Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=231766

Отбиване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 5:49 pm    Заглавие: Отбиване Отговорете с цитат

Може ли някой, който е минал през това да ме посъветва какво да правя. Става въпрос за отбиване на по-голямо бебенце все пак - на 9 месеца, което е било дълго и изключително кърмено. Не мога да я накарам да пие от шишенце, нито от чашка. Дори водичка не ще да пие. С лъжичка яде само каша и плодово пюренце.
Четох за различни методи на отбиване - да не вижда майка си няколко дни бебенцето, да е рязко отбиването (изведнъж), да не е рязко, друг да я храни (тя категорично го отказва, дори и с лъжичка).
Ужасно е обаче, само като ме види ме гледа с едни тъжни, насълзени очи и не разбира милото какво става. Много е тежко.
Как да я накарам да папка с шишенце?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

налага ли се да отбиваш...аз го направих когато и двамата сами се отказаха- баткото при пробиването на зъбче, малката при едно боледуване. но и двамата пиеха сок от шише и въпреки това имах проблем с АМ на малката- не искаше да пие, сменихме доста марки и шишета и накрая се предаде.

го^re
katia1234
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Jambol

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ние се отбихме на 13,съвсем сме пресни.трябва да стане отведнъж,постепенното отбиване е много по-трудно.наистина е хубаво ден два да те няма при детето,от такава гледна точка,че като вземе да плаче ще го съжалиш и ще му дадеш.аз бях твърда и не си оставих детето,акогато искаше да суче си я прегръщах,дори в 2 сутринта станахме да си играем и така до 3.не плака много,а само прехленчва.бях направила кисело млекце ако е много гладна,но само една две глътки и не искаше повече.за себе си взех хапчета бромокриптин и така.снощи дори спа почти цяла вечер без да се събуди.
пожелавам ти успех.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ninina
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София, Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Даниелче, мисля че не бъркам и ти си като мен пак бременна? Да ти кажа при мен как беше. Първото което е на мен кърмата си ми намаля, а пък за самото спиране - отведнъж е по-добре. А си бях при нея, няма кой да ми я гледа, беше ми много мъчно, много плачеше и като я миех след това се впиваше с ръчички в мен и търсеше. Най-лошото беше, че и тя беше само кърмена, бяхме въвели само пюре нищо друго, и от шише не искаше да яде, беше кошмар. Първия ден не поиска да го захапе проклетото шише, цял ден яде млякото си в купичка с много каша да й е гъсто иначе НЕ. Мисля че яде само 3-4 пъти. На втория ден пак не искаше, ама слагахме в шишето с мляко каша, почна по мъничко да пие, и захар слагах 2-3 дни. В началото се радвах да изпие 100 мл, беше голяма рядкост. По съвет на лекарка почнах да слагам глюкоза, и пропи new Сега си пиива по 200-230 мл без проблем. Държа да отбележа, че я отбих преди по-малко от месец. Желая ти късмет в това наистина трудно начинание 070914

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com