Мама и Бебе Форуми
Уважаеми потребители,
Архив !!!
Страницата, която търсите се намира на следния адрес:

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?p=109105

по колко грама трябва да изяда бебенцето ??
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SVETLI
Сериозен

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 2:55 pm    Заглавие: по колко грама трябва да изяда бебенцето ?? Отговорете с цитат

вече сме на 25 дни, но рядко изядаме 100 грама - това нормално ли е ?? спим по много и си мисля че е заради това, но не знам. моля помогнете !? за пауза на яденетата не можем още да се справим с това - не почиваме - ядем на 3 часа по принцип, но най-често по 70-80 грама - това нормално ли е ??

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gerinceto
Жител на Mamaibebe

Местожителство: пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

щом не плаче и спи значи му стига,ако сте на Ам пише по колко трябва да ядете.не се претеснявай ще почне да иска и по повече Exclamation new new

го^re
av4e
Жител на Mamaibebe

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и рости беше така, не гледай кутията какво пише, то си е до детето, важното е че не реве и си спинка

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SVETLI
Сериозен

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 3:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за сега сме на кърма, но ...знае ли се - първо се цедя и така му давам от шишенце....

го^re
nikita_perez
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

av4e написа:
то си е до детето, важното е че не реве и си спинка

го^re
mi6a
Фен на Mamaibebe

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние бяхме така, даже от начало ядяхме по 50-60 и хич не наддаваше. Умирах от притеснение. Но като се адаптира детенцето - след 15-тина дена взе да яде повече. Педиатърката ми каза че трябва да яде 90-100 / за вашата възраст /, а ние сега сме на 120-130. Но пък яде по-рядко -между 5 и 6 пъти на ден.
Ние се храним по същия начин. Цедя се и с шише. Но не го препоръчвам на никого. Адски много време отнема и вече втори път вдигам температура. Просто е ужасно уморително. Много съжалявам, че не я кърмя на гърда, но вече връщане назад няма.

го^re
alex76
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Балчик

МнениеПуснато на: Нед Май 20, 2007 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gerinceto написа:
щом не плаче и спи значи му стига
new Ако наддава нормално значи бебчо се чуства добре Wink Laughing

го^re
Ani ot Burgas
Отличник

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се ,че е нормално, всяко бебче си е индивидуално, щом е спокойно и спинка и прави паузи от 3часа,значи му стига , щом не плаче също! А защо се цедиш и тогава даваш, давай му да суче /или така виждаш колко изяжда ли?/Може бързо да привикне към шишето, оставяй го да се насуче,явно всичко е наред! new

го^re
SVETLI
Сериозен

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2007 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi6a написа:
И ние бяхме така, даже от начало ядяхме по 50-60 и хич не наддаваше. Умирах от притеснение. Но като се адаптира детенцето - след 15-тина дена взе да яде повече. Педиатърката ми каза че трябва да яде 90-100 / за вашата възраст /, а ние сега сме на 120-130. Но пък яде по-рядко -между 5 и 6 пъти на ден.
Ние се храним по същия начин. Цедя се и с шише. Но не го препоръчвам на никого. Адски много време отнема и вече втори път вдигам температура. Просто е ужасно уморително. Много съжалявам, че не я кърмя на гърда, но вече връщане назад няма.

ние малко преди да навършим месец една лекарка ни посъветва пак да се върнем на гърда и за сега успяваме (яде по-малко от преди, но се надявам да навакса) - поне сега ми е доста по-лесно...
А ти защо си минала на шише а не от гърдата директно ??
Миша, много ми се иска да се запознаем...някои ден може и да се срещнем на разходка...
Аз не мога да пиша често защото пиша от сестра ми - в къщи нямаме компютър...Sad Confused

го^re
SVETLI
Сериозен

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2007 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:
Разбира се ,че е нормално, всяко бебче си е индивидуално, щом е спокойно и спинка и прави паузи от 3часа,значи му стига , щом не плаче също! А защо се цедиш и тогава даваш, давай му да суче /или така виждаш колко изяжда ли?/Може бързо да привикне към шишето, оставяй го да се насуче,явно всичко е наред! new

ами отначало минах на шише защото не можеше да захапва добре зърното и се мъчеше, но сега пак съм на гърдата - дано успяваме да наддаваме - така сме от 10 дни и малко спадна да наддава - но четвъртък сме пак на консултация и дано наддава нормално - било нормално съм 200 грама на седмица Sad

го^re
BoBo4
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 03, 2007 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Количеството приета храна зависи от теглото на бебо. От 2-рата седмица до 2-рия месец дневното количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето, или около 200 мл на килограм тегло. Разделяш общото количество на броя хранения и получаваш количеството на една порция. Имай предвид, че всичко това е само ориентировъчно и може да бъде променено. И друг ориентир - стомахчето на бебо е горе-долу колкото юмручето му. Това е и количеството, което може да поеме.

го^re
pinko_bl
Фен на Mamaibebe

МнениеПуснато на: Вто Юни 05, 2007 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което ни каза педиатърката в родилното преди да ни изпишат за храненето, беше, че до 10-я ден трябва да се увеличава дажбата с по 10 мл всеки ден (т.е. на 10-я ден 100 мл), а след това на втория месец 120 мл дневно, 3-и месец - 130 мл и т.н. докато навърши 1 годинка. Но всичко това е много относително. Детето най-добре диктува по колко му се яде. На едното ядене може да изяде и повече от казаното, а на другото по-малко. Моето бебче общо взето никога не си изяждаше колкото би трябвало, но проблеми с килограмите не сме имали и всичко си върви, както трябва. Така че всичко е според детето. Very Happy

го^re
ALEKS
Жител на Mamaibebe

Местожителство: Пещера

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ani ot Burgas написа:

new

го^re
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
mama nati
Жител на Mamaibebe

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз започхах да се цедя кам края на 1 месец за да виждам по колко яде, и ми спря кърмата защото не ми стимулираше гърдите,или поне така си мисля затова да ми е спряла кърмата.

го^re
SVETLI
Сериозен

МнениеПуснато на: Пет Юни 15, 2007 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BoBo4 написа:
Количеството приета храна зависи от теглото на бебо. От 2-рата седмица до 2-рия месец дневното количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето, или около 200 мл на килограм тегло. Разделяш общото количество на броя хранения и получаваш количеството на една порция. Имай предвид, че всичко това е само ориентировъчно и може да бъде променено. И друг ориентир - стомахчето на бебо е горе-долу колкото юмручето му. Това е и количеството, което може да поеме.

много готино си обяснила - благодаря ти много Razz

го^re
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Мама и Бебе Форуми -> Здравословно хранене и Рецепти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
www.mamaibebe.com