Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=137117&

Ястия без месо

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:40 pm    Заглавие: Ястия без месо Отговорете с цитат

new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

картофени мини-пици - на Веси
Ами тази рецепта я имам от години, но никога не бях я правила. Та значи, тестото се прави от 3 големи сварени и намачкани картофа, 300г. брашно (аз сложих на око, да стане тестото), 2 яйца, щипка сол, щипка захар, настърган кашкавал, черен пипер и малко босилек (по желание). От него се оформят мини-пици, които се изпържват в тиган с олио до зачервяване от двете страни. Мажат се с дом.пюре и отгоре се нарежда плънката, след което се изпичат като обикновена пица.

На вкус леко напомня карт.кюфте. Не е точно същото, но пък и не прилича на блатовете за пица, с които сме свикнали. С мъжа ми определено ги харесахме, но някой с по-консервативен вкус, може да не ги яде.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Боб с ориз - Камъче
Значи, взима се един пакет Смилянски боб и се сварява. Само боба. Отделно нарязвам няколко глави лук на полумесеци и го запържвам лекинко с червен пипер, черен пипер и сол. Слагам в една тава(по-дълбока)боба, запържения лук, ориз, доматки малко и наливам вода. Слагам и магданоз. Опичам и готово. Недейте само да прекалявате с ориза, че се утаява на дъното и боба остава отгоре.
Това е.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Спаначени картофи - Веси

Спаначените картофи се получиха много вкусни, за разнообразие от спанак с ориз или с месо. Накратко, спанакът се нарязва на ситно и сварява, подправя се на вкус с подправки по ваш избор, аз сложих джоджен и пресен чесън. Смесва се с натрошено сирене. Отделно се запържват 1-2 глави лук и една лионска наденица на кръгчета (или пушено филе или друг колбас, важното е да придадат приятен пушен аромат на ястието). В гювеч или йенска тенджера се подреждат ред картофи (на филийки)овкусени с подправки, ред лук с наденица, ред спаначено пюре и така до изчерпване на продуктите. Отгоре се заливат с половин кофичка заквасена сметана от малките, разредена с малко прясно мляко. Слага се капака и се пече.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мързеливи пиперки - Galinche

Печен пипер (аз си извадих от фризера 2 пакета,понеже в един са 12бр.)- наредих един ред в тавичка, отгоре натроших сиренце, малко чубричка, после още един ред пиперки, пак малко сиренце. Запекох за 20 мин. Разбих 3 яйца с малко кисело и малко прясно мляко(това ми се намираше), солчица и залях пиперките. Настъргах и малко кашкавал отгоре- колкото за вкус, поръсих и галета и пак във фурната, докато хване коричка. Много хубаво стана. И бързо най-важното.
Мъжо обаче ми даде професионален съвет, че трябвало първо да се запекат яйцата и накрая да сложа галетата, за да хрупа. А моята не се усещаше. Следващия път ще знам. А, и малко копър каза,че можело да се сложи.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тиквени кюфтетаGalinche
ях ги правя така: 4-5 тиквички- настъргах ги, посолих ги малко и ги оставих да се отцедят (доста време стояха,понеже ходих на разходка и чак следобед ги правих- ), настъргах и 2 малки картофа, сложих 3 яйца,но дойдоха много- 1-2 са достатъчни,че става иначе много водно. Нарязах копър (може и с магданоз), натроших сиренце и няколко лъжици брашно (в моя случай вчера сложих доста брашно, понеже от яйцата стана доста водно. И като го объркам- вземам с една голяма лъжица и пускам в сгорещено олио- те се оформят сами. Опитах се няколко да ги оформя с ръце, но не става- много лепне. като питах мъжо после и той ми се смее- вика как ще ги оформяш с ръце. И той така с лъжица ги пускал на работа (там постоянно правят) и ставали по-безформени и от моите. А аз си мислех, че моето е мързелива работа-

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Картофени кюфтета - Никита

Сварените картофи или се намачкват или се настъргват на едрото ренде.Слагам няколко подправки - по-малко : черен пипер, червен пипер,чубрица,копър ( сух ) и сол разбира се.Настъргвам и сирене.От готовата смес правя "кюфтета" с големина на шницели.Топя ги първо в яйце , после - в галета.Това е .Хапваме ги с чесново сосче или кисело мляко.

