Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=205194

Може ли кърменето да се съчетае с адаптирано мляко?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
marita11
Пристрастен

Местожителство: paris

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 7:11 pm    Заглавие: Може ли кърменето да се съчетае с адаптирано мляко? Отговорете с цитат

Има ли майки които са съчетавали кърмене с изкуственно хранене и колко кърмения сте правили на ден и съответно колко хранения с адаптирано мляко

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gabinki
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Marita,това е много сложен въпрос с много отговори.Чак когато се роди бебчето ти ще можеш да намериш правилният вариант за храненето му.Много майки кърмят и дохранват,но това зависи от много фактори.Ако имаш достатъчно кърма и бебето суче пълноценно няма никакъв смисъл от дохранване.При мен беше така-след много мъки синът ми така и не засука,просто сучеше бавно и бързо се изморяваше,което го караше да плаче,защото е гладен.В крайна сметка започнах да изцеждам кърма и да я давам през шише.Изцеждах толкова колкото изяждаше,но в един момент кърмата ми почна да не достига,защото едно е сученето на бебето друго е изцеждането и така след няколко месеца започнах да дохранвам,първо по малко,после по повече.Понякога съм давала цяло хранене с АМ за да мога до следващото да събера цяло хранене с кърма,друг път съм давала комбинирано,на едно хранене малко кърма и малко АМ след нея.Давала съм предимно вечер АМ,защото го засища повече и спеше по-спокойно.Разбира се трябва да знаеш,че почнеш ли дохранване постепенно кърмата ти ще намалее,така че трябва добре да обмислиш и да опиташ първо всички варианти за стимулиране на лактацията.Леко раждане ти желая и успешно кърмене 070914

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eyoree
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че може. Аз поне ги съчетавах т.е. давах АМ за дохранване, защото кърмата ми дойде доста късно ( около 5-6ден коластра ,седмица по късно кърма)а и беше доста малко. Първо се кърмехме, после ако супеех въобще да изцедя нещо го давах с лъжичка, а ако нищо не изцедя давах само АМ с лъжичка. СЛед 1вия месец обаче дохранвах с биберон, тъй като с лъжичка ми беше трудно, и мисле че с това сгреших, понеже симът ми започна да предпочита бибата. и така се кърмехме и дохранвахме 2 месеца и 22 дена.

го^re
baby_born
Пристрастен

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да , аз също съчетавах кърменето с даването на адаптирано мляко.В началото - първите три дни Моника приемаше основно Фризолак, защото кърмата ми не беше "слязла" все още.После започнах да редувам - едно хранене с Фризолак , следващото с кърма, като се стараех вечерното хранене да е с Фризолак, за да мога за нощното и сутрешното да имам кърма - по-лесно е - не ставах да приготвям мляко.После преминахме изцяло на кърма,но за съжаление една сутрин гърдите ми просто пресъхнаха и от тогава сме само на Фризо.

го^re
MAlena
Фен на Mamaibebe

Местожителство: гр. София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 27, 2007 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също започнах да дохранвам, но около втория месец. Причината беше, че кърмата ми много намаля и бебка си оставаше гладна. Започнах първо да кърмя и след това да давам АМ, а не да редувам. И до ден днешен сме така!

го^re
kate
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 6:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз смятам че може да се дохранва с адаптирано..

Аз смятам да си купя..че да имам вкъщи-за всеки случай!Много ми намаля кърмата Crying or Very sad

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 8:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако бебето не си дояжда и кърмата не му стига тогава се дохранва с АМ.Аз 1 месец само я кърмих.Но после кърмата ми намаля.Тогава купих АМ и след всяко кърмене дохранвах с АМ.Но заради дохранването кърмата още ми намаля и тогава минахме изцяло на АМ.

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 1:14 pm    Заглавие: Re: Може ли кърменето да се съчетае с адаптирано мляко? Отговорете с цитат

marita11 написа:
Има ли майки които са съчетавали кърмене с изкуственно хранене и колко кърмения сте правили на ден и съответно колко хранения с адаптирано мляко

Да, аз съм го съчетавала, защото имах много малко кърма - 30 мл. по 3-4 пъти на ден. Първо й давах кърмата и след това си дояждаше с адаптираното мляко. Не сме имали никакви проблеми.

