Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=109251

Противоречия за кърменето?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniel4o1982
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 8:31 pm    Заглавие: Противоречия за кърменето? Отговорете с цитат

Аз съм объркана и бих искала някой, който има успешен опит да ме посъветва. В много статии, чета, че след хранене кърмата трябва да се изцежда, защото от това зависи дали ще имаш. На други места чета, че ако я изцеждаш всъщност цедиш задното мляко, което е по-богато на мазнини, докато предното има само лактоза и се развива лактазна недостатъчност. Другото нещо е , за двете гърди. Едни твърдят, че гърдата трябва да се сменя в процеса на кърмене, други, че трябва само една гърда на едно кърмене, на следващото другата? И последното за нощното хранене. Четох, че понеже никое млекопитаещо не прави почивка на малките си, най-естественото нещо е да храним бебетата и тогава, защото нощем се отделя пролактин, благодарение на които има мляко през деня, с една дума, ако нчма нощно кърмен, няма мляко денем. Толкова протичоречиви неща чета...Искам просто да направя най-доброто, а кое е то? 4 месеца вече се изцеждам, след хранене, но дали е било редно? Дали не съм изцеждала "хубавото" мляко? Малко е дълга темата, но ако можете споделете нещо успешно изпитано. Какъв е вашият опит?

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Iveta Gocheva
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Italia

МнениеПуснато на: Нед Май 27, 2007 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъ6тност и аз не знам със сигурност и за това 6те следя темата с интерес. Аз 4естно да си призная не съм се изцеждала всеки път след ядене, както са ми казвали....за сега нямам проблеми и мисля, 4е вси4ко е Ок, за6тото Алберто си наддава добре и няма проблеми, надявам се да вър6а правилно не6тата.$увала съм, 4е ако не се изцежда6 след всяко кърме ти намалиава кърмата, но аз не съм забеляазала такова нв6то при мен....

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2007 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет, майчета! Аз ще споделя моя опит на вече 11месечното ми кърмене. Отначало също бях объркана, тъй като нямах опит и нямаше до мен майка ,която вече беше минала по пътя. А исках да кърмя...
Какво правех: наистина в самото начало имаше нужда от стимулиране на лактацията , докато кърмата тръгне и се нормализира количеството й : и именно тогава е момента да се изцеждаш след всяко кърмене, за да може да се предизвика производството на повече мляко/ принципа търсене предлагане/, ако бебчо не доизсуква цялата гърда.Този период на доизцеждане трябва да е не повече от 2-3 седмици след започване на кърменето.И в случаи ,когато ти се струва,че кърмата намалява обикновено при вяло сучене и по-рядко такова. Останалото време кърмиш спокойно и не е задължително да сменяш гърдите на всяко кърмене, това също се препоръчва в началото и когато бебчо не се е напапкал/ бебето само подсказва,че иска още/.Аз до преди няколко седмици давах само от едната гърда при едно хранене, слеващото на другата, но сега Никола иска да сменя гърдите и започнах и от двете. Това само ще спомогне да се увеличава млякото, колкото по-често се суче ,толкова повече мляко ще се отделя.

За нощното кърмене- наистина периода от 2- до 6-7 сутринта е добър за стимулиране на отделянето на кърма, но това не значи,че ако бебчо суче активно през деня, а през нощта спи, а не суче няма да имаш мляко.Нощтното кърмене ми помага на мен ,тъй като бебчо вече трудно удържам на гърдата денем / има толкова други интересни неща/.
Малко дълго стана , дано съм била полезна!

го^re
tony_nm
Жител на Mamaibebe

Местожителство: ХАСКОВО

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2007 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм изцеждала само първите дни, после не и кърмих и двамата по 7-8 месеца. Когато усещах, че кърмата е по-малко кърмех и от двете гърди- това определено доста я увеличава, но е по-изморително. Нощно време съм кърмела само първите месеци.

го^re
mtincheva_84
Отличник

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2007 10:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:
Привет, майчета! Аз ще споделя моя опит на вече 11месечното ми кърмене. Отначало също бях объркана, тъй като нямах опит и нямаше до мен майка ,която вече беше минала по пътя. А исках да кърмя...
Какво правех: наистина в самото начало имаше нужда от стимулиране на лактацията , докато кърмата тръгне и се нормализира количеството й : и именно тогава е момента да се изцеждаш след всяко кърмене, за да може да се предизвика производството на повече мляко/ принципа търсене предлагане/, ако бебчо не доизсуква цялата гърда.Този период на доизцеждане трябва да е не повече от 2-3 седмици след започване на кърменето.И в случаи ,когато ти се струва,че кърмата намалява обикновено при вяло сучене и по-рядко такова. Останалото време кърмиш спокойно и не е задължително да сменяш гърдите на всяко кърмене, това също се препоръчва в началото и когато бебчо не се е напапкал/ бебето само подсказва,че иска още/.Аз до преди няколко седмици давах само от едната гърда при едно хранене, слеващото на другата, но сега Никола иска да сменя гърдите и започнах и от двете. Това само ще спомогне да се увеличава млякото, колкото по-често се суче ,толкова повече мляко ще се отделя.

За нощното кърмене- наистина периода от 2- до 6-7 сутринта е добър за стимулиране на отделянето на кърма, но това не значи,че ако бебчо суче активно през деня, а през нощта спи, а не суче няма да имаш мляко.Нощтното кърмене ми помага на мен ,тъй като бебчо вече трудно удържам на гърдата денем / има толкова други интересни неща/.

Добър съвет,Ани.
Аз ще споделя моето мнение по въпроса(доста интересен въпрос).
Макар,че сме само на 2 месеца,според мен не е проблем ако не се изцедиш след всяко хранене,поне аз съм така.Мойта малка бебка суче от двете ми гърди около 120гр.на ядене и добре наддава(за месец ми е качила 1.200кг.)Храна я през 3 часа,след което не се цедя(стига да не са ми натоварени)....н оти сама можеш да прецениш дали е нужно.
А колкото до нощното хранене-избягвам го!Но задължително ставам нощем да се цедя,щот нали знаете........ГОЛЯМА ТЕЖЕСТ!

го^re
semiramida
Жител на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Чет Юни 07, 2007 9:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:

Подкрепям с две ръце Wink Аз кърмя на поискване, така беше от самото начало. Wink До 2ия месец се изцеждах, след това, бебка сама си регулира количеството което изсукваше.
Кърмим се и през ноща, поне по два пъти Rolling Eyes Просто така е свикнала, а и на мен не ми пречи, защото си спим двечките Wink

го^re
mama Magi
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да споделя и моя опит:

След като родих първото си момиченце свекито ми каза, че трябвало да се цедя и аз един месец след хранене се изстисквах. Резултат: хиперлактация, бебка не може да изсуче всичко, температура, струваше ми се, че да кърмиш е ужасно. С второто детенце вече бях изчела всичко.
--Никакво цедене- само за облекчаване, ако те болят гърдите. След месец-два кърмата се регулира в зависимост от търсенето.
--Хранене на поискване като в рамките на 3 часа предлагам само едната гърда, за да може бебка да достигне до задното мляко.
Бебка сама спря да се буди нощем, но винаги когато измрънка и предлагам гърдата. Вече почти година се кърмим и е наистина огромно удоволствие- много обичам да си я гушкам...

Успех!

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com