Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=122627

Как приготвяте супа за бебоците?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 9:31 pm    Заглавие: Как приготвяте супа за бебоците? Отговорете с цитат

Привет, майчета! Хайде помогнете ми по въпроса за супичките, как и с какво ги правите. Ще очаквам да споделите вашия опит .

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не давам супи, ние и в къщи рядко ядем и не мисля че е загуба. За вечеря правя посни зелнчукови манджички с повечко фиде.
Ако трябва да правя супа- стандарно картоф, морков, малко лук, може малко домат и чушка, фиде или ориз, и накрая масълце.

го^re
sinna
Фен на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз всеки ден правех супички за децата. Предимно зеленчукови и пилешки.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
марги симеонова
Отличник

Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто Юни 26, 2007 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти всеки ден готвя супа.
Пилешка-слагам месце,лук,чушка, морков ,картоф,магданоз и накрая фиде,като истине настъргвам малко сварено яйце.
Телешко варено пак слагам зеленчуци,но прибавям и корен целина и не слагам варено яйце.
Боб,задушавам лук с чушка и морков,слагам малко домат прибавям сварения боб и джоджен.
Леща като боба,но слагам малко чесънче
Готви както ти е удобно,но без да застройваш супите и не прекалявай със солта и подправките.

го^re
Искрена
Пристрастен

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 8:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние много обичаме супи.Напоследък правя от леща-слагам морков,малко лук,гъбен бульон,чубрица и чесън.Друга любима наша супа - задушавам в олио лук,морков,картофи,гъби после наливам вода,като поври слагам грах от консерва,фиде и накрай магданоз.Харесваме бистри супи и не съм застройвала никога.Мисля че така е по полезно - редичка супа със задушени зеленчуци.

го^re
Ianitza
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както нашите, ако тръгна да спазвам всичко дето е забранила педито става болумач.Даже вече не и правя специално на нея, ами и давам от нашите като заради Вики не слагам черен пипер.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:13 pm    Заглавие: Re: Как приготвяте супа за бебоците? Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:
Привет, майчета! Хайде помогнете ми по въпроса за супичките, как и с какво ги правите. Ще очаквам да споделите вашия опит .

Аз й правя супите с пилешко, пуешко и кайма, като редувам. Слагам месото, картофи (или ориз), моркови, домат (или доматен сок), малко фиде и една от готовите супи на "Маги". Ако има нужда, слагам и щипка сол, за да не е все пак безвкусно. След това си пасирам цялата супа, слагам я в бурканчета от пюре (на Ганчев) и така си имаме супа за няколко дни в хладилника. Супите с кайма й правя все едно правиш супа топчета (само че без застройка - не мисля, че е добре особено за летния сезон). Слагам и малко ориз, за да стане по-гъста, като пасирам.

го^re
bebe
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Морковче, картофче, лук, фиде и зехтин. Или лапад, лук и ориз. И като не иска да я яде - слагам сол и си я хапвам.

го^re
Galeniche
Пристрастен

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като нашите супи,но с по-малко сол.

го^re
makika
Отличник

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2007 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята дъщеря много обича супички-а и баткото не отказва-затова всеки ден има някаква супа вкъщи-предимно пилешка,картофена или топчета.Слагам месо,морков,лук,чушка и сгъстявам с ориз или фиде.Сега има повече зеленчуци и гледам да слагам повече от тях,за да е по-хранителна.Според мен,а и според това което съм чела супите са идеална храна за малките деца,а и можеш да импровизираш.

го^re
sfesn0t0
Отличник

Местожителство: Greece

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз стриктно спазвам упътванията на педиатъра ни относно супите. въпреки че давам на Миата вече от всичките ни ястия да опитва- основната й храна за обяд си е нейната супа. Приготвам 2 вида супи:
Пилешка и Телешка. И в двата случая първо попарвам месото (около 120 грама), и хвърлям първата вода (заради пяната). После слагам месото във вряща чиста вода. При пилешката веднага добавям и зеленчуците, а при телешката изчаквам 1/2 час да поври само месото и после добавям заленчуците. Заленчуците са: 1 морков, 1 тиквичка, 2-3 листа от сърцето на маруля, няколко листа целина (в пилето на слагам целина) и 1 картоф. Супата ври още 1/2 час със заленчуците.
След това разделям супата на 2 части. Едната част я яде на същия ден, втората- в хладилника за следващия. Още 2-3 седмици ще сме така, макар че вече на 4-5 дни, й давам ядене от нашето но специално наготвено без никаква сол. Забравих да кажа, че задължително преди да намачкам картофките и да надробя месото, слагам и 1 супена лъжица зехтин.

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com