Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=198465

Изплащане на майчинските
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Anesti
Начинаещ

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Апр 04, 2007 10:19 pm    Заглавие: Изплащане на майчинските Отговорете с цитат

Искам да питам майчетета родили през 2007г. превеждат ли ви на време майчинските по лична сметка/ както е по новите изискванивя/?Питам, защото целия февруари бях в болнични и трябваше в рамките на месец март да ми ги изплатят, а още нищто не съм получила! Mad Притеснявам се да не бавят така и изплащането на майчинските, защото май само растенията се хранят чрез фотосинтеза!? new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
teri_33
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Апр 05, 2007 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy мисля,че на сестра ми и ги привеждат съвсем на време на дебитната карта

го^re
vasq78
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох много е кофти с тези нови закони. За майчинските също ме вълнува, защото август чакаме бебе, но да ти кажа имам болничен от януари и то не за мен, а за гледане на болно дете до 9 години и още нищо не съм видяла. Дано поне с майчинството да не е така.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dezzzi
Отличник

МнениеПуснато на: Пет Апр 06, 2007 11:46 am    Заглавие: Re: Изплащане на майчинските Отговорете с цитат

Anesti написа:
Искам да питам майчетета родили през 2007г. превеждат ли ви на време майчинските по лична сметка/ както е по новите изискванивя/?Питам, защото целия февруари бях в болнични и трябваше в рамките на месец март да ми ги изплатят, а още нищто не съм получила! Mad Притеснявам се да не бавят така и изплащането на майчинските, защото май само растенията се хранят чрез фотосинтеза!? new

Ако счетоводителката забави занасянето на болничните в НОИ, и те ти бавят парите.По принцип изплащането трябва да стане в рамките на един месец от представяне на болничния. Друг проблем могат да бъдат и неплатени от страна на фирмата осигуровки, неправилно попълнен болничен и др. С две думи никой не се вълнува какво ще ядеш ти или детето Evil or Very Mad

го^re
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Апр 10, 2007 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Родих Януари и нямам проблем с изплащането на болничните.Всеки месец са по посочената от мен сметка....Провери във фирмата работодател да няма там някакъв проблем,въпреки че след последните промени в законодателството те не се занимават с нищо,а парите идвар директно от НОИ......

го^re
ki01

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелееееееееееееее, аз родих февруари и до момента нямам изплатени майчински. Ходихме във фирмата, казаха че всичко е наред, вече не знам какво да првавя, много трудно се живее с една заплата и малко бебче. Държавата ни е сакпана , такава бюрократщина, нямам думи да изразя недоволството си. И не ми е ясно по къкъв начин насърчават раждаемостта!!!! Sad Посъветвайте ме къде да отида да проваря какво не е наред с моите документи, че още не ми изплащата майчинските! Благодаря ви предварително!!!

го^re
edika
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Апр 11, 2007 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ki01 написа:
Лелееееееееееееее, аз родих февруари и до момента нямам изплатени майчински. Ходихме във фирмата, казаха че всичко е наред, вече не знам какво да првавя, много трудно се живее с една заплата и малко бебче. Държавата ни е сакпана , такава бюрократщина, нямам думи да изразя недоволството си. И не ми е ясно по къкъв начин насърчават раждаемостта!!!! Sad Посъветвайте ме къде да отида да проваря какво не е наред с моите документи, че още не ми изплащата майчинските! Благодаря ви предварително!!!

Абсолютно съм съгласна! Вместо да ни облагодетелстват по всякакъв начин, направо ни карат да съжаляваме че създаваме деца! Аз имам същите притеснения, че няма да ми се плащат навреме...

го^re
mami
Начинаещ

МнениеПуснато на: Пет Апр 13, 2007 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zdraveite.az sam nova.otnosno bolni4nite i mai4instvoto napravo pologenieto e pla4evno.az 6te razgdam mai mesec. ot ianuari sam v bolni4ni za zadargane.o6te ni6to ne sam polu4ila.nakraia ne izdargah i zvannah v noi.okaza se 4e rabotodatelia ne mi pla6ta osigurovki.prosto sam biasno no nemoga da ia prinudia nasila da plati moite ,za6toto triabva da se privedat na vsi4ki slugiteli. i taka zatvoren krag. Crying or Very sad prosto niamam dumi ve4e.niakoi dali moge da mi kage i mai4instvoto li zavisi ot neplateno osigurovki!6te sam vi blagodarna ako niakoi znae ne6to po vaprosa. mersi!

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Случвало ли ви се е всеки месец да ви е различно като сума майчинството? Работодателят ми обяснява, че било, защото имало празници. Това следва ли да влияе на сумата? Става въпрос за разлики от 60-70 лева все пак.

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel4o1982 написа:
Случвало ли ви се е всеки месец да ви е различно като сума майчинството? Работодателят ми обяснява, че било, защото имало празници. Това следва ли да влияе на сумата? Става въпрос за разлики от 60-70 лева все пак.

