Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=176865

Болнични!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Frida
Сериозен

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 2:18 pm    Заглавие: Болнични! Отговорете с цитат

Интересува ме на колко процента от заплатата се из4ислява болничният.Аз се осигурявам на 400лв,но изплатиха болничен за 180лв.Нормално ли е това,като се има в предвид че месеца ми не е пълен,за 25 дни е?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eleonora87
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

фрида незнам ве4е кое е как е .нищо не разбирам особено сега с тези карти като го направиха много гадно.на мен още абсолутно нищо не са ми изплатили на 2 пъти се обаждам до благоевград и все си правят оглушки ама живот и здраве като караме малката в благоевград на ортопед ще ида там и ще им разкажа играта new new

ина4е за маи4инството знам 4е е 90% от заплата а за болни4ните незнам ще те излъжа ако ти кажа.ама и май имаше такава тема за болни4ни и май4инство,но не съм сигурна

го^re
Uliana
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

болничните са 70% от осигуровките Rolling Eyes поне така зная аз ...

го^re
Abricotin
Отличник

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така като ти гледам календара, ти още не си излязла 45 дни преди раждане в болничен. Нормалния болничен се изплаща на 80% от заплатата, на която те осигуряват, а когато е за бременност и раждане е 90%. И какво означава месеца ми не е пълен?! За останалите дни в месеца, ако не си била в болничен си била на работа. За тези дни си получаваш редовната заплата. Не ти ли дават фиш? И най-важното сигурна ли си, че те осигуряват на 400? На трудовия ти договор това ли пише?

го^re
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe

Местожителство: gr.VARNA

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Голяма обърквация с тези болнични аз знам че се изплаща 90%.Доста малко са ти изплатили на теб.

го^re
silviq.boneva
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Abricotin"]Така като ти гледам календара, ти още не си излязла 45 дни преди раждане в болничен. Нормалния болничен се изплаща на 80% от заплатата, на която те осигуряват, а когато е за бременност и раждане е 90%.
new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sunny
Сериозен

МнениеПуснато на: Вто Сеп 11, 2007 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте момичета, това, което знам е че обезщетението,което се получава при бременност и раждане е 90% от брутната заплата.Но има едно условие и то е , че то не може да превишава нетната (т.е чистата заплата).В същото време нетната заплата обикновенно е между 70% и 75% от брутната заплата и обещетението би трябвало да е колкото нея. Това звучи доста абсурдно и парадоксално, но не забравяйте, че живеем в България и такави неща не са необичайни.
Това е ,което съм чела ако има и други мнения ще се радвам да чуя.Мен като повечето хора ме осигуряват на минималната работна заплата.помолих работодателите си да ми вдигнат осигурителния праг, макар и временно.Сега чакам отговор от тяхна стана,стискайте ми палци Smile

го^re
mim80
Редовен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и нещо друго което е доста осебенно за болничните- те се изчисляват на база 6месеца назад , ако тебе преди са те осигурявали на минималната работна заплата по голяма част от тези 6месеца и след това и на по висок праг , ще ти бъде по малък болничния който трябва да ти изплатят.Първичния се изплаща на 80% , а този 45дни преди раждане на 90%.

го^re
svetlaim
Начинаещ

Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мило провери в саита на НАП там можеш да видиш какви са били последните ти осигоровки и по по горнити отговори приблизително да изчислиш но 100% сигорност няма

го^re
Abricotin
Отличник

МнениеПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

svetlaim написа:
мило провери в саита на НАП там можеш да видиш какви са били последните ти осигоровки и по по горнити отговори приблизително да изчислиш но 100% сигорност няма

В сайта на НАП или в сайта на НОИ Rolling Eyes Струва ми се, че в сайта на НАП няма подобна информация, а в сайта на НОИ ти иска ПИК - код, който се получава незнайно как.

го^re
svetlaim
Начинаещ

Местожителство: sofiq

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здравеи,E-mail: NOI@nssi.bg
на този имеил можеш да си поискаш Персонален идентификационен код като ти го изпратат може и през нап може и през нои да си го провериш това е имела за софия не съм сигорна дали е за всички градове Embarassed

го^re
Jilina
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В страницата на НОИ ще получиш всякаква информажия която те интересува. ПИК кодът се получава в НОИ след като се попълни молба. А болничния се изплаща 80% от заплатата и като се има предвид че са само 25 дни е нормално. Ако искаш си го сметни но не забравяй да изключиш почивните дни. Мен ме осигуряваха на 350 лв. и това ми е изплатено 274,76 за периода 30.03.2007-29.04.2007г., т.е. по 14,46лв. на ден. Дано да съм помогнала по някакъв начин. Very Happy

го^re
Frida
Сериозен

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2007 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря момичета за информацията,вече проучих нещата до основи и всичко е наред.Просто първите 2 месеца и половина съм осигурявана на минимална заплата,понеже тогава все още бях студентка.И като изчислих 80% се оказва че трябва да взема точно 180 лв.

го^re
tiitu

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а защо на мен са ми пуснали по 12лв и някакви стотинки на ден като съм осигурена на 400 лв и за 2 пъти по 11 дни как то4но ги изчислиха.някои моге ли да помогне с инфо.В саита на нои пише 80% а кви са тия мижави пари те нямат и 70% от заплатата ми ебати грозната държава new new

го^re
angel4eto_7
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой може ли да ми каже колко врем се изплащат тия 90%.Защото от НОИ ми казаха че се изплащат до към 9-тия месец на детето и после се минава на майчинството което е на минималната работна заплата.А днес като ходих при докторката да си взимам продължението на 135 дена я питах за болничен после от къде да си взема за да се продължи до 9-тия месец тя ми каза че незнаела такова нещо и те не давали.Вече нищо немога да им разбера на тия.И така де въпроса ми конкретно е след като изтекат тези 135 дена пак ли ще взимам тея прословути уж 90% и кой ще ми издаде болничен.Нкой знае ли?

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Бременност и Раждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com