Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=249203

Фрикасе

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BBBOBI
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 11:32 am    Заглавие: Фрикасе Отговорете с цитат

Имам едно пиле и искам да направя фрикасе,ама не съм много добра готвачка.Как го превите вие, да си открадна някоя рецепта от вас... new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vesi_127
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Боби, ако не си го сготвила вече, ето ти моята изпитана рецепта за пиле фрикасе:

Пилето се нарязва на порции и се сварява в подсолена вода (може да сложиш и подправки по желание, например "Пикантина" е много подходяща за пиле, но е солена, така че внимавай със солта). Друг вариант е да се изпържи. След като се свари, се прави запръжка от 3 с.л. брашно и 3-4 с.л. масло. Разрежда се с бульона от пилето до получаване на гладък сос. Разбиват се 2-3 жълтъка и към тях се прибавя по малко от соса, докато се стоплят постепенно. Всичко се връща в тенджерата, прибавя се 1/2 коф. кисело мляко и лимонов сок (ако нямаш, може лимонтозу на върха на лъжичката). Сосът се бърка непрекъснато и щом кипне, се сваля от огъня. В чиния се подреждат пилешките порции, заливат се със соса и се поднасят със ситно нарязан магданоз.

Добър апетит!

Ето и фото:

Последната промяна е направена от vesi_127 на Вто Мар 13, 2007 8:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
BBBOBI
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 4:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Oще не съм го сготвила ,защото искам да е топло за довечера.В една рецепта из нета слагат и гъби и аз ще сложа малко гъбки пък да видим какво ще стане.

го^re
dobi1280
Начинаещ

Местожителство: DOBRICH

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2007 4:02 pm    Заглавие: пиле ФРИКАСЕ Отговорете с цитат

ЗДРАВЕЙ!
ТОВА Е РЕЦЕПТАТА,КОЯТО ПРИГОТВЯМ НА МОЯ МЪЖ,Т.К. АЗ НЕ ОБИЧАМ ФРИКАСЕ new ИМАМ Я ОТ СПИСАНИЕ"КУЛИНАРЕН ЖУРНАЛ" МНОГО ХУБАВИ РЕЦЕПТИ ИМА,А СТРУВА САМО 1лв.
ПРОДУКТИ ЗА 4 ПОРЦИИ:
ПОРЦИИ ОТ СВАРЕНО ПИЛЕ,1ч.ч ПРЯСНО МЛЯКО,1 ЯЙЦЕ,5 с.л.БРАШНО,30г МАСЛО,ПИЛЕШКИ БУЛЬОН ИЛИ ВОДА,ЧЕРЕН ПИПЕР И СОЛ.
БРАШНОТО СЕ ЗАПЪРЖВА В МАЗНИНАТА И СЕ ИЗЛИВА В ПИЛЕШКИЯ БУЛЬОН ИЛИ ВОДАТА,КАТО СЕ БЪРКА НЕПРЕКЪСНАТО,ЗА ДА НЕ СТАНЕ НА БУЧКИ.СЛЕД КАТО ПОВРИ И КАШИЦАТА СЕ ДГЪСТИ СЕ ЗАСТРОЙВА С РАЗБЪРКАНИТЕ ЯЙЦЕ И ПРЯСНО МЛЯКО.ДОБАВЯТ СЕ ПИЛЕШКИТЕ ПОРЦИИ.ПОДПРАВЯ СЕ С ЧЕРЕН ПИПЕР И СОЛ.
ПРИЯТЕН АПЕТИТ!!!
[/quote][/i]

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com