Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=209289

Произвеждат ли се АМ специално за България?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
manikabebo

Местожителство: София и понякога Италия

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 11:27 am    Заглавие: Произвеждат ли се АМ специално за България? Отговорете с цитат

Здравейте мами,
и аз най - накрая реших да се регистрирам. Досега четях всичко с интерес. Мислех доста преди да реша да отворя тази тема, но понеже сме на Аптамил и сигурно сте забелязали, че вече има нова опаковка на Аптамил 3 с нова опаковка и на много по-висока цена. А най странното е че млякото е за деца след 12 месец. Опитах се да намеря в интернет информация на техния сайт и с учудване забелязах, че в Германия опаковката е друга. Ето как изглежда в Германия
http://www.milupa-aptamil.co.uk/en/article.asp?chco_id=5255&follow_on_milks_warning_displayed=Y
А в България, кутията е картонена и с друг цвят на щита.
Дали наистина нас ни третират по различен начин, че при нас се продават млека с друга опаковка и може би различен състав.
Предлагам всеки, който има информация и за други млека да пише за да се информираме взаимно.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не само Аптамила,но и всички други млека изглеждат различно в разните страни,а някъде дори имат други имена.Според мен разликата не е в състава,но тези големи фирми имат по няколко завода и всеки завод произвежда за определени страни.От тук идват и разликите в цените,защото все пак цената зависи от средствата,които се влагат не само за материали,но и за труд,примерно,а той се заплаща навсякъде различно.Аз лично не мисля,че нашите деца пият по-нискокачествено АМ,макар че много пъти съм си задавала този въпрос,все пак продуктите се одобряват пак там в тези чужди фирми и отговорят на техните строги критерии,тук само се продават.Виж ако се произвеждаха в България щяха да са ми съмнителни донякъде.А за Аптамила аз също чух,но може би това просто е нов продукт на фирмата,подобрен и подходящ вече до 12месечна възраст,а не до 8.Така си го обяснявам.Нестожена също беше един от 0 до 12 месеца,а сега е станал от 0 до 6 и от 6 до 12.Просто продуктите търпят промени,добавят им все повече витамини,минерали,желязо,пробиотици,бифидобактерие и какво ли още не.

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki
макар, че почти винаги съм била съгласна с мненията ти по всякакви въпроси, тук ще си позволя да не се съглася много.
Аз съм на обратното мнение, че за съжаление в България се внасят млека, които в много европейски държави не се продават. Такива са най вече НАН и Фризо-то. В Германия млякото на Нестле се казва Алете и не е въпрос на марка, а на качество. Фризо никъде в Европа няма. А според мен не е по-евтино да разработваш нов продукт с нова опаковка, ако не е различен състава. Аз не съм съгласна да давам мляко, което се прави в Полша. Искам такова, каквото се прави в Германия или Австрия или Франция. Защо Hipp продават същото мляко, което продават и в Германия и навсякъде в Европа. Разгледай им страницата - едно и също. Лактана продават същото мляко, каквото в Германия. Аптамил беше същото. Сега и Аптамила се изхитриха. Даже и кутията им на български. Преди си беше кутията на немски език с етикет на български език.
Хайде всички мами да публикуваме снимки на млеката за да сравним разликите. Даже най-добре и състава ако може. Защото нашите деца не са по-различни от децата в другите европейски страни. Извинявай gabinki , но темата е доста сериозна.

го^re
vodnoto_cvete
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Окт 23, 2007 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Не само Аптамила,но и всички други млека изглеждат различно в разните страни,а някъде дори имат други имена.Според мен разликата не е в състава,но тези големи фирми имат по няколко завода и всеки завод произвежда за определени страни.От тук идват и разликите в цените,защото все пак цената зависи от средствата,които се влагат не само за материали,но и за труд,примерно,а той се заплаща навсякъде различно.Аз лично не мисля,че нашите деца пият по-нискокачествено АМ,макар че много пъти съм си задавала този въпрос,все пак продуктите се одобряват пак там в тези чужди фирми и отговорят на техните строги критерии,тук само се продават.Виж ако се произвеждаха в България щяха да са ми съмнителни донякъде.А за Аптамила аз също чух,но може би това просто е нов продукт на фирмата,подобрен и подходящ вече до 12месечна възраст,а не до 8.Така си го обяснявам.Нестожена също беше един от 0 до 12 месеца,а сега е станал от 0 до 6 и от 6 до 12.Просто продуктите търпят промени,добавят им все повече витамини,минерали,желязо,пробиотици,бифидобактерие и какво ли още не.

Аз до някъде съм съгласна с мнението ти, т.к съм имала възможност да ползвам и продукти, които не са закупени в България.
За Ам лично не съм обръщала внимание, т.к. бяхме минали този период, но съм вземала каши и памперси, с непознати за мен имена, но с качеството и външният вид точно като на Памперс или Нестле. Просто всичко е въпрос на фирмена политика и на това коя фирма ще използва лиценза.
Предполагам и с АМ е така.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gabinki
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Окт 24, 2007 9:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumy написа:
Извинявай gabinki , но темата е доста сериозна.
Руми,няма за какво да се извиняваш,аз не се обиждам,че някой има различно мнение от моето и да темата е сериозна наистина.Искам само да кажа,че аз съм хранила Дими само със НАН,защото мъжът ми работи в Нестле и още отпреди да забременея знам много неща за техните продукти,знам колко често взимат проби от млеката и колко сериозен е контролът им и много други неща,така че за мен този избор е добър.В никакъв случай обаче това не значи,че твърдя,че НАН е най-доброто мляко,не бих го казала и за никое друго,всяка майка има правото да се информира и да избере,това му е хубавото да има много марки на пазара.Междодругото сега давам Джуниър,който е произведен в Швейцария.

го^re
gery78
Начинаещ

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2007 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм също на мнение, че в България се продават АМ направени с друг състав и опаковка. Само факта, че в много други страни няма марките и опаковките, които се продават в България говори за това. Надявам се, че след като вече сме в Европа постепенно тази практика ще се прекрати. Аз специално съм чувала че Фризолака се прави специално за България.

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gery78 написа:
Аз съм също на мнение, че в България се продават АМ направени с друг състав и опаковка. Само факта, че в много други страни няма марките и опаковките, които се продават в България говори за това. Надявам се, че след като вече сме в Европа постепенно тази практика ще се прекрати. Аз специално съм чувала че Фризолака се прави специално за България.

Факта, че Фризолака не се продава в страните от западна Европа е доста показателен за това. Освен това собственичката на бебешкия магазин в който пазарувам в квартала ми каза, че новия Аптамил 3 се пакетирал май в Хърватска. Не знам дали е така .... Но очевидно има разлика с опаковката в Германия, която е пластмасова кутия.
Абе незнам странна работа. Не ми се иска да се чувстваме и ние и децата ни като хора "втора ръка".

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com