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миш - маш - Galinche

Аз запържвам печен пипер и към него добавям разбити яйца със сиренце. Майка така го прави и много ми харесва. Иначе може да се запържи и лук, да се сложат и домати. Днес имах малко домати от буркан- сложих и тях.

го^re
vesi_127
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Постна мусака

Продукти:
1 1/2 ч.ч. ориз
200 г. грах
200 г. царевица
10-12 бр. пресни печурки
2 моркова
3-4 картофа
3-4 стръка зелен лук (1 глава стар лук)
50 г. кашкавал
200 г. кисело мляко
1 яйце
1 с.л. брашно
1 кубче зел. бульон
60-70 г. краве масло
черен пипер
джоджен
сол

Приготовление
Картофите и морковите се нарязват на малки кубчета и се сварявят в подсолена вода. Лукът се сотира в маслото. Прибавят се ситно нарязяните гъби, а след около 4-5 минути и ориза, предварително задушен в зеленчуковия бульон. В тавичката се смесват гъбите с ориза, картофите, морковите, граха, царевицата и настъргания кашкавал. Овкусяват се със сол, черен пипер и джоджен. Добавя се малко водичка и се запича. Малко преди готовност ястието се залива със заливка, приготвена от разбитото яйце, киселото мляко и брашното и се допича.

Добър апетит!

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Постна капама със спанак

Нарязваме на ситно 3-4 моркова, 1/4 глава целина (или 1/2 в зависимост от големината) и 4-5 глави стар лук и ги задушаваме в мазнина. Прибавяме 1 1/2 кг. нарязан спанак и една връзка пресен лук. Задушаваме, докато зеленчуците омекнат. Посоляваме.
В глинен гювеч сипваме част от спанака. Отгоре нареждаме филийки картофи, овкусени с Пикантина, поръсваме с черен пипер и слагаме няколко дафинови листа. Върху картофите слагаме резенчета домати. На няколко места слагаме парченца краве масло (или малко олио). Следва отново спанак и така до изчерпване на продуктите, като най-отгоре завършваме с ред спанак. Заливаме с малко вода и 1/2 чаша бяло вино, слагаме капака и печем около 1 час. При поднасяне се поръсва със ситно нарязан магданоз.

Добър апетит!

го^re
ekita
Отличник

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2007 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Картофи с яйца на фурна:
Картофите се сваряват и се настъргват на едрото ренде.В намазана тава с мазнина изсипваме картофите,настъргваме отгоре сирене,правим на няколко места кладенчета,в които чукваме по 1 чйце.Печем.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vesi_127
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мусака от зелен фасул със сирене

Продукти:
1 кг. зелен фасул
4-5 с.л. олио
1 глава лук
3-4 скилидки чесън
150-200г. сирене
3 яйца
1 ч.ч. прясно мляко (аз слагам кисело)
джоджен
сол
пресен магданоз за поръсване

Приготовление:
Зеленият фасул се почиства и сварява в подсолена вода. (Аз предпочитам на пара.) Отцежда се добре и се разстила в намаслена тавичка.
Поръсва се с олиото, ситно нарязаните лук и чесън, натрошеното сирене и подправките и се залива с яйцата, разбити с прясното (киселото) мляко и малко сол.
Мусаката се пече около 30 минути в умерена фурна.
Поръсва се със ситно нарязан магданоз и се поднася с подлучено кисело мляко (по желание).

Приятен апетит!

го^re
Dori
Фен на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Печени тиквички

Продукти:5 бр.тиквички,2 с.л.брашно,200 гр.извара,100 гр.настърган кашкавал,2 яйца,сол,черен пипер и щипка чесън на прах.

Тиквичките се настъргват на едро ренде.Смесват се с настъргания кашкавал,изварата,яйцата,брашното и подправките.Пече се в предварително загрята фурна на 200 градуса.

Добър апетит!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Готварско форумче Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com