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Сеп 29, 2007 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_188 написа:
Ако бебето не си дояжда и кърмата не му стига тогава се дохранва с АМ.Аз 1 месец само я кърмих.Но после кърмата ми намаля.Тогава купих АМ и след всяко кърмене дохранвах с АМ.Но заради дохранването кърмата още ми намаля и тогава минахме изцяло на АМ.

И аз така от втория месец почти. Дохранвах с АМ, но постепенно кърмата ми намаля и 15 дни след това минах само на АМ. По принцип винаги когато се мине на смесено хранене кърмата май намалява. Но пък иначе бебече си е гладно. Даже до там бях стигнала, че след всяко кърмене първите два месеца се теглихме на електронна везна за да видя колко изяжда. Сега с АМ съм спокойна.

го^re
Geritop
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кърмя и дохранвам. Зная, че кърмата ми ще намалее така, но Габриелка, ако я оставя само да суче, ще сучем с часове. Заспива. Слагам я в креватчето. След 10 мин. се разсънва и пак си иска, налапва ме настървено и суче бясно 5 мин. и пак се унася. Все пак не мога по цял ден да я държа на гърда, нон-стоп. Затова и давам да суче, докато стане съвсем пасивна и вече нищо не дърпа, средно около 30 мин. на гърда, след това давам 30-40 мл АМ. И вярно е, когато към 21.00 я накърмя и я дохраня с АМ, се събужда чак в 5-5.30, някой път чак в 7.00 сутринта.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AV
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хей, не мисли за това може въобще да не ти се налага да дохранваш с АМ. За сега ти желая нормална бременност и леко раждане, всичко с времето си Wink

го^re
kama4e
Модератор

Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги започвах с кърмене и като свърши го дохранвах с АМ.

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gabinki написа:
Marita,това е много сложен въпрос с много отговори.Чак когато се роди бебчето ти ще можеш да намериш правилният вариант за храненето му.Много майки кърмят и дохранват,но това зависи от много фактори.Ако имаш достатъчно кърма и бебето суче пълноценно няма никакъв смисъл от дохранване.При мен беше така-след много мъки синът ми така и не засука,просто сучеше бавно и бързо се изморяваше,което го караше да плаче,защото е гладен.В крайна сметка започнах да изцеждам кърма и да я давам през шише.Изцеждах толкова колкото изяждаше,но в един момент кърмата ми почна да не достига,защото едно е сученето на бебето друго е изцеждането и така след няколко месеца започнах да дохранвам,първо по малко,после по повече.Понякога съм давала цяло хранене с АМ за да мога до следващото да събера цяло хранене с кърма,друг път съм давала комбинирано,на едно хранене малко кърма и малко АМ след нея.Давала съм предимно вечер АМ,защото го засища повече и спеше по-спокойно.Разбира се трябва да знаеш,че почнеш ли дохранване постепенно кърмата ти ще намалее,така че трябва добре да обмислиш и да опиташ първо всички варианти за стимулиране на лактацията.

Това до болка ми е познато и аз бях така.

го^re
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 18, 2007 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ощв от родилното дохранвах Ива защото имах много малко кърма. Не съм редувала храненията а първо я слагах да суче и после си изцеждах лявата гърда и давах и от там кърма, защото ми беше вдлъбнато зърното и не можеше да суче от там, после и давах АМ.

го^re
Rumy
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2007 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро прочетох нещо (но за мен вече е малко късно) new когато детето е на смесено хранене е хубаво да се дава АМ PRE защото то било направено специално за кърмещи майки, които едновеременно дохранват. Аз обаче почнах направо с 1-ца, което не е било подходящо. А това ми го обясни и педито. Когато почнеш направо с 1-ца тя повече наяжда бебето и по-бързо се отказва от кърменето.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com