Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=188201

Майчинството-90% от брутния доход,истина ли е?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ewito
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 1:58 pm    Заглавие: Майчинството-90% от брутния доход,истина ли е? Отговорете с цитат

Моля всички мами, които са " пресни да " споделят какво им се е случило, тъй като доколкото знам това е в сила от 01.01.2007.
Предстои ми да раждам, както и на много други.
Моля кажете как седят реално нещата, защото от толкова закони ми се зави свят... Shocked

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
keidi
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 2:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече описах ситуацията с болничните в друга тема - ето ти линк към нея.
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=4629&postdays=0&postorder=asc&start=165

го^re
devil_d
Отличник

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

до колкото ми е известно е вярно. 90 % от сумата, на която те осигуряват работодателите ти. И това не е за целия период на майчинството а в рамките на 3 месеца, докато се водиш в болнични - от 45 дена преди термина и така до 3 месеца. След това смешната сума от 180 лв (освен ако не са я дигнали, но при всички положения няма да е много повече де) Колкото и да е гадно е истина и за съжаление това ни чака всички

го^re
Maginty
Сериозен

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е до 3 месеца, до 345 дни приблизително до 9 месеца. След тях се взимат по 180, което е за 2007г. за 2008 може да е друга сума. Обикновенно се променя в началото на годината с по 20 лв.

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко това е толкова объркано че неможе да бъде.Постоянно има някакви промени.Смешна работа.

го^re
nevjana_dimitrova

Местожителство: dobri4

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

болничният за бременност и раждане е 315 дни от които 45 дни преди термина и останалите 270 дни след термина заплащат се 90% от среднодневния осигурителен доход през последните 6 месеца който ако е по-голям от среднодневната чиста сума за получаване през последните 6 месеца по ведомост се взима среднодневната чиста сума за получаване умножена по броя на дните в болничен

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KРИС
Пристрастен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Maginty написа:
Не е до 3 месеца, до 345 дни приблизително до 9 месеца. След тях се взимат по 180, което е за 2007г. за 2008 може да е друга сума. Обикновенно се променя в началото на годината с по 20 лв.
И аз така знам

го^re
desiparvanova

Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно е, че получаваш 90% от брутната ти заплата девет месеца след раждането. След това минаваш на 180лв. Аз се осигурявам в/у 1400лв. и те съветвам ако имаш възможност направи го и ти.

го^re
luba55555
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Сеп 30, 2007 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А,наистина ли ако пуснеш детето на ясла и ти спират майчинството,това не ми се вярва.Знам,че го спират ако си на работа и имаш трудов договор,дори и при граждански не го спират,а пък заради яслата-не вярвам..............

го^re
nevjana_dimitrova

Местожителство: dobri4

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 7:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

по принцип закона гласи че ако детето не е настанено в детска ясла имаш право да го гледаш до две години като ти се плаща по 180 лева на месец така че може да се каже че е вярно вече друг е въпроса че много трудно ще проследят дали детето ти е на ясла но в последно време настаняването на ясла е много трудно и някой ясли искат служебни бележки от родителите че и двамата са на работа така че зависи но дори и да го настаниш на ясла ти се полага 50% от майчинството до навършване на 2 год.възраст на детето

го^re
charmy
Сериозен

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

получаваш не 90 ,а 60 процента от сумата,върху която си се осигурявала.

го^re
v_m_b
Отличник

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Как така 60%? 90% са!!! Болничният за бременност и раждане е 315 дни от които 45 дни преди термина и останалите 270 дни след термина заплащат се 90% от среднодневния осигурителен доход през последните 6 месеца който ако е по-голям от среднодневната чиста сума за получаване през последните 6 месеца по ведомост се взима среднодневната чиста сума за получаване умножена по броя на дните в болничен. След 9-я месец, получаваш по 180лв (в момента е толкова), но тази сума се променя всяка година.За 2008 год. ще бъде най-вероятно 220лв. Успех!!! new

го^re
charmy
Сериозен

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

v m b не е така.аз в момента получавам 60 процента от сумата върху,която съм се осигурявала.

го^re
anito
Редовен

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Окт 01, 2007 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Истината е в 90-те%! charmy не искам да споря с теб,но навсякъде из законите пише 90%!Пък и аз съм болничен от 2 месеца и половина и получавам 80% от осигурителната заплата,пък сега от 45 дена преди термина ще си получавам 90% т.е. v m b е права.Ти си първия човек,който виждам да споменава 60%-или не си ги изчисляваш правилно,или не те осигуряват на колкото си мислиш!Пък като ти гледам линийката,ти си малко заварено положение,може при теб нещата да са изключение!Все пак този закон е в сила за родилите след 01.01.2007г. Wink

го^re
bubeto

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdraveite,moje li nqkoi da mi kaje koga to4no sled rajdane darjavata ti izpla6ta minimalnata rabotna zaplata ot 180lv,za6toto ve4e dosta se poobarkah! Ve4e 5 mesec pri men po karta se prevejdat 90% ot osiguritelniq dohod,koeto e minimalno i nezna4itelno!
Na razli4ni mesta vijdam razli4ni ne6ta-poslednoto be6e 4e 315 dni sled rajdaneto se polu4avat po 180 lv.?!?!?!?
6te sam vi blagodarna ako mi dadete nqkakvo poqsnenie po ne6tata,koito dadenite institucii koito trqbva da dadat otgovorite za tova mal4at?!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com