Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=213013

Спиралите
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 10:40 pm    Заглавие: Спиралите Отговорете с цитат

Някой знае ли нещо повече за този метод на предпазване?Скъпо ли е поставянето и колко е самата спирала,болезнено ли е,има ли някакво отрицателно влияние върху организма?Знам само,че е супер ефикасно.Ако някой ползва да сподели.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само не ми казвайте,че никой не е ползвал и не знаете нищо по въпроса Shocked

го^re
danisia
Отличник

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм се навила да си сложа майка-ми има и я питах дали боли когато тия поставят каза че не .А що се отнася до цената варират от 20-80 зависи според за колко години има трайности с каква обшивка е .

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мама_на_ками
Модератор

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цената на поставянето зависи от АГ, аз платих 20 лева.Цената на спиралата зависи от вида, аз си сложих Мирена за 280 лева, защото това ми беше препоръчано, като най-добро в момента.Процедурата не е болезнена въобще.Прави се към края на цикъла, за да е отворен каналът на шийката.Ако имаш други въпроси-питай. Wink

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мама на Ками,а защо ти препоръчаха Мирена,поради здравословен проблем или само за предпазване от забременяване?Защото,все пак,тя е хормонална,а ако е само за предпазване,нехормоналните нали вършат същата работа?

го^re
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Сеп 19, 2007 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм със спирала. Вече втора. Поставянето и махането е един обикновен гинекологичен преглед. Струва 20 лв и изобщо не боли. Предната и сегашната ми спирала са най-обикновенни от 15 лв. За сега съм много доволна(8год)

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Утре ще си слагам,за първи път мие,надявам се да нямам проблеми.Ще пиша как е Wink

го^re
dimitrova.d
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 5:13 pm    Заглавие: Моля, отговори! Отговорете с цитат

MISTIKA написа:
Утре ще си слагам,за първи път мие,надявам се да нямам проблеми.Ще пиша как е Wink

Моля те mistika пиши как е минало,боли ли, при кой лекар си я постави.Аз след първото дете пиех противозачатъчни, но не могат да се пият дълго време и мисля сега като родя вече да се ориентирам към спирала.Страх ме е дали ще ми понесе,т.к. нито на майка ми някога и е понесла, нито на сестра ми (преди година роди) не и понесе.Те и двете са с разширени вени,а лекарите казват че имало връзка.Не знам, но искам и аз да пробвам.Моля те пиши ми!!! new И успех!

го^re
m_erilin
Сериозен

Местожителство: Хетафе-Мадрид

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Аз също си сложих спирала след като родих,но мен ме болеше малко и след това припаднах в коридора,но не че не ми я понася организма,а зашото е трябвало да ме оставят да полежа малко.А те глупаците ме пуснаха веднага.Не слушайте като ви казват че в чужбина много разбират и е по добре.Пълни некадърници.А за спиралата те ми я изписаха и с рецепта я взех за около 50 евро за 5 години.Иначе за сега нямам проблеми и съм доволна new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2007 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Димитрова,нямаш проблем,ще пиша,разбира се.
М_ерилин,в БГ най-евтината е 15лв (Купър Т),средно ниво-60лв(Нова Т) и 300лв-хормоналната Мирена...

Последната промяна е направена от MISTIKA на Пон Окт 29, 2007 9:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Stefy
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес с кумата точно за спирали четохме и малко кофти работи прочетох, не предпочитам да видя още няколко мнения и ще ви споделя това , което прочетох

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей,Стефи,само ни дразниш,я казвай тука Wink
Значи аз вече съм със Купър Т,от днес следобяд!Да не боли,абе не е като да не боли,ама е забързо Rolling Eyes После се чувствах леко замаяна и 2 часа ме боля кръста и корема,все едно ще ми идва...Сега ме поотпусна,но корема ме наболява още.Но,това при положение,че не обичам да пия обезболяващи.Притеснявам се как ще е по време на секс,а и тези конци малко ме притесняват Rolling Eyes ....но,ще поживеем и ще видим Cool Ако се сещате друго,питайте...

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

как така има някакви конци навън ли?аз все още се колебая искам още деца ама ми се струва рано и сега ме е налегнала параноя да не забременея.все сънувам,че съм бременна,а последния сън бяха и близнаци.раничко ми е с тоя бебок,а сякаш спиралата ми се вижда най-сигурно.

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не,не навън,но има,навътре във влагалището...ама незнам дали е добра идея,ако искаш после пак да раждаш.Не,че не може,но не е много желателно,така си мисля...

го^re
dimitrova.d
Сериозен

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

diana25 написа:
как така има някакви конци навън ли?аз все още се колебая искам още деца ама ми се струва рано и сега ме е налегнала параноя да не забременея.все сънувам,че съм бременна,а последния сън бяха и близнаци.раничко ми е с тоя бебок,а сякаш спиралата ми се вижда най-сигурно.
Виж, аз като теб когато родих първото определено бях с идея за второ и не исках да слагам спирала.Беше ме страх да не забременея тврърде скоро,защото съм и скецио.Говорих с доктора и той ми каза,че е най-добре да карам на противозачатъчни.Те нали се пият 9 мес. и после 3 мес.се почива.Аз пиех 9 мес. и вместо да почивам, тези 3 пиех най-обикновените противозачатъчни(така ме беше посъветвал доктора ми).Така искарах близо 3 год. и като реших вече че съм готова за второ,ги спрях.Забременях на 4-я месец.По- добре се консултирай и ти с лекар.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здраве и Спорт Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com