Това важи за болничничните - те зависят от работните дни. Иначе майчинските (180 лв.) са фиксирани.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
nadejdi4ka
Сериозен

Местожителство: PLEVEN

МнениеПуснато на: Съб Окт 13, 2007 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм на заварено положение от декември миналата година и ми ги изплаща шефа и съм много доволна така всеки месец на една и съща дата ми идва майчинството

го^re
dominebg
Редовен

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

от счетоводителя е.На мен такъв номер се опита да ми спретне,но аз ходих в нои да питам и се оказа че избщо не е внасял болнични листове пред нои а аз чакам парички .И ми вика тои 4акай та чакай те се бавят.Накрая подадох жалба.Така че отиди направо в нои и 6те разбереш

го^re
Goldanka

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 8:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте мамчета!
Относно привеждането на сумите от болничните листи, което е огромен проблем в момента в нашата страна мога смело да кажа, че освен от страна на ръководството на фирмата в която работите, може да се окаже, че и НОИ не си върши работата. Както стои въпроса с навременното подаване на документите към НОИ от страна на счетоводителя на фирмата, така и с обработката им от страна на НОИ. Работодателя ако е получил болничния този месец, го предава с документите за следващия. НОИ пък им трябва около месец от приемането за да изплатят сумата.
В нашия случай нещата се проточиха доста - сина ми стана на 4 месеца и малко преди да ми изплатят 1 болничен до край, а и след това 2 и 3. За първия получих някаква сума, която доста ме беше обезсърчила, че напразно съм се осигурявала на 600 лв. От май месец получих плащането юли. Доста притеснена изчаках да приведат следваща сума. Така и не се случи, а спестените ни парички просто хвърчаха....
Накрая и аз тръгнах по пътеката да диря къде е проблема. Обадих се в счетоводството ни - там казват - всичко е ОК. Подадени са болничните, имаме входящи номера. Звъннете в НОИ тъй като от наша страна няма проблеми. От страницата на НОИ взех телефона за Бургас и започнах да звъня - отговор никакъв! Накрая с доста перипетии уселих на друг номер служител на НОИ който ми обясни, че справка мога да правя само в четвъртък следобед и петък сутрив - в другото време не вдигат телефоните. Как ли пък не можах да се досетя и сама това! new В края на седмицата вече разбра, че първия ми болничен уж бил платен ама имало проблем с втория - родих 5 дни по-рано и са се застъпили 5 дни. Ние имахме ново счетоводство и жената не е знаела, че се получава застъпването, трябвало е да пусне следващия болничен да се изплаща от друга дата. Но това е трябвало да й каат от НОИ. Те са го приели и седят и чакат да дойде някой да го оправи. Точно че им е все тая какво ще ядат и от какво имат нужда децата! Накрая приведоха със огромно закъснение втората част от болничен 1. Привеждането на сумите става на месеци. Първите 45 дни се падат в близо 2 месеца (например май и юни в моя случай). Те привеждат първата сума за май - това става юли. После заради това застъпване чакат докато се отстрани грешката и не привеждат сумата за юни по болничен 1. Затова и са такива разкъсани сумите. В нашия случай след почти 1 месец побутване пуснаха парите и за болничен 2 и 3 накуп, ама едва смогвахме. Сега сме в очакване на сумите след болничния - там пък да видим има ли проблем....
Затова, мили мами, не се отчайвайте и си търсете правата - още следващия месещ от даването на болничния, можете да се обадите в НОИ и по ЕГН да проверят дали е подаден, дали се изчислява, кога ще бъде изчислен и каква е сумата на работен ден, която ще получавате. Заради това че се смятат по брой работни дни - гледат във въпросния месец за който получавате болничния колко са работните дни - затова са Ви обяснили, че зависи и от празниците в месеца. Затова и сумите се променят всеки месец. Тъпо е защото на нас пък никой отчет не дава каква сума да очакваме и каква е причината да е такава - очаква се да вземаме пари без да знаем дали някой пък случайно не е направил грешка при изчислението....
Има си недомислици и това е!
Дано не съм ви оттегчила.....

За мамите от Бургас - телефоните на НОИ за парични обезщететия за временна нетрудоспособност са 056/80-37-64; 80-37-68 и 80-37-15. Четвъртък следобед и петък сутрин.

го^re
assseto
Отличник

Местожителство: София кв.Хаджи Димитър

МнениеПуснато на: Пон Ное 19, 2007 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goldanka много си права!И при мен нещата се бавят вече с 4-5 месеца.Първо не ми бяха плащали осигуровки,после третия болничен не бил подаден после незнам си каква декларация...А като се обадя да питам счетоводителката тя казва "Разбира се всичко е подадено!"Да ама не .В НОИ още нямат информация за третия болничен(данни от петък)Направо ми иде да ги new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sesilia
Пристрастен

Местожителство: габрово

МнениеПуснато на: Сря Ное 21, 2007 10:07 am    Заглавие: Re: Изплащане на майчинските Отговорете с цитат

Anesti написа:
Сега и аз да споделя как стоят нещата . Значи досега всичко получавах на време тоест с един месец назад трябва да вървят изплащанията. Така аз обаче за този месец трябваше вече да съм получила паричките но уви Crying or Very sad няма . Обаждам се в НОИ в нашия град намират ме по ЕГН-то и ми казват че парички немогат да ми преведат докато счетоводителят от фирмата ми не ми внесат осигуровките. После бързо обработват НОИ документите и превеждат веднага. В повечето случаи от нашите фирми се оправдават че са внесли или системата им нещо .. само исамо да не си признаят грешките. Иначе НОИ са коректни. Нали затова въведоха тази система. да не плащат от фирмите.

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com