Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=171800

Майчинството
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:16 pm    Заглавие: Майчинството Отговорете с цитат

Колко според вас, майчета, трябва да бъде размерът на майчинството? Според мен размерът трябва да бъде около 800 лв. месечно, за да можеш спокойно да си гледаш детето (като не изключваме + работата на таткото, разбира се).

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vailets
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:20 pm    Заглавие: Re: Майчинството Отговорете с цитат

pinko_bl написа:
Колко според вас, майчета, трябва да бъде размерът на майчинството? Според мен размерът трябва да бъде около 800 лв. месечно, за да можеш спокойно да си гледаш детето (като не изключваме + работата на таткото, разбира се).

350лв - майчинство е нормалното което може да иска от държава на този етап

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didi84
Сериозен

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А аз не мога да кажа точна сума, защото всеки месец е различно (а недайсе Боже да влезеш в болница). Но при всички положения сегашното майчинство не стига!

го^re
stefania_K
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

около 300-350лв. според мен

го^re
Nifada
Модератор

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според вас заплата от 350 лв на месец достатъчна ли е да се живее с нея? Не! Не разбирам защо майчинството трябва да бъде в по-малък размер от заплатата, която е получавала майката преди да забременее? С какво разходите и са намаляли и с какво е станала по-непълноценна за обществото?
Обективно погледнато ( реалното в момента е друго), с една заплата от 800 лв можеш да живееш спокойно. Тогава и майчинството трябва да е не по-малко.

го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай сега - това със заплатата е друг въпрос.
Не е споменаваме това кои за колко пари работи
Говорим като цяло за майчинството - независимо от това дали майката работи или не
По принцип около 350лв трябва да се взимат според мен - пък ако е обвързано със заплатта разбира се и повече.

го^re
krasimira1986
Редовен

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nifada написа:
Според вас заплата от 350 лв на месец достатъчна ли е да се живее с нея? Не! Не разбирам защо майчинството трябва да бъде в по-малък размер от заплатата, която е получавала майката преди да забременее? С какво разходите и са намаляли и с какво е станала по-непълноценна за обществото?
Обективно погледнато ( реалното в момента е друго), с една заплата от 800 лв можеш да живееш спокойно. Тогава и майчинството трябва да е не по-малко.

Ами и според мен не е достатъчно 350 лева заплата,обаче в момента съм в болничен и взимам 150,пък все се оправям,ама съм в провинцията де.А и бебо още не се е родил,но мисля че майчинство от 350 лв. е това към което трябва да се стремим за в момента,не ми се вижда възможно дори това как си представяте че могат да го вдигнат двойно,но би било наистина добре.

го^re
MISTIKA
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде да сме реалисти-тук и сега-400лв.Не че някой се е засилил да ни ги дава Wink

го^re
diana25
Фен на Mamaibebe

Местожителство: SLIVEN

МнениеПуснато на: Пет Сеп 07, 2007 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

наистина 800 е идеално,но може и с 400 да се оправим ако се стискаме малкичко повече.ама ние жените нали не сме пестеливи,все ни сьрбят рьчичките.определено с 800 можеш по-нормално да отгледаш детето си.

го^re
sesilia
Пристрастен

Местожителство: габрово

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 7:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ви кажа честно аз за миналия месец взех 300 е въобще не разбрах къде отидоха. Като си представите че се стремим да спестим за ремонт на покрива.Извинявам се че ви занимавам с нашите проблеми но исках да кажа че не са достатъчни на този етап.

го^re
vailets
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не забравяйте все пак че тези деца са наши - ние правим избор за ги имаме - а това което дава държавата е помощ един вид и вярно че има държави в които взимат много повече но пък все пак сме в България - за съжаление дори не мога да си представя как ще направят майчинството 800лв - толкова смели мечти нямам.
Най добре ще е на първо време да получим реална за тази държава сума. И мисля че вината да не се получават тези пари е предимно наша - излязохме ли да си ги искаме - пишем си тука и мирно и кротко и чакаме някой да се сети - еми скоро 800лв няма да станат new

го^re
Dessita
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де, майчинството сега не е ли 90% от заплатата, а после става 180лв. Вие за тези 180 лв ли говорите?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vailets
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Dessita написа:
Добре де, майчинството сега не е ли 90% от заплатата, а после става 180лв. Вие за тези 180 лв ли говорите?

Мисля че да - трява този който е пукснал темата да каже какво точно е имал впредвид.

го^re
k@nella
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MISTIKA написа:
Айде да сме реалисти-тук и сега-400лв.Не че някой се е засилил да ни ги дава Wink

new А иначе и 90% от заплатата не е зле,стига да взимаш добри пари.Но едно кръгло 400 е най-реалистично за момента.

го^re
Uliana
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

90% от кое от заплатата или от осигуровките. Аз взимам заплата 500 лв , но ме осигуряват на 320. и от кое ще взаема 90%??? Rolling Eyes

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Дом, семейство, работа Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com