше да си я бия, ако не бях хванала един от 4-те папилома вируси(слава богу един от по-безобидните) и то не по полов път а по време на раждането. Страхотна хигиена и стерилизажия е в нашите болници, но това е друга тема. Бях 3-та А група на цитонамазката и никаки лекарства не ми действаха. Тогава доки ме посъветва да си сложа ваксината, защото съм била предразположена към такива заболявания. На Моята гинеколожка и имам пълно доверие, защото тя ми помогна за много неща,за които никой друг лекар не е могъл. Когато ми каза за ваксината не ми каза нищо лошо за нея и аз веднага се навих. От тази тема тук разбрах и други работи, което ме подтикна да се разровя в нета и да прочета доста страшнички неща и сега се двоумя, но май съм по- склонна да си я сложа.
А междо другото една потребителка по-нагоре беше писала, че е ефективна само 5г, но това май не е вярно, поне никъде не го пише. Ти знаеш ли нещо такова?
Аз при всички положния ще се допитам пак до доки преди да си я сложа.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
atadar
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

радвам се че съм била полезна! относно трайноста на ваксината немога нищо да ти кажа ... мисля че се подновява на определено време, но .... гадая!!! хубаво е да си разпиташ доктора по подробно! успех!!! Wink

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А между другото ти за колко си купи ваксината, защото си писала, че не е по малко от 900лв за 3-те, а пък аз сега първата си я намерих в една аптека за 250лв?

го^re
atadar
Сериозен

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2007 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сигорно е там някъде! доколкото помня когато си взех първата беше около 280 а последната на 260 така че е възможно и да е по евтина!!! Wink

го^re
tanqslunce
Сериозен

Местожителство: BULGARIQ, STARA ZAGORA

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

СИГУРНО СЛЕД КАТО РОДЯ ЩЕ СЕ ВАКСИНИРАМ.ЗАЩО ДА НЕ НАПРАВЯ НЕЩО ПОЛЕЗНО ЗА СЕБЕ СИ?

го^re
tanqslunce
Сериозен

Местожителство: BULGARIQ, STARA ZAGORA

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

СИГУРНО СЛЕД КАТО РОДЯ ЩЕ СЕ ВАКСИНИРАМ.ЗАЩО ДА НЕ НАПРАВЯ НЕЩО ПОЛЕЗНО ЗА СЕБЕ СИ?

го^re
SLANCE
Сериозен

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy аз съм абсолютно против ваксините като цяло ,патила съм си с поли на детето ми така че НЕ, а и без това съм на 30год.а имам синове Laughing аз не смея противогрипни да сложа като гледам на познати как действат едни се разболяват веднага а други все едно не са имунизирани боледуват много след това , че какъв имунитет ще изградим като изкуствено се предпазваме Shocked

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com