Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=227286

Какво количество мляко давахте новородените?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Geritop
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 5:54 pm    Заглавие: Какво количество мляко давахте новородените? Отговорете с цитат

По колко мляко давахте на дневно бебенце? На моята сега не й стига 60 мл. Личната лекарка каза, че 40 мл. трябва да са й достатъчни, ама хич не й стигат. Не успявам и да разбера колко изсуква. В полунощ като се кърмим й стига и заспива и се буди чак сутринта в 6.30. Но през деня не й стига и все пак добявам малко АМ.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мама Ели
Сериозен

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен щом вечер се наяжда би трябвало да й стига и през деня но все пак мисля че щом си я кьрмиш не спазвай режим. Аз още кьрмя Ася и режима ни е на поискване new не сам мерила по колко изяжда

го^re
nadinbg2002_
Пристрастен

Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Съб Сеп 22, 2007 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят съвет е, ако имаш достатъчно кърмичка давай на бебчо когато иска и колкото иска. А ако го дохранваш, прецени самичка, но не го оставяй гладничко. new Не знам, това е мое мнение.Аз нямах много кърма и го дохранвах и имах същия проблем.Даже взех на заем от една приятелка едно електронно кантарче и преди кърмене я мерих, след кърмене пак и разликата давах АМ. Но беше голяма врътня защото тя като е гладна не седи на едно място и се отказах. Продължих да и давам горе долу на око, но ми спря изобщо кърмата и сега сме само на АМ. new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2007 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nadinbg2002_ написа:
Моят съвет е, ако имаш достатъчно кърмичка давай на бебчо когато иска и колкото иска. А ако го дохранваш, прецени самичка, но не го оставяй гладничко. new

И моят съвет е същият. Ако имаш кърма му давай без да спазваш някакви часове. Аз така правех и ми беше доста спокойно, но за съжаление ми спря кърмата. малкият скоро ще навърши 4 месеца и от повече от месец сме на АМ. Нямам притеснения. Пие си го добре и не съм имала проблеми. Спокоен е. Но ако почнеш да дохранваш с АМ може да ти спре кърмата. Трябва когато дохранваш да се цедиш, защото иначе ще намалява кърмата.

го^re
kate
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гери,
Ти как разбираш колко точно изсуква?
От шише ли й даваш? Shocked

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Сеп 25, 2007 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На вашата възраст ядеше по 40 мл.

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 3:04 pm    Заглавие: Re: Какво количество мляко давахте новородените? Отговорете с цитат

Geritop написа:
По колко мляко давахте на дневно бебенце? На моята сега не й стига 60 мл. Личната лекарка каза, че 40 мл. трябва да са й достатъчни, ама хич не й стигат. Не успявам и да разбера колко изсуква. В полунощ като се кърмим й стига и заспива и се буди чак сутринта в 6.30. Но през деня не й стига и все пак добявам малко АМ.

Геритоп, според мен детенцето не си дояжда. Педиатърката в родилното ни учеше да храним децата така: до 10-я ден от раждането увеличаваш всеки ден с по 10 мл., т.е. на 10-я ден - 100 мл. на всяко ядене, докато навърши 1 месец. След това всеки месец увеличаваш с още по 10 мл. на хранене - 2 месец - 120 мл., 3 месец - 130 мл. и така, докато стигнете 200-250 мл.

го^re
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 3:17 pm    Заглавие: Re: Какво количество мляко давахте новородените? Отговорете с цитат

pinko_bl написа:
Geritop написа:

Геритоп, според мен детенцето не си дояжда. Педиатърката в родилното ни учеше да храним децата така: до 10-я ден от раждането увеличаваш всеки ден с по 10 мл., т.е. на 10-я ден - 100 мл. на всяко ядене, докато навърши 1 месец. След това всеки месец увеличаваш с още по 10 мл. на хранене - 2 месец - 120 мл., 3 месец - 130 мл. и така, докато стигнете 200-250 мл.
И аз хранех по тази схема ,естествено спазвах я горе-долу,все пак то детенцето си показва колко му е неговата доза new

го^re
nina_n
Фен на Mamaibebe

Местожителство: ДОБРИЧ

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 6:24 pm    Заглавие: Re: Какво количество мляко давахте новородените? Отговорете с цитат

Геритоп, според мен детенцето не си дояжда. Педиатърката в родилното ни учеше да храним децата така: до 10-я ден от раждането увеличаваш всеки ден с по 10 мл., т.е. на 10-я ден - 100 мл. на всяко ядене, докато навърши 1 месец. След това всеки месец увеличаваш с още по 10 мл. на хранене - 2 месец - 120 мл., 3 месец - 130 мл. и така, докато стигнете 200-250 мл.[/quote]
абсолютно е така.. new

го^re
Geritop
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kate написа:
Гери,
Ти как разбираш колко точно изсуква?
От шише ли й даваш? Shocked

Не разбирам. Там ми е проблема. Кърмя, докато съвсем спре да дърпа и да дреме. Когато се цедя с помпата, повече от 30 мл не съм изцеждала от двете гърди, но аз не се цедя дълго. Просто моята помпа и сученето на бебка са различни. Кърмя със силиконови зърна. Силиконовото винаги е пълно с кърмя, щом я отделя от мен. Имам кърма, но просто тя повече от 15 мин. не може да суче активно, а това, което е изсукала не й стига, защото почва да плаче малко след това.

Предполагам по изцеждането, че около 30-40 мл. изсуква. Дохранвам с още толкова.

го^re
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В болницата на ръка (за помпа не можех да помисля бяха много пълни и умирах от болка) изцеждах по 30-40 гр. по толкова АМ даваха на бебето до нас. Като се прибрахме с топли компреси и помпа ги оправих и малкото започна да суче директно от тях. И той за около 10-15 мин. се хранеше от начало.

го^re
PocuHka
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Ное 10, 2007 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние се кърмим,никога не съм се изцеждала,за да проверя колко яде...Стига си му...

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com