Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=196781

Отказва да пие АМ сутрин!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
angelisti
Сериозен

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2007 11:18 am    Заглавие: Отказва да пие АМ сутрин! Отговорете с цитат

Здравейте!
Моята дъщеричка отказва да пие млякото си сутрин.Храни се по принцип 5 пъти на ден-в 7:00,10:30,13:30,16:30 и20:00-като в13:30 яде зеленчуково пюре,а в 16:30-плодово.Сутринта си изпива 2/3 от млякото,а в 10:30 със зор изпива половината.С вечерното нямаме никакъв проблем(на Аптамил 1 сме)Това е от няколко дни.Чудя се какво да правя вече.Дали да заменя млякото(10:30)с нещо друго .Не мога да се посъветвам с GP-то защото е в отпуска и си изключва телефона,а на заместничката и нямам доверие.
Надявам се да можете да ми помогнете или поне да ме успокоите Wink
Благодаря предварително!

Последната промяна е направена от angelisti на Пон Сеп 03, 2007 4:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иви
Редовен

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2007 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние имахме един такъв период миналото лято.Мислих че е от топлото и даже излизах навън,че да хапне нещо ,но същата работа,нито вкъщи нито навън.Но след 2-3 седмици си хапваше пак нормално.

го^re
kristina
Отличник

Местожителство: gr.sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

angelisti и аз имам такъв проблем, но от 2 седмици спрях да я тормозя, колкото изяде толкова!
Беше ме страх да не обърне деня в нощ и обратно, но детето просто не иска да яде сутрин!

го^re
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами може би има по-малко апетит сутрин, моето бебе също сутрин с голяма мъка яде, ние се кърмим ктм 6,30-7,00 и после чак към 11 -12. не мисля, че трябва да се притесняваш.

го^re
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не пробваш да разредиш малко храненията.По проста сметка от 7 до 16,30 следобед я храниш през 3-3,5часа,а оттам до вечерното в 20,00 има потчи 5,така че нормално е да е гладна вече.Пробвай през 4 часа,като започнеш от 8 сутринта,а между тях може да вмъкнеш някое плодче за да не останат 4 хранения за деня.Само идейка давам Very Happy Idea

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Нед Сеп 09, 2007 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не се притеснявай и моя бебо е така.каквото изяде-изяде.сутрин явно не са толкова гладни.аз вече взех да го храня по-кьсно не веднага като се сьбуди.оставям го той си играе в кошарата и чак кьм 7-8 часа яде така е по-гладен.

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Пон Сеп 10, 2007 7:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличка опитай да я храниш докато спинка Wink Лекичко и допираш бибата и тя ще зацока Laughing
При нас действа Wink

го^re
mishellinna
Начинаещ

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно не сме само ние така... Бях се поуплашила, въпреки, че накрая го оставих да яде сутрин колкото иска и не веднага след ставане...За сметка на вечерното хранене - то е някакъв ритуал за него. Може да е ял час преди това, но вечерната доза не се пропуска - цялата!!!!

го^re
baby_188
Жител на Mamaibebe

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2007 8:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Анджи започна да отказва сутришното мляко когато стана на 6 месеца.Тогава започнах да й давам и попара.И постепенно минахме на 4 хранения.За закуска й давам направо попарка.

го^re
Rumy
Отличник

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 16, 2007 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alex76 написа:
Миличка опитай да я храниш докато спинка Wink Лекичко и допираш бибата и тя ще зацока Laughing
При нас действа Wink

И при нас действа този метод. Даже когато дъщеричката ми (2 год. и 2 м.) беше на около три месеца, отказа да яде в будно състояние и до седмия месец се кърмехме като заспи. А сега и аз го изчаквам за сутрешното, а понякога за вечерното ядене да заспи и тогава му давам бибата. Макар, че при нас сутрешното се пие с кеф, а вечерното е доста по-късно - към 9:30 - 10 часа. Ама този период отминава.

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По едно време и ние с голям зор пиехме АМ, после ни изникнаха зъбки и аз го отдадох на това, защото почти и друго не ядеше като хората докато избият зъбите, но после пак се повтори и откакто започнах да давам кисело мляко (със страх в началото) нямам проблем изпива си всичките 200мл, а АМ едва 150 изпивахме и то за 1ч и 30мин

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
gery78
Начинаещ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 11:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И моя шош не яде сутрин с голям апетит. Винаги се мръщи, ама не го насилвам. През деня нямам проблеми и вечер също

го^re
paun4eto
Пристрастен

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Ное 03, 2007 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От една седмица и ние сме на този зор...Сутрин и вечер се пада да е на мляко а той му се муси и вечерното със зор го пие ама сутрин...по 100 а пиеше 180.Другата храна със удоволствие я хапва!? на 7 месеца е.
Цитат:
Анджи започна да отказва сутришното мляко когато стана на 6 месеца.Тогава започнах да й давам и попара.И постепенно минахме на 4 хранения.За закуска й давам направо попарка.

и само нощното хранене остава мляко нали? и ние направо ще закусваме със попарка или др.!
А един въпрос ако е папкало кашичка или кремче по късно следобед напр.6ч. и към 8ч. вече иска да спи?минало е много малко време-2 ч.давате ли във този случай мляко за заспиването?или като се мине времето което трябва давате на сън да го изцока?

го^re
Did
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Гълъбово

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

paun4eto написа:

А един въпрос ако е папкало кашичка или кремче по късно следобед напр.6ч. и към 8ч. вече иска да спи?минало е много малко време-2 ч.давате ли във този случай мляко за заспиването?или като се мине времето което трябва давате на сън да го изцока?

На нас ни се случва да ядем към 18ч та дори и в 19ч и после да иска да спи и аз си я слагам да си вземе дрямката и така минава поне още час и си става време за другото хранене. Ако дам мляко след като е яла преди 2 ч няма да иска да яде или ако яде повръща.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com